Oprocentowanie kredytów hipotecznych blisko 5% w drugim dużym skoku w tym tygodniu

Najpopularniejsza stopa oprocentowania kredytów hipotecznych ponownie wzrosła.

Średnia 30-letnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu znacząco wzrosła w piątek, wzrastając o 24 punkty bazowe do 4,95%, zgodnie z codziennymi wiadomościami na temat kredytów hipotecznych. Jest teraz o 164 punkty bazowe wyższy niż rok temu.

„To już drugi raz w tym tygodniu i stawia ten tydzień na równi z najgorszym tygodniem napadu złości w 2013 roku – rekordu, którego nie widzieliśmy kilka dni, zanim pojawiło się uzasadnione wyzwanie” – powiedział Matthew Graham, COO of Wiadomości hipoteczne Codziennie. .

Wtorek, Stawka wyniosła 4,72%.skok o 26 punktów bazowych od 18 marca Popyt na kredyty hipoteczne i refinansowanie kredytu.

Cena wzrosła wraz z wyższym zwrotem Departament Skarbu USA przez 10 lat również wystartował. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest luźno, ale nie do końca. Na oprocentowanie kredytów hipotecznych wpływa również popyt na papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką. Rezerwa Federalna zmniejsza swoje zasoby tych aktywów i Podnosi też stopy procentowe.

Nie mogło przyjść w gorszym momencie, bo wszystko ma znaczenie Wiosna rozpoczyna rynek mieszkaniowy. Potencjalni nabywcy już teraz borykają się z niezwykłym niedoborem podaży i wysokimi cenami. Biorąc pod uwagę, że zarówno stawki, jak i stawki gwałtownie rosną, średnie spłaty kredytów hipotecznych są teraz o 20% wyższe niż rok temu.

Kupujący zmagają się również z inflacją związaną ze wszystkim innym w swoich budżetach, co pogłębia problemy z przystępnością cenową. Czynsze również rosły w rekordowym tempie, przez co więcej potencjalnych nabywców nie jest w stanie oszczędzić pieniędzy na zaliczkę. Dodatkowo, przy wyższych stopach procentowych, niektórzy kupujący nie będą już kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Pożyczkodawcy byli bardziej restrykcyjni w kwestii tego, ile długów pożyczkobiorca może zaciągnąć pod względem dochodu.

Ekonomiści już rozpoczęli rewizję swoich wyników sprzedaży w tym roku. Lawrence Yun, główny ekonomista National Association of Realtors, powiedział we wtorek, że spodziewa się, że stopa oscyluje wokół 4,5% w tym roku, wcześniej prognozując, że pozostanie na poziomie 4%.

READ  Wyniki Trump Media (DJT) za I kwartał 2024 r

Najnowsza oficjalna prognoza NAR przewiduje spadek sprzedaży o 3% w 2022 roku, ale Yoon teraz mówi, że spodziewa się spadku o 6% do 8%. NAR nie zaktualizował oficjalnie swojej prognozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *