Przy sygnale dźwiękowym: Indiana 74, Iowa 68 – hala

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 74-68 nad Iowa:

jak to się stało

Po tym, jak w sobotniej porażce z Illinois nie trafili za trzy punkty, drużyna Hoosiers nabrała rozpędu, aby rozpocząć mecz przeciwko Iowa w Assembly Hall. Hoosiers zdobyli pięć trójpunktów, co pomogło im zwiększyć przewagę do 39 punktów w pierwszej połowie i 1,25 punktu na posiadanie. Mackenzie Mgbako zaliczył triple-double, podobnie jak Anthony Leal. Kel Ware również zdobył 3 punkty, miał 12 punktów, cztery zbiórki i dwa zablokowane strzały w 17 minut pierwszej połowy po powrocie po kontuzji kostki. Indiana spisywała się również imponująco w defensywie, ograniczając stan Iowa do 27,3 procent celnych strzałów z gry i zaledwie 0,9 punktu na posiadanie w pierwszych 20 minutach. W pewnym momencie Indiana utrzymywała stan Iowa bez punktów przez prawie siedem minut. Hoosiers prowadzili 39-22 na 1:27 przed końcem pierwszej połowy, po czym prowadzenie 6-0 Hawkeyes zamknęło wynik na 39-28 do przerwy. Indiana grała prawie całą połowę bez Malika Renault, który doznał urazu stopy w farbie i już po 2 i pół minutach opuścił boisko z powodu kontuzji stopy.

Do przerwy medialnej do lat 16 Hoosiers prowadzili 44-35 po rzucie za trzy punkty Paytona Sandforta, jego czwartym w meczu, w 16:56. Kolejny rzut za trzy punkty z Sandfort zapewnił Hawkeyes przewagę sześciu przy wyniku 44-38 na 15:45 przed końcem. Hawkeyes zremisowali po 49 minutach, na 10:37 przed końcem po strzale Tony’ego Perkinsa, i objęli prowadzenie po trzypunktowej grze Josha Dixa z wynikiem 8:43. Jednak Indiana odzyskała prowadzenie po trójce Leala przy wyniku 59-58 na 6:58 przed końcem. Para rzutów wolnych Kel'ela Ware'a zapewniła drużynie prowadzenie 64-60 na 4:32 przed końcem. Ale Hawkeyes przecięli go na dwie części po wiadrze Owena Freemana w okresie przejściowym w ostatecznym terminie czterech poniżej.

READ  Nieobecność Lionela Messiego wywołała burzę i żądania zwrotu pieniędzy na meczu Interu Miami w Hongkongu

Sześć punktów z rzędu zdobytych przez Iowa State zapewniło Hawkeyes prowadzenie 66-64, a na nieco ponad dwie minuty przed końcem Xavier Johnson zaatakował obręcz, został sfaulowany, uderzył mocno w ramię i musiał opuścić boisko. Trey Galloway wykonał dwa rzuty wolne za Johnsona i wyrównał wynik na 66. Po przerwie na żądanie i na zaledwie 2,9 sekundy przed końcem czasu akcji, długie 2 Sandforta na 1:42 przed końcem dało Iowa prowadzenie 68-66. Po kolejnym posiadaniu IU Gabe Cupps trafił za trzy punkty i dał IU prowadzenie 69-68. Iowa State odwróciło piłkę przy kolejnym posiadaniu i sfaulowało Treya Gallowaya, który wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych i było 70-68 IU. Po tym, jak Sandfort nie trafił za trzy punkty, kolejne posiadanie Indiany zakończyło się niecelnym rzutem rożnym Mgbako, ale Galloway znalazł Kella Weira pod koszem i zdobył wiadro na 26,1 sekundy przed końcem. Wynik 72-68. Josh Dix nie trafił za trzy punkty przy następnym posiadaniu, a Iowa sfaulował Leala, który wykonał oba rzuty wolne i przypieczętował zwycięstwo.

Wybitni wykonawcy

Ware prowadził Hoosiers z 23 punktami, 10 zbiórkami i trzema zablokowanymi strzałami w 35 minut. Leal zdobył 13 punktów w karierze w 22 minuty. Miał też siedem zbiórek. Indiana miała +13 lat, a Leal leżał na parkiecie.

Statystyki, które wyróżniają się

Indiana zdobyła 8 z 22 na 3 sekundy, wyprzedzając Iowa 15-4 pod względem punktów drugiej szansy i 32-24 w domyśle. Hoosiers również zdobyli Iowa, zdobywając 68 punktów, ponad 17 punktów poniżej średniej w sezonie. IU również odbiło stan Iowa 45-32.