Pakistan: Wieśniacy dokonali egzekucji w trybie doraźnym za zarzuty o bluźnierstwo, mówi policja

pierwszy minister Omran Chan Nakazałem akcję przeciwko mafii i wszystkim policjantom, którzy działali z gapiami na morderstwo.

„Pozasądowe egzekucje będą traktowane z pełną surowością prawa. Nie tolerujemy każdego, kto bierze prawo w swoje ręce” – powiedział w oświadczeniu.

Rzecznik rządu powiedział, że ponad 60 osób podejrzanych o udział w zabójstwie zostało aresztowanych, dodając, że więcej podejrzanych zostało zidentyfikowanych za pośrednictwem filmów w mediach społecznościowych nakręconych przez mieszkańców wioski Tulamba w dystrykcie Khaniwal.

Funkcjonariusz policji, Munwar Hussain, powiedział agencji Reuters, że tłumy zgromadziły się w meczecie w sobotę wieczorem po tym, jak syn imama meczetu ogłosił, że widział, jak mężczyzna palił strony Koranu.

Przybyła policja, aby znaleźć mężczyznę nieprzytomnego i przywiązanego do drzewa, powiedział Hussain, dodając, że tłum zaatakował również policję.

„Zabił wieśniaków uzbrojonych w pałki, siekiery i żelazne pręty i powiesił swoje ciało na drzewie” – powiedział Hussain.

Powiedział, że dowody zebrane do tej pory przez policję wskazują, że zmarły mężczyzna o imieniu Muhammad Mushtaq był po pięćdziesiątce i wydawał się być upośledzony umysłowo.

Premier Pakistanu opisuje zabijanie tłumu jako

Masowe morderstwa pod zarzutem bluźnierstwa – przestępstwa, za które grozi kara śmierci – są dość częste w Pakistanie z większością muzułmańską.

W grudniu we wschodnim mieście Sialkot stracono robotników fabrycznych i płonące ciało Sri Lanka w ataku Khan powiedział, że przyniósł krajowi wstyd.
READ  Kanada nożowania: trwa obława na dwóch podejrzanych w związku z masowym dźganiem nożem, w którym zginęło co najmniej 10 osób w Saskatchewan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *