Ostatnia wojna na Ukrainie: światowe ceny surowców wzrosły do ​​14-letniego rekordu

Największymi nabywcami rosyjskiej ropy w USA są ExxonMobil © Adrian Dennis / AFP za pośrednictwem Getty Images

Demokraci w Kongresie wzywają amerykańskie rafinerie do zaprzestania importu ropy z Rosji w dążeniu do eskalacji presji na Kreml tydzień po inwazji Rosji na Ukrainę.

Bobby Rush, demokratyczny przewodniczący podkomisji House Energy i Jerry McInerney, inny Demokrata w podkomisji, napisali do grupy zajmującej się rafinerią przemysłową, wzywając jej członków do zaprzestania kupowania rosyjskiej ropy naftowej i częściowo rafinowanych produktów.

W liście do amerykańskich producentów paliw i petrochemii, na który zwrócił uwagę „Financial Times”, ustawodawca napisał: „Ponieważ jakiekolwiek zakupy rosyjskich beczek będą teraz finansować wojnę z Ukrainą, kontynuacja tej działalności stała się nierozsądna”.

Osobno, Jack Reed, demokratyczny przewodniczący senackiej Komisji Sił Zbrojnych, napisał w środę na Twitterze: „Import rosyjskiej ropy musi zostać wstrzymany. Nasze krajowe dostawy są wystarczające”.

Według AFP Stany Zjednoczone w zeszłym roku importowały z Rosji około 209 000 baryłek dziennie ropy naftowej, czyli około 3 procent całkowitego importu. Ale importował również kolejne 500 000 baryłek dziennie innych produktów naftowych, co stanowi prawie dwie trzecie całej niekompletnej ropy importowanej przez amerykańskie rafinerie, według firmy konsultingowej Rapidan Energy Group.

Najnowsze dane amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej pokazują, że największymi nabywcami rosyjskiej ropy są ExxonMobil.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że jest otwarty na embargo na ropę naftową na Rosję. Ale podczas gdy jej urzędnicy debatują nad zasadnością takiego postępowania, wielu nabywców ropy już przestaje kupować dostawy z Rosji.

Valero Energy, rafineria z siedzibą w Teksasie, która importuje duże ilości z Rosji, podobno wstrzymała wszelkie przyszłe zakupy rosyjskiej ropy. Rosyjska ropa Urals jest obecnie sprzedawana z rekordową zniżką ponad 18 dolarów za baryłkę, ponieważ krajowi producenci mają trudności ze znalezieniem nabywców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *