Prokuratorzy z Arizony nie zgadzają się na ekstradycję podejrzanego o morderstwo w hotelu Soho do Nowego Jorku, co sugeruje, że prokurator z Manhattanu nie ma zaufania

Nowy Jork – Adwokaci w Arizonie mówią, że nie wyrażą teraz zgody na ekstradycję oskarżonego Zamordowanie kobiety w Soho Ponieważ nie ufają prokuratorowi okręgowemu na Manhattanie Alvinowi Braggowi.

Rod Almansouri jest przetrzymywany w Arizonie, gdzie według policji dźgnął dwie kobiety. Prokurator z Manhattanu chce go zabrać do Nowego Jorku, aby usłyszał zarzuty w związku z morderstwem w SoHo, ale prokurator hrabstwa Maricopa, Rachel Mitchell, chce, aby na razie pozostał w Arizonie.

„Chcę powiedzieć, że zdaję sobie sprawę, że Nowy Jork chce dokonać ekstradycji tej osoby. I jestem pewien, że nie jest to wymierzone w nowojorską policję. Wiem, że wykonali ciężką pracę i wykonali dobra robota. Ale nie zgodzimy się na ekstradycję, to znaczy, poleciłem moim prawnikom ds. ekstradycji, żeby się nie zgadzali. Przetrzymujemy go tutaj. Są to obowiązkowe wyroki więzienia. Po obserwacji sposobu traktowania przestępców stosujących przemoc, Alvin Bragg, prokurator na Manhattanie w rejonie Nowego Jorku uważam, że przetrzymywanie go tutaj i w areszcie jest bezpieczne, aby mógł pozostać w naszym stanie. „Nie można tego robić osobom w hrabstwie ani gdziekolwiek w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Mitchell.

Rzeczniczka prokuratora okręgowego na Manhattanie, Emily Tuttle, nazwała komentarze Mitchella „głęboko niepokojącymi” i oskarżyła go o „granie w gry polityczne w śledztwie w sprawie zabójstwa”.

„Na Manhattanie poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa nowojorczyków, dlatego od czasu objęcia urzędu przez prokuratora okręgowego Bragga liczba zabójstw spadła o 24%, a strzelanin o 38%. Wskaźnik zabójstw w Nowym Jorku jest o ponad połowę niższy niż w Phoenix w Arizonie. To wszystko o ciężkiej pracy nowojorskiej policji i wszystkich naszych partnerów w zakresie egzekwowania prawa” – powiedział Tuttle. „Odmowa pozwolenia nam na żądanie sprawiedliwości i pełnej odpowiedzialności za śmierć nowojorczyka jest policzkiem wymierzonym im i ofiarom naszej sprawy”.

Mitchell powiedział na konferencji prasowej, podczas której policja stwierdziła, że ​​Almanzuri chciał skrzywdzić więcej osób.

READ  Korea Północna ma wątpliwości co do międzykontynentalnej rakiety balistycznej przed szczytem Korea Południowa i Japonia

„To aresztowanie, bez wątpienia równie brutalne jak wszystko, co kiedykolwiek zrobił, powstrzymało kogoś przed kontynuowaniem tej destrukcyjnej ścieżki” – powiedział Aris. – powiedział szef policji Benny Bina.

Policja w Arizonie podała, że ​​Almanzuri przyznał się do zabicia mężczyzny w Nowym Jorku na początku tego miesiąca. NYPD uważa, że ​​ataku dokonał Almansouri Denisse Oleas-Arancibia, lat 38, została zasztyletowana w hotelu w Soho.

Śledczy ustalili również, że w kwietniu na Florydzie doszło do napaści na tle seksualnym na kobietę. Leah Palian powiedziała, że ​​kobieta była z nią i opowiedziała przerażającą historię podczas rozmowy z oddziałem CBS.

„Ten mężczyzna chwycił mnie bardzo mocno za szyję, pod brodą i natychmiast odciął drogi oddechowe. Wiedział, że to robi” – powiedział Palian.

Palian, która powiedziała, że ​​pracowała z Almanzuri w restauracji w Orlando, powiedziała, że ​​odjechał jej samochodem, gdy zadzwoniła pod numer 911. Później został aresztowany i usłyszał zarzuty.

„Właściwie im powiedziałem, że jeśli pozwolisz mu chodzić z klapsem po nadgarstku, stanie się seryjnym mordercą” – powiedział Palian.

Z akt wynika, że ​​Almanzuri został oskarżony na Florydzie o kradzież samochodu, ale zarzuty pobicia na tle seksualnym i napaści z kwalifikacjami zostały wycofane.

„Stan Florydy bardzo mnie zawiódł” – powiedział Palian.

Hrabstwo Orange na Florydzie Prokuratorzy z CBS New York mówią CBS New York, że nie ma wystarczających dowodów, aby udowodnić zarzuty pobicia na tle seksualnym i napaści z kwalifikacją. We wrześniu wyszedł za kaucją. W oświadczeniu biura prokuratora okręgowego hrabstwa Orange czytamy:

„Nasze biuro znalazło wystarczające dowody na poparcie zarzutu wielkiej kradzieży pojazdu mechanicznego. Almansouri został aresztowany i otrzymał kaucję w wysokości 2500 dolarów za przestępstwo trzeciego stopnia, co jest typowe dla tego rodzaju zarzutu i zgodne z wymogami prawa stanu Floryda. W większości przypadków spraw Almansouri został zwolniony z więzienia po wpłaceniu kaucji we wrześniu 2023 r. Jego następna konferencja przedprocesowa A odbyła się 13 marca. Na podstawie nowych otrzymanych informacji nasze biuro złożyło wniosek o uchylenie kaucji Almansoori.

„Jesteśmy przerażeni, słysząc o tragicznych wydarzeniach w Nowym Jorku i Arizonie, a nasze myśli i modlitwy są z ofiarami, ich bliskimi i wszystkimi dotkniętymi społecznościami.. Bardzo troszczymy się o ofiary w naszych społecznościach i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby je wspierać i budować mocne argumenty w celu zapewnienia wyroków skazujących. Zdajemy sobie sprawę z bólu i bólu wynikającego z niemożności legalnego prowadzenia sprawy.”

Mitchell powiedział, że w środę może wystąpić o ekstradycję do Nowego Jorku, ale najpierw chce to zrobić.

READ  Strzelanina w Half Moon Bay: 7 zabitych na ranczo w Kalifornii powoduje, że rachunek za naprawę wynosi 100 USD, mówi DA

W e-mailu siostra Oleas-Aranciba powiedziała Timothy’emu McNicholasowi z CBS New York, że jest pracowitą, inteligentną i bystrą kobietą, a jej rodzina jest załamana.

NYPD współpracuje z FBI Żeby sprawdzić, czy Almansoori był powiązany z innymi przestępstwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *