Pewien mężczyzna zapytał Dave’a Ramseya, czy 1000 dolarów wystarczyłoby na fundusz ratunkowy w 2023 roku — jego odpowiedź wywołała wiele śmiechu i oklasków. Dlatego

Pewien mężczyzna zapytał Dave’a Ramseya, czy 1000 dolarów wystarczyłoby na fundusz ratunkowy w 2023 roku — jego odpowiedź wywołała wiele śmiechu i oklasków. Dlatego

Minęło 20 lat, odkąd książka Dave’a Ramseya The Total Money Makeover zalecała, aby Amerykanie mogli założyć fundusz ratunkowy z 1000 $. Nie oznacza to jednak, że liczba ta miała być wszystkim i końcem wszystkiego – na teraz lub nawet wtedy.

nie przegap

Zapytany o ten limit przez członka widowni o godz finałowy odcinek O swoim tytułowym programie Ramsey odpowiedział: „1000 $ nie wystarczyło w 2003 roku”.

Gdy tłum klaskał i pękał, Ramsey kontynuował: „To nigdy nie miało wystarczyć. Wystarczy, aby małe rzeczy nie staczały się z modą, wychodząc z długów”.

W pewnym momencie Ramsay zalecił nawet wykorzystanie wszystkich oszczędności na spłatę długów (to wciąż świetny pomysł, jeśli wysokooprocentowane karty kredytowe Pobij swoje konto bankowe na śmierć. Ale strategia spowodowała, że ​​niektórzy Amerykanie stracili nadzieję, co skłoniło go do dokonania korekty w wysokości 1000 USD jako małego awaryjnego zaworu bezpieczeństwa na drodze do redukcji zadłużenia.

„Więc [the $1,000 savings] Nie musisz się dostosowywać, ponieważ to nie miało wystarczyć”.

Pytanie brzmi: co On jest Wystarczające na amerykański fundusz ratunkowy, jakościowo lub ilościowo? Guru finansów udzielił odpowiedzi w dalszej części prezentacji. Opierając się na jego radach, oto, czego możesz się dowiedzieć na drodze do naprawy finansowej.

Użyj miesięcznych wydatków jako miary swojego funduszu awaryjnego

Jeśli podążałeś za „dziecięcymi krokami”, aby spłacić dług Ramseya, sugeruje on, abyś zrobił sobie przerwę Odłóż pieniądze na nieoczekiwane. Aby obliczyć swoje potrzeby w zakresie funduszu awaryjnego, najpierw spójrz na swoje miesięczne wydatki z ostatnich trzech do sześciu miesięcy i oblicz średnie wydatki.

READ  Przyszłość Internetu, czyli „schemat Ponziego” – czym właściwie jest Web3?

Zbieranie tych statystyk może pomóc Ci tego uniknąć stać się Statystyczny. Od 2021 r. Rezerwa Federalna wspomniany Że 32% Amerykanów nie jest w stanie związać końca z końcem za nagły wydatek w wysokości 400 USD bez pożyczenia pieniędzy lub sprzedaży czegoś. Tak więc uśrednienie miesięcznych wydatków może zapewnić przejrzystość finansową w nagłych przypadkach.

Weź pod uwagę stabilność zatrudnienia i zmienność dochodów

Ci, którzy pracują w niestabilnych dziedzinach lub na niestabilnych stanowiskach – na przykład niezależni kontrahenci lub pracownicy na zlecenie – wiedzą, że dochód może się zmienić bez uprzedzenia. W takich przypadkach fundusze nadzwyczajne powinny obejmować dłuższy horyzont czasowy, który uwzględnia Utrata pracy lub dochodówlub niestabilność finansowa.

Czytaj więcejTen odźwierny z Vermont zgromadził fortunę w wysokości 8 milionów dolarów i nikt o tym nie wiedział. Tutaj Dwie proste techniki, dzięki którym Ronald stał się bogatym czytelnikiem – To samo może zrobić dla ciebie

Instytut JPMorgan Chase Stań Okazało się, że średnio rodziny doświadczają dużych wahań dochodów przez około pięć miesięcy w roku. Jeśli Twoje dochody są zmienne lub Twoja praca jest niepewna, dobrą zasadą jest zaplanowanie trzymiesięcznych oszczędności awaryjnych na każde 10% wahań dochodów.

Ocena zasięgu czynników ryzyka

Za Jobsem stoi sceptycyzm Osobiste związane ze zdrowiem, osoby pozostające na utrzymaniu, naprawa samochodów i konserwacja domu, na początek. Niebezpieczeństwo pojawia się, gdy musisz spłacić te pożyczki za pomocą wysokooprocentowanych pożyczek i kart kredytowych, które mogą z łatwością podwoić lub potroić opłatę początkową.

Rodziny z niskimi i wysokimi oszczędnościami płynnymi stosunek długu do dochodu Oczywiście odniesiesz większy cios, gdy ryzyko, przed którym stoi dom, zamieni się w niedogodności finansowe. Dlatego im więcej masz aktywów i obowiązków, tym więcej musisz oszczędzać.

READ  Czy Tesla straciła koronę EV? co wiesz.

W końcu chodzi o to, żeby być przygotowanym. Weź przykład od Dave’a Ramseya, który bez wątpienia zgodziłby się na handel standardem 1000 $ Działając na milion dolarów napiwku.

Co dalej czytasz

Ten artykuł zawiera wyłącznie informacje i nie powinien być traktowany jako porada. Jest on dostarczany bez jakiejkolwiek gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *