Oreo to producent i rozlewnia Coca-Coli w pobliżu sklepu na Ukrainie

Wśród firm, które złożyły te ogłoszenia, znalazł się Carlsberg, firma zajmująca się butelkowaniem Coca-Coli i producent przekąsek Mondelez (MDLZ) Producent stali Arcelor Metal (AMSYF). Dołącz do Liczba linii lotniczych która już zawiesiła swoją działalność na Ukrainie, ponieważ Przestrzeń powietrzna jest zamknięta.
pisz dalej Świergot Producent stali powiedział, że jest „bardzo zaniepokojony” sytuacją na Ukrainie, że zaplanował dla swoich pracowników „zachowanie bezpieczeństwa”.

Jeśli chodzi o zakład, firma „zwalnia produkcję do technicznego minimum, a produkcja w naszych podziemnych kopalniach zostanie wstrzymana” – napisał na Twitterze ArcelorMittal. Wszyscy liczymy na szybkie rozwiązanie”.

Carlsberg

Carlsberg, drugi co do wielkości browar na Ukrainie, z 31-procentowym udziałem w rynku, wstrzymał działalność w dwóch ukraińskich browarach w Kijowie i Zaporożu na południu.

Rzecznik firmy powiedział agencji Reuters, że podjęła „kilka inicjatyw na Ukrainie w celu zadbania o bezpieczeństwo naszych pracowników w tym kraju”, w tym prosząc ich o pozostanie w domu.

Carlsberg jest również właścicielem trzeciego browaru na Ukrainie w zachodnim Lwowie.

Coca cola

Coca-Cola HBC, firma zajmująca się butelkowaniem i pakowaniem, zamknęła swoją fabrykę na Ukrainie i kazała pracownikom w tym kraju pozostać w domu.

„Będziemy to sprawdzać w nadchodzących dniach” – powiedział Reuterowi rzecznik firmy.

Mondelez

Dyrektor generalny Mondelez International, Dirk van de Putt, powiedział agencji Reuters pod koniec środy, że Mondelez International zamknie swoje fabryki na Ukrainie, jeśli napięcia między tym krajem a Rosją eskalują i staną się „wyjątkowo niebezpieczne”.

„Aby upewnić się, że ci ludzie są bezpieczni… to jest główny problem” – powiedział Van de Putt. „Mamy duże interesy w obu krajach. Jeśli to oznacza, że ​​musimy zamknąć fabryki, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne, to zrobimy”.

W Rosji i na Ukrainie kraje Mondelez są wschodzącymi rynkami w Europie, a firma produkuje lokalne marki, takie jak ciastka Jubilee i czekolada Corona. Sprzedaje również ciastka, w tym ciastka Oreo, czekoladki, takie jak Milka, gumę do żucia i słodycze w okolicy.

READ  Dow traci 300 punktów, gdy inwestorzy obawiają się ostrzeżenia FedEx, Wall Street zmierza do dużych tygodniowych strat

Tulić

Rzecznik Nestlé powiedział, że „tymczasowo zamknął” swoje fabryki, magazyny i łańcuch dostaw na Ukrainie i poradził swoim pracownikom, aby zostali w domu.

„W tej chwili wszyscy nasi koledzy są bezpieczni, a my pozostajemy z nimi w stałym kontakcie i dokładamy wszelkich starań, aby priorytetowo traktować ich bezpieczeństwo, dostosowując nasze plany do zmieniającego się otoczenia” – powiedziała firma. „Jesteśmy zaangażowani w dalsze służenie lokalnej ludności i mamy plany awaryjne, aby zapewnić, że będziemy mogli ponownie dostarczać nasze produkty, gdy tylko pozwolą na to bezpieczne warunki”.

CNN i Reuters Chris Liakos przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *