Naukowcy odkrywają skamieliny dinozaurów „zabite w dniu ataku asteroidy” dinozaury

Naukowcy uważają, że uzyskali niezwykły obraz ostatniego dnia dinozaurów po odkryciu skamieniałości zwierzęcia, które ich zdaniem zmarło tego dnia.

Doskonale zachowana noga, która zawiera nawet pozostałości skóry zwierzęcej, można dokładnie datować na czas, w którym asteroida, która spowodowała wyginięcie dinozaurów 66 milionów lat temu, twierdzą eksperci, z powodu szczątków po uderzeniu, które spadło tylko w jego bezpośrednim następstwie.

„To absolutnie szalone”, powiedział Philip Manning, profesor historii naturalnej na Uniwersytecie w Manchesterze. Powiedział programowi BBC Radio 4’s Today, że noga dinozaura została odkryta w miejscu wykopalisk Tanis w Północna Dakota To była „najlepsza rakieta dinozaurów”.

Powiedział: „Czasowe postanowienie, jakie możemy podjąć na tej stronie, przekracza nasze najśmielsze marzenia… To nie powinno istnieć i jest takie piękne. Nigdy w całej mojej karierze nie marzyłem o patrzeniu na coś a) brak czasu; oraz b) piękna Bardzo dobrze, opowiada też świetną historię.”

Skamieliny zostały nakręcone do filmu dokumentalnego BBC Dinosaurs: The Last Day z Sir Davidem Attenborough; Podczas którego prezenter przegląda odkrycia skamieniałości. Kiedy sir David spojrzał na[the leg], uśmiechnął się i powiedział: „To jest niemożliwa skamielina”. – Zgodziłem się – powiedział Manning.

Powiedział, że zespół odkrył również szczątki ryb, które wdychały szczątki po uderzeniu asteroidy, które miało miejsce w odległości 1864 mil (3000 km) w Zatoce Meksykańskiej.

To oraz obecność innych szczątków, które spadły na określony czas bezpośrednio po uderzeniu asteroidy, pozwoliły na datowanie miejsca z dużo większą dokładnością niż standardowe techniki datowania węglowego.

Robert DiPalma, absolwent Uniwersytetu w Manchesterze, który kieruje wykopaliskami Tanis, powiedział: „Z tą stroną mamy tyle szczegółów, że mówi nam ona, co wydarzyło się z chwili na chwilę, to jak oglądanie tego w filmach. kolumna skalna, patrzysz na znajdujące się tam skamieliny i cofasz się do tamtego dnia”.

BBC poinformowała, że ​​zespół znalazł również skamieniałe szczątki żółwia, które zostały zaklinowane przez drewniany kołek oraz małego ssaka i jego nory, a także skórę z Triceratopsa, zarodka pterozaura w jego jaju i to, co naukowcy uważają, że może być część samego uderzenia asteroidy.

READ  Przewiduje się, że podejście komety będzie jaśniejsze niż gwiazdy na niebie: ScienceAlert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *