Pierwsze „neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla” produkty Apple to czerwony śledź

Firma Apple ogłosiła dzisiaj swoje pierwsze w historii produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ale nie ekscytuj się zbytnio tym, co to oznacza dla planety. Bardzo ważne jest, aby spojrzeć na wpływ firmy na środowisko jako całość, zamiast skupiać się na konkretnym sprzedawanym przez nią produkcie jako bardziej zrównoważonym.

Niektóre nowe zegarki Apple będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ale tylko w oparciu o „wybrane” kombinacje kopert i pasków. Apple oświadczyło również, że planuje zaprzestać sprzedaży akcesoriów skórzanych, takich jak paski do zegarków i etui na telefony, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.

Jeśli chodzi o zobowiązania klimatyczne, przechwalanie się zrównoważonym rozwojem konkretnego produktu może odwrócić uwagę od ważniejszego celu, jakim jest zmniejszenie ogólnego wpływu firmy na środowisko. Apple ma Bramka Osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r., co jest kluczowym działaniem, za które powinniśmy pociągnąć je do odpowiedzialności.

Apple ma Bramka Osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r., co jest kluczowym działaniem, za które powinniśmy pociągnąć je do odpowiedzialności

Zdaniem Apple’a„Wybrane kolekcje etui i pasków do Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 i Apple Watch SE” będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby dowiedzieć się, czy produkt jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, poszukaj nowego logo informującego o tym na opakowaniu. Apple twierdzi, że udało mu się zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych pochodzących z materiałów, energii elektrycznej i transportu podczas produkcji zegarków, częściowo poprzez: Dostać więcej swoich dostawców do przejścia na czystą energię. Wszelkie pozostałe zanieczyszczenia są kompensowane przez projekty oparte na przyrodzie, takie jak przywracanie lasów, aby mogły one wychwytywać więcej dwutlenku węgla. Apple twierdzi również, że dopasuje oczekiwane zużycie energii elektrycznej przez klientów do ładowania neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla modeli Apple Watch z inwestycjami w projekty dotyczące energii odnawialnej.

READ  Naprawa Apple Watch Ultra będzie kosztować 499 USD, jeśli nie masz AppleCare Plus

Firma zastępuje również skórę „luksusową, trwałą tkaniną bawełnianą”, którą nazywa FineWoven. Materiał składa się w około 70% z materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego, a Apple twierdzi, że ma „znacznie niższy” ślad węglowy niż skóra. Bydło jest duże źródło emisji gazów cieplarnianych przez krowy beknięcie Wydziela metan, który ma większą moc niż dwutlenek węgla, jeśli chodzi o zdolność do zatrzymywania ciepła na planecie.

Nie zrozum mnie źle; Ważne jest ograniczenie wszystkich źródeł emisji gazów cieplarnianych. Tyle że założony zrównoważony rozwój dowolnego produktu niekoniecznie mówi nam, jaki ogólny postęp czyni firma w kierunku realizacji swoich celów klimatycznych. Na przykład firma może wyprodukować jeden produkt o mniejszej emisji dwutlenku węgla. Jeśli jednak sprzeda więcej tego produktu niż dotychczas, może wyemitować tyle samo lub nawet więcej gazów cieplarnianych niż dotychczas.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zgodnie z najnowszymi postępami w dziedzinie ochrony środowiska ogólna emisja dwutlenku węgla przez firmę Apple spada raport. W 2022 r. wyprodukowała równowartość 20,6 mln ton dwutlenku węgla. Do końca dekady ilość ta musi spaść do zera netto, jeśli firma ma osiągnąć swoje cele klimatyczne. Jak powiedziała Octavia Spencer w roli Matki Natury w skeczu odegranym przez Apple podczas dzisiejszego wydarzenia: „Nie rozczaruj swojej matki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *