Wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym był w marcu silniejszy niż oczekiwano

Jak wynika z Krajowego Raportu o Zatrudnieniu ADP opublikowanego w środę rano, zatrudnienie w amerykańskich przedsiębiorstwach wzrosło w marcu bardziej niż oczekiwano, ponieważ rynek pracy pozostał odporny pomimo wyższych stóp procentowych.

Firmy utworzyły 184 000 miejsc pracy W zeszłym miesiącu przekroczyła ona wzrosty o 155 000 i 148 000 przewidywane przez ekonomistów ankietowanych przez LSEG. Od lipca jest to najlepszy miesiąc na tworzenie miejsc pracy.

Wzrost wynagrodzeń również przyspieszył w przypadku pracowników, którzy zmienili pracę w zeszłym miesiącu, przy czym roczne płace wzrosły w zeszłym miesiącu o 10%, co stanowi największy postęp od lipca. W przypadku pracowników, którzy utrzymali pracę, płace wzrosły o 5,1%, bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Jak podaje Fakt, płace w USA spadają w „alarmującym” tempie

wrzesień Tablice informujące o targach pracy można zobaczyć na 5th Avenue na Manhattanie w Nowym Jorku, 3 marca 2021 r. (Reuters/Andrew Kelly/Zdjęcia Reuters)

„Marzec był niespodzianką nie tylko ze względu na wzrost płac, ale także dla sektorów, które je odnotowały” – powiedziała główna ekonomistka ADP Nela Richardson. „Inflacja spada, ale nasze dane pokazują, że płace rosną zarówno w przypadku towarów, jak i usług”.

Największe podwyżki płac w marcu odnotowali pracownicy budownictwa, usług finansowych i przemysłu.

401(k) Liczba wypłat w „trudnych warunkach” osiągnęła kolejny rekord w związku z wysoką inflacją

W zeszłym miesiącu wzrost zatrudnienia był znaczny we wszystkich sektorach. Sektor rekreacji i hotelarstwa odniósł największe zyski w marcu, zatrudniając 63 000 nowych pracowników. Znaczący wzrost zatrudnienia odnotowano także w budownictwie (33 000), handlu, transporcie i usługach użyteczności publicznej (29 000) oraz działalności finansowej (17 000). Zatrudnienie spadło tylko w jednym sektorze: usługach profesjonalnych i biznesowych.

READ  Szkoła medyczna w Nowym Jorku obniża czesne po podarowaniu 1 miliarda dolarów

Mocniejszy niż oczekiwano raport następuje po agresywnej kampanii zacieśnienia polityki pieniężnej Rezerwat CentralnyPodniosła stopy procentowe do najwyższego poziomu od 2001 roku. Wall Street uważnie obserwuje oznaki wskazujące, że rynek pracy wreszcie się ochładza.

Przedstawiciele banku centralnego oświadczyli w ostatnich tygodniach, że spodziewają się rozpoczęcia obniżek stóp procentowych jeszcze w tym roku, ale muszą poznać więcej dowodów na to, że inflacja powraca do celu na poziomie 2%.

Pracownicy budowlani na miejscu pracy w Miami

Pracownicy budowlani w pracy, 5 maja 2023 r. w Miami na Florydzie. ((Zdjęcie: Joe Radle/Getty Images) / Getty Images)

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Oczekuje się, że dane poprzedzające publikację uważnie obserwowanego marcowego raportu o zatrudnieniu z Departamentu Pracy w piątek rano wykażą, że pracodawcy dodali 200 000 pracowników. w lutym 275 tys. Oczekuje się, że stopa bezrobocia utrzyma się na stałym poziomie 3,9%.

Liczby ADP mogą drastycznie różnić się od oficjalnych liczb rządowych i w przeszłości były niewiarygodnym wskaźnikiem nadchodzących wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *