Pociąg BNSF wykoleił się i wyciekł olej napędowy na ziemie plemienne w Waszyngtonie

Anacortes, Wash. (AP) – Dwa pociągi BNSF wykoleiły się w czwartek w Arizonie i stanie Waszyngton.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Nie wiadomo, co było przyczyną wykolejenia pociągu.

Wykolejenie w Waszyngtonie miało miejsce na nasypie w zatoce Padilla w rezerwacie plemiennym Swinomish w pobliżu Anacortes. Według Stanowego Departamentu Ekologii 5000 galonów (prawie 19 000 litrów) rozlanego oleju napędowego wylało się na wysypisko śmieci, a nie do wody.

Urzędnicy powiedzieli, że nie ma oznak, że wyciek dotarł do wody lub wpłynął na dziką przyrodę.

Na wszelki wypadek ratownicy ustawili rampę na lądzie i usunęli pozostałe paliwo z dwóch wykolejonych silników. Stanęły cztery cysterny.

Pociąg przewożący syrop kukurydziany wykoleił się w zachodniej Arizonie w pobliżu granicy stanu Kalifornia i Nevada. Anita Mortensen, rzeczniczka biura szeryfa hrabstwa Mohave, powiedziała, że ​​nie była świadoma żadnych wycieków.

Rzeczniczka BNSF, Lena Kent, powiedziała, że ​​w Arizonie wykoleiło się osiem samochodów, blokując główną linię. Przyczyna wykolejenia jest nadal badana i nie wiadomo, kiedy pas zostanie ponownie otwarty.

Wykolejenie ma miejsce w związku ze zwiększoną uwagą dotyczącą bezpieczeństwa kolei w całym kraju Pożar w Ohio w zeszłym miesiącu, a następnie w Michigan, trafił na pierwsze strony gazet.Alabama i inne stany.

Według danych federalnych w Stanach Zjednoczonych zdarzają się średnio trzy wykolejenia pociągów dziennie, ale stosunkowo niewiele powoduje katastrofy.

W zeszłym miesiącu pociąg towarowy przewożący niebezpieczne chemikalia wykoleił się w Ohio we wschodniej Palestynie. W pobliżu granicy z Pensylwanią po pożarze ewakuowano setki ludzi.

Chcąc uniknąć niekontrolowanej eksplozji, urzędnicy celowo uwolnili i spalili toksyczny chlorek winylu z pięciu wagonów, wysyłając płomienie i czarny dym kłębiący się w niebo. To sprawiło, że ludzie zaczęli kwestionować potencjalne skutki zdrowotne Chociaż władze utrzymują, robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić ludzi.

READ  Ładowarki DC Renaldo Hill ponownie wkręcają Finsa Fangio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *