Ostateczne zgłoszenia dotyczące funduszu ETF Bitcoin są publikowane przez główne giełdy w USA

Wydaje się, że amerykańskie fundusze giełdowe (ETF) są już bliskie uruchomienia po tym, jak giełdy, które będą je notować, złożyły zmienione dokumenty, wskazując, że oczekują zatwierdzenia przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w nadchodzących dniach.

Poprawione zgłoszenia 19b-4, złożone w imieniu Czarny kamień, Skala szarości, poświęcenie I ostatni Eksporterzy, dołączyło do poprawionych w zeszłym miesiącu dokumentów S-1, które uwzględniają uwagi amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Kilkunastu wnioskodawców ma nadzieję na uruchomienie pierwszych bitcoinowych funduszy ETF w USA; Możliwe jest jednoczesne zatwierdzenie wielu emitentów.

Osoby z dwóch różnych źródeł powiedziały w czwartek CoinDesk, że ich firmy spodziewają się zatwierdzeń w przyszłym tygodniu.

Jedna osoba powiedziała CoinDesk, że przesłanie poprawek nie oznacza gwarancji zatwierdzenia, ale stwierdziła, że ​​są one optymistyczne.

Ostateczny termin podjęcia działań przez SEC w sprawie co najmniej jednego wniosku złożonego przez spółkę Ark 21 Shares upływa 10 stycznia, co oznacza, że ​​do tego dnia organ regulacyjny może zatwierdzić wszystkie ostateczne wnioski, jakie uzna za stosowne.

Złożenie tego wniosku „jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku umieszczenia GBTC jako funduszu ETF na bitcoiny” – stwierdziła w oświadczeniu rzeczniczka Grayscale Jane Rosenthal, odnosząc się do własnego funduszu bitcoinowego firmy, który chce przekształcić w fundusz notowany na giełdzie. „W Grayscale kontynuujemy współpracę z SEC i pozostajemy przygotowani do prowadzenia GBTC jako funduszu ETF po otrzymaniu zgód organów regulacyjnych”.

Wcześniej w piątek Bloomberg poinformował, że komisarze SEC mają głosować w sprawie wniosków dotyczących przepisów giełdowych w przyszłym tygodniu.

Agencja regulacyjna musi zatwierdzić zarówno zgłoszenia 19b-4, jak i zgłoszenia S-1, zanim będzie można uruchomić fundusze ETF.

Jesse Hamilton wniósł raport.

READ  Meta utrudnia życie twórcom Horizon Worlds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *