Sekretarz obrony Lloyd Austin wraca do zdrowia po hospitalizacjiCNN

Sekretarz obrony Lloyd Austin został przyjęty do Centrum Medycznego Armii Narodowej im. Waltera Reeda w Nowy Rok z powodu powikłań związanych z planowym zabiegiem medycznym, poinformował w piątek Pentagon.

Pentagon ogłosił, że Austin jest hospitalizowany cztery dni po pierwszym przyjęciu. Sekretarz prasowy Pentagonu generał dywizji Pat Ryder nie wspomniał na czwartkowej konferencji prasowej o hospitalizacji.

W krótkim oświadczeniu nie podano szczegółowo, na czym polegał zabieg ani jakie komplikacje po nim nastąpiły, stwierdzono jednak, że Austin „dobrze wraca do zdrowia”. Ryder powiedział CNN, że Austin pozostał w szpitalu w piątkowe popołudnie, ale oczekuje się, że po piątku powróci do pełni obowiązków. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala.

Zapytany, dlaczego Pentagon czekał cztery dni z powiadomieniem opinii publicznej o hospitalizacji Austina, Ryder odpowiedział: „To ewoluująca sytuacja, w której musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym kwestie medyczne i kwestie prywatności”.

Pentagon nie chciał powiedzieć, czy Austin w którymkolwiek momencie hospitalizacji był nieprzytomny lub w stanie krytycznym.

Jako sekretarz obrony Austin jest jednym z najważniejszych członków gabinetu administracji Bidena i cywilnym szefem wojska, co stanowi jedną z jego najważniejszych ról w systemie bezpieczeństwa narodowego – zwłaszcza w obliczu podwyższonych napięć w armii amerykańskiej. Na Bliskim Wschodzie.

Zastępca sekretarza obrony Kathleen Hicks „była gotowa skorzystać z uprawnień sekretarza, jeśli zajdzie taka potrzeba” – stwierdziła Ryder w oświadczeniu.

Hospitalizacja Austina – i brak zgody – ma miejsce, gdy Stany Zjednoczone zmagają się z szeregiem zagranicznych problemów związanych z bezpieczeństwem narodowym, w tym atakami na wojska amerykańskie na Bliskim Wschodzie, okrętami Marynarki Wojennej USA przechwytującymi statki Houthi z Jemenu oraz wojnami na Ukrainie i w Gazie.

Kiedy Austin był hospitalizowany, Stany Zjednoczone przeprowadziły w Bagdadzie strajk przeciwko dowódcy proirańskiej bojówki. Ryder powiedział, że zezwolił na strajk, zanim Austin trafił do szpitala.

READ  Akcje w Japonii, Korei Południowej i Australii spadły o 2% po przemówieniu Powella

Brak publicznego ogłoszenia przez Austina swojej hospitalizacji zrywa z precedensem z przeszłości.

W liście do Rydera i zastępcy sekretarza obrony ds. spraw publicznych Chrisa Meaghera Stowarzyszenie Prasowe Pentagonu wyraziło swoje „oburzenie” w związku z niezastosowaniem się do ostrzeżenia opinii publicznej na czas.

„To znacznie odbiega od normalnych standardów ujawniania informacji, które inne departamenty federalne rutynowo stosują w przypadku, gdy wyżsi urzędnicy poddają się zabiegom medycznym lub są czasowo niezdolni do pracy” – napisało Pentagon Press Association, prosząc o spotkanie w celu omówienia sytuacji. „Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, kiedy członkowie gabinetu USA są hospitalizowani, poddawani znieczuleniu lub oddelegowani do wykonywania obowiązków w wyniku jakiejkolwiek procedury medycznej. To samo dotyczy prezydenta. Sekretarz Austin, jako najwyższy szef bezpieczeństwa kraju, nie ma prawa prywatności w tej sytuacji.

Kiedy w 2021 r. prezydent Joe Biden trafił do szpitala z powodu rutynowej kolonoskopii, Biały Dom z wyprzedzeniem ogłosił, że na krótko przekaże władzę wiceprezydent Kamali Harris.

Podczas gdy komendant generalny piechoty morskiej Eric Smith Szpital pod koniec październikaw ciągu 24 godzin służby powiadomiły opinię publiczną, że jego stan zdrowia wymagał natychmiastowej pomocy. Korpus Piechoty Morskiej zatrudnił później starszego oficera, który miał pełnić obowiązki dowódcy podczas jego nieobecności. Piechota morska stwierdziła, że ​​w ciągu czterech dni Smith po nagłym zatrzymaniu krążenia poczynił znaczne postępy.

Smith w nadchodzących tygodniach przejdzie operację, po której nastąpi okres rehabilitacji. Zapowiedział, że powróci do swoich normalnych obowiązków.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *