Pokemon Crimson and Purple: Ukryty skarb Strefy Zero, część 2: Dysk w kolorze indygo – praktyczny

„To bardzo do stracenia.” Tak siedzący obok mnie przedstawiciele Nintendo opisali moje spotkanie z Amarisem, jednym z elitarnej czwórki członków Blueberry Academy. Naturalnie postanowiła sprawdzić swoją podatność na porażki. Zarządzałem już nieznanym zespołem, ale poszedłem o krok dalej. Wykonałem także kilka ruchów, o których wiedziałem, że mają wady typograficzne, żeby zobaczyć, jak karna będzie reakcja. Oni nie żartowali. Przegrała, zabijając tylko cztery z sześciu Pokémonów, pomimo pojawienia się jej Asa. Nie takiego wyniku oczekiwałem, ale byłem pod wrażeniem tego, jak zacięta była walka oraz tego, jak zespół i decyzje Amarisa umieściły „elitę” w Elitarnej Czwórce. Być może przegrałem, ale jak powie każdy wartościowy trener, zawsze jest upadek i nie mogę się doczekać, kiedy krążek spadnie.

Indigo Disk to drugie DLC dla Pokémon Scarlet i Violet. W przeciwieństwie do Teal Mask, nie można w nią zagrać przed ukończeniem gry podstawowej. Jest to zawartość do pobrania (DLC) dla gry końcowej; Aby uzyskać do niego dostęp, musisz ukończyć główną historię Scarlet, Violet i Teal Mask. Gdy to zrobisz, przeniesiesz się do zupełnie nowego obszaru, Blueberry Academy, szkoły siostrzanej Akademii Naranja. Spotkasz tam ponownie starych znajomych, poznasz nowych, ekscytujących trenerów i będziesz z nimi walczyć. Aha, jest też kilka nowych (i starych) Pokémonów, które możesz złapać. Wszystko jest w najlepszym sensie podobne do Pokemonów.

Mój czas z Dyskiem Indygo mógł zakończyć się walką z Amarysem, ale zaczął się od wycieczki do Terrarium Blueberry Academy, ogromnego obiektu, który odtwarza wiele różnych środowisk, od tropikalnych plaż po zamarzniętą tundrę. Naturalnie Terrarium jest zamieszkane przez Pokémony występujące w tym środowisku. Częścią atrakcyjności jest ogromna ilość Pokemonów. Pojawia się każdy starter z poprzednich pokoleń, co stanowi doskonałą okazję do wypełnienia Pokedexu i zobaczenia, jak te Pokémony zachowują się na wolności. Nie pochodzi tylko z Poke Balli rozdawanych przez zaprzyjaźnionych profesorów. Kto wie?

Jest to zawartość do pobrania (DLC) dla gry końcowej; Aby uzyskać do niego dostęp, musisz ukończyć główną historię Scarlet, Violet i Teal Mask.

Oczywiście Terrarium to nie tylko miejsce do łapania Pokemonów, chociaż z pewnością możesz spędzić na tym dużo czasu, jeśli chcesz. Dysk Indygo nie tylko dodaje kilka nowych ewolucji, takich jak Archuladon, który wyewoluował z Duraludona, oraz nowe Pokemony Paradox, takie jak Raging Bolt i Iron Crown; Przywraca także mnóstwo powracających Pokémonów, które wykraczają daleko poza powrót starszych starterów. Nie mogę podać dokładnych liczb, bo nie zostanę wygnany do Strefy Zero, ale wystarczy powiedzieć, że jest to duża liczba i złapanie ich wszystkich zajmie trochę czasu.

READ  Strona Google Home Climate pokazuje wentylatory, grzejniki i nie tylko

Myślę jednak, że dla wielu prawdziwą atrakcją jest samo Terrarium. Jest tak ogromny i pełen szczegółów, że świetnie się bawiłem, zwiedzając go. W chwili pisania tego tekstu nie mogę powiedzieć o wielu ciekawych szczegółach, ale jest ich wiele i jestem podekscytowany możliwością spędzenia czasu na zwiedzaniu Terrarium, gdy tylko nadarzy się okazja.

Oczywiście w Blueberry Academy to nie tylko zabawa i gry. To jest szkoła, co oznacza, że ​​możesz brać udział w zajęciach, które z tego, co widziałem, wydają się bardzo praktyczne. Ten, przy którym się zatrzymałem, był przetrzymywany w niewoli w Terrarium i przydzielono mnie do złapania pokemona Alolańskiego i sprowadzenia go z powrotem. Udało mi się zdobyć Alolańskiego Grimera i Alolan Exeggutora przed powrotem, zostawiając wszystkich z pracą domową. Przepraszam.

A potem oczywiście są walki. Blueberry Academy kładzie duży nacisk na podwójne bitwy, co dodaje dodatkową warstwę do twoich decyzji taktycznych i budowania zespołu, więc lepiej bądź gotowy rzucić kilka Poke Balli, gdy spotkasz rywalizującego Trenera. W swoim czasie rozegrałem tylko kilka bitew z Dyskiem Indygo, ale każda bitwa była niezapomniana i wymagała ode mnie zarządzania zespołem, pisania scenariuszy meczów i wybierania ruchów.

Wydaje się, że dysk Indigo dodaje całą zawartość po grze, jakiej może chcieć fan Pokemonów.

Kiedy już poczułem się mniej więcej komfortowo, był to czwarty raz w elicie. Podobnie jak w przypadku Liderów Sali w grze podstawowej, będziesz musiał ukończyć zadanie znane jako Elitarna Próba, zanim będziesz mógł rzucić wyzwanie poszczególnym członkom Elitarnej Czwórki i zmierzyć się z nimi w walce Pokémon na Pokémon. W przypadku Amarysa oznacza to ściganie się z Koraidonem lub Miraidonem przez serię powietrznych pierścieni, co często przypomina mi jeden z torów przeszkód w Spyro the Dragon. Och, czy wspominałem, że Corydon i Merydon potrafią teraz latać? Potrafią teraz latać i możesz to wykorzystać do fajnego poruszania się po terrarium. Elitarna Próba Amarysa nie była szczególnie trudna, ale była to miła odmiana od tradycyjnej gry Pokemon i dała ci coś fajnego do zrobienia, zanim zmierzysz się z jednym z członków Elitarnej Czwórki.

READ  NVIDIA oferuje wersję demonstracyjną tajnego protokołu obsługiwanego przez sztuczną inteligencję Inworld

Nie wygrałem tej bitwy z Amarysem, ale powrót do The Indigo Disk napełnił mnie jeszcze większą ekscytacją. Z ponad 230 nowymi i powracającymi Pokémonami do zobaczenia i złapania, ekscytującym środowiskiem do odkrycia i potężnymi trenerami do walki, Indigo Disk stara się dodać całą zawartość po grze, jakiej może chcieć fan Pokémon. Ja osobiście nie mogłem się doczekać, dlatego od razu po powrocie do domu zagrałem w swój egzemplarz Pokemon Scarlet. Muszę trenować przed rewanżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *