Nowa kapsuła SpaceX Dragon nosi nazwę „Wolność”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Załoga SpaceX 4 zostanie wystrzelona na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w kwietniu na pokładzie Kapsuła smoka Jego imię to „Wolność”.

NASA Astronauta Kjell Lindgren ogłosił nazwę na Twitterze w środę.

NASA ogłasza plany opracowania drugiego ARTEMIS MOON LANDER

„Wolność!! Załoga 4 Poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w nowej kapsule Dragon o nazwie „Wolność”. Napisał: „Nazwa celebruje podstawowe prawo człowieka, przemysł i innowację, które wypływają z nieskrępowanego ludzkiego ducha”.

Lindgren nadal twierdził, że SpaceX i NASA „przywróciły narodowe zdolności” i że Crew-4 honoruje pomysłowość i ciężką pracę osób zaangażowanych w ten wysiłek.

Alan Shepard poleciał Wolność 7 O świcie ludzkiego lotu kosmicznego. Mamy zaszczyt zaoferować wolność nowemu pokoleniu! ”

Misja Freedom 7 miała miejsce w maju 1961 roku. Shepard, jeden z oryginalnych astronautów Mercury 7, dowodził pierwszym amerykańskim lotem w kosmos.

Do Lindgrena, dowódcy misji Crew-4, dołączają pilot NASA Bob Hines i specjalistka od misji Jessica Watkins, a także specjalistka od misji ESA Samantha Cristoforetti.

Zaginął szef rosyjskiego Ministerstwa Obrony Siergiej Szojgu, który przez 12 dni nie pojawił się publicznie

NASA podała, że ​​najbliższa data wystrzelenia misji to 19 kwietnia 2022 r.

Według agencji Post na blogudata została zmodyfikowana, „aby umożliwić odpowiednie odległości dla operacji i przeglądów danych po locie między misjami załogowych lotów kosmicznych oraz aby umożliwić wielokrotne następujące po sobie próby wystrzelenia w oparciu o mechanikę orbity, aby dotrzeć do stacji kosmicznej”.

„Obecna data startu nie przypada na wtorek, 19 kwietnia, w oczekiwaniu na zakończenie przeglądów programu spodziewanych na początku przyszłego tygodnia w celu sformalizowania nowego celu. Załoga 4 przetransportuje międzynarodową załogę złożoną z czterech astronautów do kompleksu orbitalnego na pokładzie nowego statku kosmicznego Dragon i dodała: „Rakieta Falcon 9, która udowodniła swoją skuteczność podczas naukowego lotu ekspedycyjnego”.

READ  Zmodyfikowany silnik główny promu kosmicznego gotowy do końcowego testu. • Zapis

Freedom wystartuje w rakiecie Falcon 9 z NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Inne kapsułki Crew Dragon to Endeavour, Resilience i Endurance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *