Ostrzeżenie o trzęsieniu ziemi w Japonii przed tsunami: aktualizacje wiadomości na żywo

kredyt…Philip Fong/AFP – Getty Images

Premier Japonii Fumio Kishida powiedział w czwartek, że siły samoobrony zostały zmobilizowane w celu oceny szkód po potężnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło północne wybrzeże kraju i pozbawiło elektryczności prawie dwóch milionów ludzi.

„Wciąż staramy się zrozumieć sytuację i zebrać informacje” – powiedział podczas briefingu prasowego. „Rząd połączy ręce, aby ratować życie ludzi i dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i dokładne informacje”.

Ostrzeżenie o tsunami pozostało w mocy dla prefektur Fukushima i Miyagi. Według japońskiego nadawcy NHK małe tsunami o wysokości 20 centymetrów i wysokości około ośmiu cali uderzyło w port Ishinomaki w Miyagi w czwartek o godzinie 12.30.

Amerykańskie Centrum Ostrzegania przed Tsunami stwierdziło, że nie ma niebezpieczeństwa tsunami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, Kolumbii Brytyjskiej i na Alasce.

Według Tokyo Electric Power Corporation, lepiej znanej jako TEPCO, prawie 700 000 domów bez elektryczności znajduje się w Tokio. Główna sieć Japan Rail East zawiesiła większość swoich linii kolejowych.

Tepco przeprowadza inspekcje elektrowni jądrowych, w tym elektrowni Fukushima Daiichi, która stopiła się 11 lat temu, kiedy silna ściana wody w wyniku niszczycielskiego trzęsienia ziemi zakłóciła systemy chłodzenia reaktorów.

Japoński Urząd Regulacji Jądrowych powiedział, że nie wykrył jeszcze żadnych nieprawidłowości w elektrowniach w Fukushimie, Onagawie i Tokai. Dodał jednak, że przeprowadza kolejne inspekcje zakładu w Fukushimie.

READ  Prezydent Ukrainy Zełenski prowadzi rozmowy z sekretarzem generalnym ONZ, przywódcą Turcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *