Oto gra, którą Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, mówi głębiej niż szachy

Elon Musk stoi przy okazji obok Grimesa.

Zdjęcie: Theo Wargo (Obrazy Getty)

W grudniu ubiegłego roku Grimes wydał nową piosenkę Z jej nadchodzącego albumu „Book 1.” Utwór, nazwany Game Player, miał być inspirowany jej związkiem z Elonem Muskiem. Jeden z tekstów „Kocham najlepszego gracza” skłonił mnie do myślenia: w jakie gry wideo gra Musk, kiedy nie jest Nowe podejście do transportu publicznego lub rzekomo Wykorzystywanie jego pracowników?

nowo Targowisko próżności Wywiad z Grimes Ujawnił, że ostatnią obsesją Muska jest Bitwa pod Politopią, którą opisuje jako „bardziej złożoną wersję szachów”. Podobno przynajmniej raz pokonał twórcę w swojej grze, co jest z niego bardzo dumne. Chociaż najwyraźniej chwali się swoimi zagorzałymi fanami, nie byłbym dziennikarzem gier wideo, gdybym sam nie sprawdził gry. Więc pobrałem Politopia Zagrali w jedną grę.

Bitwa pod Politopią Jest to gra symulacyjna cywilizacji, w której kontrolujesz jedno z dwunastu różnych „plemien”. Próbujesz poszerzyć terytorium swojego imperium, zbierając surowce, eksplorując niezbadane terytorium i niszcząc rywalizujące cywilizacje. Krótko mówiąc, jest to rodzaj subtelnej gry, która może spodobać się białemu miliarderowi Skorzystali z apartheidu w RPA. Kocha ją tak bardzo, że w pewnym momencie Politopia Dodano jako grywalną grę w samochodach Tesli– Wiesz, wcześniej Rząd zaczął zadawać pytania O funkcji, która może odwracać uwagę od prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej: Efekt Jinshin Wydarzenie Elona Muska odwołane po odpowiedzi fanów

Rozegrano jeden mecz, który trwał 25 rund. W każdej rundzie mogę przesuwać swoje jednostki wojskowe o jedną odległość po mapie, a co turę będę nagradzany gwiazdkami. Zasoby te można zainwestować w technologie wydobywcze, np. w leśnictwie lub rybołówstwie, albo w nowe typy żołnierzy. Celem było wyeliminowanie jak największej liczby wrogich frakcji przed końcem tury.

Politopia Nie tak skomplikowane, jak opisał to Musk. Jeśli już, to pokonanie wrogów kontrolowanych przez komputer było łatwiejsze niż jakakolwiek gra w szachy, w jaką kiedykolwiek grałeś. Przeciwników było więcej niż w szachach, ale trudność była z natury ograniczona liczbą możliwych akcji na turę. Politopia to przystępna gra dla osób początkujących w gatunku budowania cywilizacji, Ale zdecydowanie nie tego oczekiwałem od tak zwanego „gracza”.

READ  Wiedźmin 4 wszedł do przedprodukcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *