Prawnicy FTX oskarżają Sama Bankmana-Frieda o „atak na Twitterze”

Prawnicy FTX oskarżyli Sama Bankmana-Frieda o próbę wykolejenia procesu bankructwa jego imperium kryptograficznego za pomocą „ataku za pośrednictwem Twittera”.

W ostatnich tygodniach Bankman-Fried oskarżył Sullivan & Cromwell, firmę prawniczą reprezentującą FTX w postępowaniu na podstawie rozdziału 11, w kilku tweetach i postach na blogu o wywieranie na nią presji, aby zmusiła firmy, w tym amerykańskie ramię FTX, do bankructwa. Roszczenia byłego miliardera zostały obalone. Firma zaprzeczyła tym twierdzeniom.

James Bromley, partner w Sullivan and Cromwell, powiedział w piątek na rozprawie sądowej, że firma „walczy z demonem”, próbując poradzić sobie z publiczną krytyką Bankmana-Frieda. Jego udział Reprezentował FTX w upadłości bez możliwości sądzenia go w sądzie.

„Jedną z rzeczy, z którymi zwykle spotykają się dłużnicy w takich przypadkach, jest atak z Twittera” – powiedział Bromley.

Sąd upadłościowy rozpatrzył wniosek dwóch klientów FTX, którzy chcieli zablokować nominację Sullivana z powodu tego, co według nich było konfliktem interesów powstałym w wyniku wcześniejszej pracy firmy dla grupy kryptograficznej.

Ostatecznie sędzia odrzucił wniosek. „Nie ma tu dowodów na rzeczywisty konflikt” – powiedział sędzia John Dorsey.

Decyzja toruje Sullivanowi drogę do ubiegania się o miliony dolarów opłat reprezentujących FTX, gdy próbuje spłacić posiadaczy kont. Dorsey zauważył, że FTX zatrudniła inne firmy prawnicze, które można wezwać w przypadku wystąpienia jakichkolwiek konfliktów.

Dochodzenie i komentarze Bromleya wskazują, w jaki sposób głośna sprawa FTX i towarzysząca jej burza w mediach społecznościowych mogą skomplikować wysiłki na rzecz restrukturyzacji giełdy kryptograficznej i zwrotu pieniędzy należnych milionom wierzycieli.

Inny były członek FTX, jego główny prawnik Dan Friedberg, postawił nowe zarzuty przeciwko Sullivanowi dotyczące konfliktu interesów w sądzie złożonym w ostatniej chwili przed czwartkową rozprawą. Sędzia opisał zgłoszenie jako „przesłuchiwanie, spekulacje i pogłoski” oraz „nie coś, na co pozwoliłbym zostać dopuszczonym jako dowód”.

READ  Hugh Jackman powtórzy swoją rolę Wolverine'a w „Deadpool 3” Ryana Reynoldsa.

Na początku tego tygodnia Sullivan złożył dziesiątki stron, szczegółowo opisując pracę prawną wartą prawie 10 milionów dolarów, którą wykonał dla firm Bankman-Fried, zanim w zeszłym roku weszła w ochronę przed bankructwem. Obaj byli adwokaci Sullivana zajmowali wyższe stanowiska prawne w FTX.

Bromley powiedział w piątek, że firma powinna była od samego początku bardziej otwarcie ujawniać zakres swoich przeszłych powiązań z upadłą grupą kryptograficzną. „Z perspektywy czasu, Wysoki Sądzie, powinniśmy byli pójść dalej w pierwotnym powiadomieniu” – powiedział sądowi.

Dodał, że Bankman-Fried, który nie przyznał się do zarzutów oszustwa w USA, oraz inni wtajemniczeni, którzy „rzucili firmę na kolana”, byli zaniepokojeni informacjami, które Sullivan dostarczy prokuratorom i organom regulacyjnym.

„Mogą rzucać kamieniami w prawnika dłużników, który udziela informacji prawnikom” – powiedział.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych sprzeciwił się wstępnemu ujawnieniu przez firmę jej pracy dla FTX i naciskał na więcej informacji. Prokuratorzy rządu w piątek powiedzieli, że są zadowoleni z dodatkowych szczegółów dostarczonych przez Sullivana.

Sullivan i Bankman-Fried odmówili komentarza.

Odrębnie w piątek prokuratorzy amerykańscy potwierdzili, że przejęli gotówkę i akcje o wartości około 700 mln USD od Bankman-Fried, w tym akcje platformy handlowej Robinhood o wartości 500 mln USD.

Wypłata, opisana w pozwie sądowym, dotyczyła również środków na trzech kontach na giełdzie kryptowalut Finance, których wartości nie ujawniono.

Napady miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy Bankman-Fried przebywał w areszcie domowym w Kalifornii po tym, jak został zwolniony za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów, ujawnił rząd. Usłyszał osiem zarzutów karnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.