Oficjalne konto Ukrainy na Twitterze publikuje apele o darowizny kryptowalut w związku z rosyjską inwazją

Oficjalne ukraińskie konto na Twitterze wystosowało w sobotę bezpośrednie apele o darowizny w kryptowalutach w związku z trwającą inwazją rosyjskich sił zbrojnych.

Według stanu na czas prasy oficjalne konto Ukraina opublikowała trzy takie wiadomości, chociaż pierwsze dwie zostały usunięte. Opublikowane adresy — zarówno bitcoin, jak i ether/USDT — pozostały spójne, chociaż treść odwołań zmienia się z każdą iteracją. Nie jest jasne, czy wiadomości zostały celowo usunięte i ponownie opublikowane, czy też włączenie adresów kryptograficznych uruchomiło kontrole, które Twitter wprowadził po zhakować konto 2020.

Adresy darowizn zostały również udostępnione za pośrednictwem zweryfikowanego konta na Twitterze wicepremiera Michaiła Fiodorowa, a także na jego zweryfikowanym kanale Telegram.

W przypadku dostępu przez a Kliknij e-mail, aby się skontaktować Na swojej stronie ukraińskie Ministerstwo Cyfrowej Transformacji, kierowane przez Fiodorowa, poinformowało The Block, że „kanały komunikacji Ministerstwa Cyfrowej Transformacji Ukrainy i ministra Michaiła Fiodorowa są bezpieczne. Nie jesteśmy hakerami. [the] Oficjalne stanowisko i przesłania, którymi chcemy się podzielić”.

„Staramy się przyczynić do zwycięstwa Ukrainy i podnieść świadomość społeczności międzynarodowej o tym, co dzieje się na Ukrainie. W każdy możliwy sposób” – dodał przedstawiciel.

Ukraiński dyplomata Aleksander Szerp Udostępnij to też Apel o darowiznę z konta ukraińskiego.

Dane Blockchain wskazują, że plik Adres BTC Zarobił w sumie 9.78612041 BTC od czasu publikacji prasy, a pierwsza transakcja została opublikowana 24 lutego.

Na podany adres wysłano około 85 ETH. Informacja z Etherscan Wskazuje, że dokonywano również darowizn w formie USDT i USDC oraz różnych niezamiennych tokenów.

Komunikaty budziły jednak obawy co do ich autentyczności, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rosyjskie wojsko przeprowadziło atak w kawiarni podczas jego podboju. Wśród osób wyrażających ostrożność był współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, który zachęcał ludzi do unikania wysyłania darowizn w przypadku braku dodatkowej weryfikacji.

READ  Crypto.com przypadkowo wysyła kobietom 7,2 mln USD zamiast zwrotu 68 USD

Buterin napisał: „Poza tą inwazją było *dużo* włamań, z łatwością mógł to być włamanie”. „To środowisko informacyjne jest tak wrogie, jak to tylko możliwe, bądź bardzo ostrożny”.

Buteren napisał później Że usuwał swoją wiadomość, mówiąc: „Uzyskiwanie potwierdzenia z dwóch źródeł, że jest ona legalna. Na razie usunąłem moje ostrzeżenie. Ale nadal bądź ostrożny i zawsze bądź powolny i ostrożny podczas wysyłania nieodwracalnych transakcji kryptograficznych”.

Justin Sun, założyciel Tron, napisał na Twitterze, że rozmawiał z ambasadą Ukrainy w Światowej Organizacji Handlu, twierdząc, że ambasada potwierdziła wiadomości.

Elliptic, firma zajmująca się analizą blockchain, która śledziła darowizny podczas inwazji na Ukrainę, powiedziała w sobotę, że w ostatnich dniach przekazano kryptowalutę o wartości 5,1 miliona dolarów w ramach prawie 3000 darowizn.

Kiedy sięgnął po komentarz na temat darowizn, współzałożyciel Elliptic, Tom Robinson, powiedział The Block, że około 200,00 dolarów darowizn na adres bitcoin zostało wysłane do giełdy z siedzibą na Ukrainie. Napisał: „To trochę podejrzane, że fundusze są tak szybko przenoszone na giełdę, ale nie udało mi się jeszcze zweryfikować, czy to prawdziwa akcja fundraisingowa”.

Miejsca pochodzą z rosyjskich sił inwazyjnych podejdź bliżej Do stolicy Ukrainy Kijowa. Z doniesień wynika również, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odrzucił amerykańskie propozycje ewakuacji.

Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz do postów.

© 2022 The Block Crypto, Inc. wszystkie prawa są zachowane. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie są one dostarczane ani przeznaczone do wykorzystania jako porady prawne, podatkowe, inwestycyjne, finansowe lub inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *