Nowy port USB-C w iPhonie 15 zapewnia potężną obsługę wyświetlaczy zewnętrznych

Nowy port USB-C w iPhonie 15 otwiera szereg nowych funkcji, w tym możliwość ładowania innych akcesoriów, takich jak AirPods i Apple Watch. W Nowy dokument wsparciaApple wyjaśnia również, że port USB-C iPhone’a 15 umożliwia podłączenie iPhone’a również do zewnętrznych wyświetlaczy.

On także brał w tym udział Aaron na TwitterzeFirma Apple opublikowała nowy dokument pomocy zawierający szczegółowe informacje na temat nowego portu USB-C dla iPhone’a 15. Dokument pomocy wyjaśnia, w jaki sposób iPhone 15 może łączyć się z zewnętrznymi wyświetlaczami. „Możesz podłączyć iPhone’a do zewnętrznych wyświetlaczy za pomocą złącza USB-C, dzięki czemu będziesz mógł oglądać wideo, zdjęcia i nie tylko na większym ekranie” – wyjaśnia Apple.

Port USB-C w każdym modelu iPhone’a 15 wykorzystuje protokół DisplayPort do obsługi wyświetlaczy USB-C. Apple twierdzi, że aby podłączyć iPhone’a 15 do wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości, będziesz musiał użyć USB-C Kabel obsługuje standard USB 3.1 lub nowszy. Kabel dołączony do wszystkich modeli iPhone’a 15 obsługuje tylko USB 2, ale tak Kup osobno kabel USB 3.1.

Dzięki kompatybilnemu kablowi każdy iPhone 15 obsługuje połączenia USB-C w rozdzielczości do 4K i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Co więcej, iPhone 15 obsługuje także wyświetlacze HDR podłączane przez USB-C. Apple wyjaśnia:

Możesz przełączać się między trybami SDR i HDR, wybierając Ustawienia > Wyświetlacz i jasność i wybierając podłączony wyświetlacz. iPhone dopasowuje liczbę klatek na sekundę i zakres dynamiki aktualnie odtwarzanej zawartości, gdy włączona jest opcja Zezwalaj na zmiany trybu wyświetlania.

Apple twierdzi, że za pomocą przejściówki lub kabla USB-C na HDMI możesz podłączyć iPhone’a 15 do wyświetlacza HDMI lub telewizora obsługującego rozdzielczość 4K i 60 Hz.

Wreszcie Apple potwierdziło również, że iPhone 15 jest kompatybilny z wieloportowym adapterem USB-C Digital AV. Korzystając z tego adaptera, możesz przesyłać wideo z iPhone’a w rozdzielczości do 4K 60 Hz, w tym treści w formacie HDR10 lub Dolby Vision, jeśli Twój monitor lub telewizor obsługuje HDR.

READ  Gra z otwartym światem z Ghost of Tsushima Vibes, Tight Combat

Po podłączeniu iPhone’a do zewnętrznego wyświetlacza możesz wybrać kopię lustrzaną interfejsu iPhone’a, a także oglądać filmy i zdjęcia na większym ekranie.

A to tylko jedna z wielu korzyści, jakie odblokuje przejście iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro na USB-C. Możesz także ładować inne urządzenia, odblokowywać większą prędkość transferu na iPhonie 15 Pro i nie tylko.

Podążaj za okazją: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *