NASA ujawnia kuszące szczegóły dotyczące następcy Teleskopu Webba

Artystyczna koncepcja LUVOIR, 15-metrowego teleskopu, który był wczesną koncepcją NASA dotyczącą przyszłego teleskopu kosmicznego.

Artystyczna koncepcja LUVOIR, 15-metrowego teleskopu, który był wczesną koncepcją NASA dotyczącą przyszłego teleskopu kosmicznego. Nowo opisany Teleskop Habitable Worlds nie byłby tak duży.

Przedstawiciele NASA ujawnili informacje o teleskopie kosmicznym nowej generacji, Obserwatorium Habitable Worlds, podczas niedawnej sesji Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego,

Podczas sesji Mark Clampin, dyrektor Wydziału Astrofizyki Dyrekcji Misji Naukowych NASA, przedstawił kilka szczegółów na temat teleskopu, który może zacząć działać na początku lat 40. XXI wieku.

Czytaj więcej

Potrzeba takiego obserwatorium została nakreślona w Narodowych Akademiach Nauk, Inżynierii i Medycyny Przegląd dekadowy w astronomii i astrofizyceraport opracowany przez setki ekspertów branżowych, który ma służyć jako dokument referencyjny dla przyszłych celów w tych dziedzinach.

jeden z Główne ustalenia najnowszego badania dekadowego Konieczne było znalezienie nadających się do zamieszkania światów poza naszym własnym za pomocą specjalnie zaprojektowanego teleskopu. W raporcie zaproponowano obserwatorium o wartości 11 miliardów dolarów – jedno z 6-metrowym teleskopem, który może pochłaniać światło w zakresie optycznym, ultrafiolecie i bliskiej podczerwieni. (Kosmiczny teleskop Hubble Najczęściej widziany w świetle widzialnym i ultrafiolecie, podczas gdy został niedawno wystrzelony Kosmiczny Teleskop Webba Obrazy są w zakresie fal średniej i bliskiej podczerwieni).

Autorzy Decadal Survey zasugerowali, że Obserwatorium Habitable Worlds jest pierwszym w nowym programie Great Observatories; Zasadniczo szkielet następnej generacji teleskopów kosmicznych XXI wieku. jako flaga wspomnianypropozycja raportu dziesięcioletniego dotycząca teleskopu kosmicznego skupiającego się na egzoplanetach mieści się gdzieś pomiędzy dwiema starszymi propozycjami NASA, koncepcjami teleskopów zwanymi szczęście I Kochanek.

Egzoplanety są regularnie znajdowane; Znalezienie światów z warunkami, w których mogłoby istnieć życie, jakie znamy, jest wyzwaniem. sieć obserwowane egzoplanety I Wywnioskować aspekty ich chemii atmosferyczneja inne teleskopy (nawet planowane, takie jak Rumuński Teleskop Kosmiczny) kierują swój wzrok w stronę tych dziwnych światów.

READ  W Australii znaleziono „gigantyczną” skamieniałość pająka z zapadnią. Wystarczy tylko na nią spojrzeć! Alarm naukowy

Artystyczna wizja egzoplanety LHS 475 b i gwiazdy, wokół której krąży.

Artystyczna wizja egzoplanety LHS 475 b i gwiazdy, wokół której krąży.

Artystyczna wizja egzoplanety LHS 475 b, niedawno odkrytej przez Webba, oraz gwiazdy, wokół której krąży.

W przeciwieństwie do innych teleskopów — zarówno działających, jak i tych, które wciąż są na desce kreślarskiej — planowane Obserwatorium Światów Zamieszkałych będzie szukać specjalnie tak zwanych planet Złotowłosej, światów, w których panują warunki sprzyjające życiu.

Poszukiwanie życia pozaziemskiego jest nieustannym celem NASA. Łazik Mars Perseverance zbiera próbki skał na Marsie, aby między innymi sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek dowody na istnienie starożytnego życia mikrobiologicznego w obszarze planety, który był niegdyś deltą rzeki. (Ważne jest, aby pamiętać, że środowisko jest Naukowcy uważają, że było podobnie Do miejsca, w którym pojawiło się pierwsze znane życie na Ziemi.)

Poza Marsem naukowcy mają taką nadzieję Przyszłe badania Możesz szukać oznak życia w podpowierzchniowym oceanie na księżycu Jowisza Europa lub Morze metanu na księżycu Saturna, Tytanie.

Ale to tylko miejsca – i wrogie w porównaniu z Ziemią – w naszym Układzie Słonecznym. misje jak on-koza i Kosmiczny Teleskop Keplera Odkryłem tysiące egzoplanet, ale część podobna do Ziemi jest bardzo mała.

Podobnie jak teleskop Webba, przyszłe obserwatorium będzie zlokalizowane w L2, regionie kosmosu oddalonym o milion mil od Ziemi, który pozwala obiektom pozostawać na miejscu przy stosunkowo niewielkim zużyciu paliwa. (Oszczędność paliwa wydłuża żywotność misji).

tak jak Zgłoszone przez ScienceClampin powiedział, że Observatory of Habitable Worlds będzie przeznaczone do konserwacji i modernizacji, czego Webb nie robi. To może sprawić, że następne obserwatorium będzie na stałe obecne w szeregu teleskopów kosmicznych NASA.

Hubble’a był Słynie ze służby przez ludzi był wielokrotnie na niskiej orbicie okołoziemskiej z powodu wielu usterek mechanicznych i problemów, które pojawiły się podczas 32-letniej pracy teleskopu w kosmosie.

READ  SpaceX przerwał start Falcona 9 dla OneWeb, Iridium. Spróbujemy ponownie 20 maja.

Naprawy i ulepszenia Observatory of Habitable Worlds (które będą miały miejsce milion mil od Ziemi – nieco dalej od ludzkich napraw) będą wykonywane przez roboty, bardziej jak droid z Gwiezdnych Wojen niż ręka z działu IT.

donosi Kosmiczne Wiadomości że NASA wkrótce rozpocznie poszukiwanie nominacji dla osób, które dołączą do Zespołu ds. Przeglądu Nauki, Technologii i Architektury (START) dla nowego obserwatorium. Pierwsza faza rozwoju obserwatorium ma rozpocząć się w 2029 roku.

W listopadzie, Clampin powiedział podkomisji Izby Reprezentantów Teleskop Webba został uderzony 14 mikrometeorytami – maleńkimi kawałkami szybko poruszających się kosmicznych skał, które mogą uszkodzić lustra teleskopu. Zespół NASA „wprowadza pewne zmiany operacyjne, aby upewnić się, że unikniemy przyszłych zderzeń”, powiedział Clampin, a pozycja teleskopu została nieco zmieniona, aby zmniejszyć ryzyko przyszłych uderzeń.

Jeden z segmentów zwierciadła teleskopu został uszkodzony Dokładne trafienie meteorytemale analiza zespołu wykazała, że ​​teleskop „musi spełniać wymagania dotyczące parametrów optycznych przez wiele lat”.

Dla społeczności astronomicznej niezwykle ważne jest, aby budżet i harmonogram nowego obserwatorium były zgodne z planem. To był projekt Webba Lata później i znacznie ponad budżet. Wiadomości kosmiczne Niektórzy naukowcy wzywają do przyspieszenia harmonogramu, w którym Obserwatorium Habitable Worlds mogłoby zostać uruchomione do 2035 roku.

Piłka toczy się dobrze i naprawdę w przyszłych teleskopach. Pytanie brzmi, jak Syzyf potoczy piłkę.

Więcej: Witryny Web Telescope Starożytna galaktyka zbudowana jak Droga Mleczna

Więcej od Gizmodo

podpisany dla Biuletyn Gizmodo. najnowsze wiadomości, FacebookI Świergot I Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *