Pułap zadłużenia: Yellen mówi, że skarbowi zabraknie pieniędzy do „początku czerwca” i prawdopodobnie „1 czerwca”

Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła w poniedziałek ustawodawców, że narodowi zabraknie pieniędzy na spłatę długu „na początku czerwca, być może 1 czerwca”.

W liście do przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego (R-Calif.) wysłanym nieco ponad godzinę przed planowanym spotkaniem lidera Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów w Białym Domu z prezydentem Bidenem w celu omówienia pułapu zadłużenia, Yellen przedstawiła niewiele nowych informacji na temat terminu, mówiąc na początku Czerwiec. Kongres ma ostateczny termin działania.

„W moim liście z 15 maja zaznaczyłam, że zgodnie z naszymi najlepszymi szacunkami Departament Skarbu nie będzie w stanie nadal wypełniać wszystkich zobowiązań rządu do początku czerwca, jeśli Kongres nie podniesie lub nie zawiesi wcześniej limitu zadłużenia” – napisała. .

W liście tym zaznaczyłem również, że chociaż nie można z całą pewnością przewidzieć dokładnej daty, kiedy Departament Skarbu nie będzie w stanie opłacić wszystkich rządowych rachunków, będę nadal informował Kongres, gdy będzie dostępnych więcej informacji. tygodniu dostępnych informacji, piszę, aby zaznaczyć, że szacujemy, że jest bardzo prawdopodobne, że Departament Skarbu nie będzie w stanie wypełnić wszystkich zobowiązań Rządu, jeśli Kongres nie podejmie działań w celu podniesienia lub zawieszenia limitu zadłużenia tak szybko, jak to możliwe czerwca, być może już 1 czerwca” – podsumowała Yellen.

To najnowsze zawiadomienie od Yellen, ostrzegające naród przed niebezpieczeństwem niewypłacalności po rozpoczęciu czerwca i wywierające presję na prawodawców, aby działali szybko.

Wśród Republikanów był pewien sceptycyzm co do tego, czy 1 czerwca był faktycznym „terminem”, ale McCarthy odniósł się do tego, omawiając możliwy harmonogram Kongresu dotyczący uchwalenia podwyższenia limitu zadłużenia.

„Decydują, kiedy ta data będzie” – powiedział McCarthy dziennikarzom w poniedziałek. Szefowa mogła mieć więcej informacji na ten temat, ale wyraziła się jasno.

Zawiadomienie pojawia się, gdy prognozy Kongresowego Biura Budżetowego (CBO) ostrzegły naród przed ryzykiem niespłacenia długu już w przyszłym miesiącu.

McCarthy miał wcześniej nadzieję, że negocjatorzy w zasadzie osiągną porozumienie w zeszły weekend, nie mogąc się doczekać głosowania w sali w tym tygodniu. Ale Republikanie domagają się cięć wydatków w zamian za wyższy pułap zadłużenia, a obie strony są daleko od siebie w wielu kwestiach spornych.

„Myślę, że Senat może działać szybciej, niż myślałem w przeszłości” – powiedział McCarthy. „Ale będziemy potrzebować dwóch dni, aby to napisać i upewnić się, że każdy może to przeczytać i głosować”.

Rynki zaczynają wykazywać pewien niepokój, gdy Waszyngton zbliża się do terminu 1 czerwca.

Nowe ostrzeżenie Yellen ponownie wskazuje, że rządowi zabraknie zdolności do opłacenia wszystkich swoich rachunków już w przyszłym tygodniu, co może zmusić rząd do niewypłacalności lub niezdolności rządu do dokonania pewnych płatności.

„Z poprzednich impasów w zakresie limitów zadłużenia nauczyliśmy się, że czekanie do ostatniej chwili z zawieszeniem lub podwyższeniem limitu zadłużenia może poważnie zaszkodzić zaufaniu przedsiębiorców i konsumentów, podnieść koszty krótkoterminowych pożyczek dla podatników i negatywnie wpłynąć na rating kredytowy Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone” – napisała Yellen.

Kontynuowała: „Jeśli Kongres nie zwiększy limitu zadłużenia, spowoduje to wielkie trudności dla amerykańskich rodzin, zaszkodzi naszej pozycji światowego lidera i postawi pytania o naszą zdolność do obrony naszych interesów bezpieczeństwa narodowego”.

„Nadal nalegam na Kongres, aby chronił wiarę i kredyt Stanów Zjednoczonych, działając tak szybko, jak to możliwe”.

Przyczynił się do tego Aris Foley. Zaktualizowano o 16:59

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Oferty Walmart w Czarny piątek wciąż trwają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *