Opiekunowie Fu Bao ze łzami w oczach żegnają się z ukochaną pandą

Ogromna panda Fu baourodzony w Korei Południowej, wyjechał Everland 3 kwietnia wśród pożegnania kibiców i opiekunów.

Pomimo ulewnego deszczu tysiące fanów zebrało się w Everland, aby obejrzeć odejście Fu Bao. Fani, którzy czekali przed głównym wejściem od 4 rano, stawili czoła deszczowi i mrozowi, aby tam pozostać.

O 10:40, kiedy Fu Bao wsiadł do specjalnego, pozbawionego wibracji pojazdu, aby opuścić Panda World, fani machali przygotowanymi wcześniej flagami, żegnając się.

Pomimo żałoby po stracie matki dzień wcześniej, opiekun Fu Bao, znany jako „Dziadek Fu Bao” Kang Cheol WonKtóry zdecydował się towarzyszyć Fu Bao w jego podróży do Chin, przekazał swoje uczucia w liście do Fu Bao, w którym napisał: „Dzień nadszedł. Od chwili narodzin przyniosłeś nadzieję i szczęście wielu osobom. Musisz teraz wyruszyć w daleką podróż, aby rozpocząć drugi rozdział swojego życiaObiecał, że pozostanie przy Fu Bao, dopóki nie dotrze do nowego domu, i wyraził wiarę w to, że Fu Bao może rozwijać się wszędzie. Zakończył słowami:Zawsze będziesz wieczną małą pandą swojego przybranego rodzica. Kocham cię, Fu Bao„.

Po przeczytaniu wiadomości powiedział fanom:Dobrze się nim zajmę i wrócę. Proszę, nie zapomnij o fu bao„.

Kiedy Kang przeczytał list, fani płakali po śmierci Fu Bao i historii utraty matki przez Kanga.

Everland przygotował dla Fu Bao szlak kwiatowy, zawierający wspierające wiadomości od klientów pozyskanych za pośrednictwem mediów społecznościowych, w kształcie chryzantemy.

Na dużym ekranie LED (24 m szerokości i 11 m długości) w parku Positano, wypełnionym 1,2 milionami wiosennych kwiatów, wyświetlane były specjalne zdjęcia i filmy przedstawiające Fu Bao.

Fu Bao wylatuje rano z Everland na międzynarodowe lotnisko w Incheon, skąd w eskorcie policyjnych radiowozów wsiądzie do czarterowego lotu do Syczuanu w Chinach. Od zeszłego miesiąca Everland przygotowywała się do przekazania Fu Bao, traktując priorytetowo jej zdrowie i bezpieczeństwo poprzez ścisłą współpracę z władzami chińskimi. Aby zapobiec wypadkom spowodowanym wibracjami podczas transportu i innymi zagrożeniami spowodowanymi kontaktem zewnętrznym, przygotowano specjalną klatkę o szerokości 190 cm, długości 130 cm, wysokości 135 cm i wadze 270 kg, a także przeprowadzono odpowiednie szkolenie, aby pomóc Fu Bao, dostosuj się.

READ  Sekretarz obrony Austin od poniedziałku przebywa w szpitalu z powodu powikłań po prostym zabiegu: w Pentagonie

Opiekun Fu Bao towarzyszył jej przez całą podróż z Everlandu do Bazy Pand w Chengdu, aby zapewnić jej stabilność w nieznanym środowisku.

Siedem dni przed transferem do Everland wysłano weterynarza zajmującego się pandami z Chin, aby pomóc w przygotowaniach do transferu. Opiekunka Fu Bao i chiński weterynarz będą monitorować jej stan zdrowia co 20–30 minut podczas lotu czarterowego. Temperatura w kabinie będzie utrzymywana na poziomie 18 stopni Celsjusza, preferowanym przez pandy, a ciśnienie będzie na tym samym poziomie, co w innych samolotach pasażerskich. W kabinie znajdował się bambus, pędy bambusa, marchewka, woda, jabłka i dziewięć innych artykułów medycyny ratunkowej, które Fu Bao mógł spożyć podczas podróży.

Dzięki umowie z CCTV w Chinach zawartej pod koniec ubiegłego roku Everland planuje w dalszym ciągu dzielić się z fanami życiem Fu Bao w Chinach.

Fu Bao, urodzony 20 lipca 2020 r., w wyniku naturalnego krzyżowania pandy Lulu i Baobao, został wysłany do Korei przez chińskiego prezydenta Xi Jinping W marcu 2016 roku jako symbol przyjaźni chińsko-koreańskiej. Podczas pobytu w Everland otrzymał tyle miłości, że otrzymał przydomek „Yongin, panna Fu„”Fu księżniczka„”Fu ddondon” i inne tytuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *