Ray Dalio ostrzega przed poważnymi zakłóceniami, doradza nowym inwestorom

  • Amerykański miliarder Ray Dalio powiedział, że w obliczu utrzymujących się trudności gospodarczych i geopolitycznych ważne jest, aby nowi inwestorzy posiadali zdywersyfikowany portfel.
  • Założyciel Bridgewater Associates powiedział również, że największym błędem, jaki mogą popełnić inwestorzy, jest „wiara, że ​​rynki, które radzą sobie dobrze, są dobrymi inwestycjami, a nie droższymi”.

Ray Dalio przemawia podczas szczytu Iconoclast Forbes 2023 na Pier 60, 12 czerwca 2023 r. w Nowym Jorku.

Wzgórze Taylora | Obrazy Getty’ego

Amerykański miliarder Ray Dalio twierdzi, że nowi inwestorzy powinni mieć zdywersyfikowany portfel ze względu na utrzymujące się trudności gospodarcze i geopolityczne.

„Chciałbym dywersyfikacji, ponieważ to, czego nie wiem, będzie znacznie większe niż to, co wiem” – powiedział Dalio, założyciel jednego z największych funduszy hedgingowych na świecie, Bridgewater Associates.

„Dywersyfikacja może zmniejszyć ryzyko bez drastycznego zmniejszania go, jeśli wiesz, jak to zrobić dobrze” – powiedział w zeszłym tygodniu podczas szczytu Milken Institute Asia w Singapurze.

Wyjaśnił: „Zwróćcie uwagę na skutki wielkich zakłóceń, które nastąpią, ponieważ za pięć lat świat będzie radykalnie inny. Rok po roku będzie się radykalnie inny”.

To jak przenoszenie się w czasie. Będziemy w innym świecie. Urządzenia zakłócające zostaną zakłócone.

Raya Dalio

Założyciel Bridgewater Associates

Rozwój sztucznej inteligencji przyciągnął także uwagę zarządzających funduszami hedgingowymi, ale Dalio stwierdził, że zaleca inwestorom inwestowanie pieniędzy w spółki, które wykorzystują tę nową technologię, a nie w spółki, które ją tworzą.

„To jak przejście przez zakrzywienie czasu” – powiedział Dalio. „Będziemy w innym świecie. Zakłócacze zostaną wyłączone”. „Nie muszę wybierać tych, którzy wymyślają nowe technologie. Naprawdę muszę wybierać tych, którzy wykorzystują nowe technologie w najlepszy możliwy sposób.”

Zapytany o rosnącą liczbę biur rodzinnych powstających w Singapurze, Dalio podzielił się trzema najważniejszymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kraju do inwestycji.

Kraj musi mieć dobry rachunek zysków i strat, dobry bilans i atmosferę uprzejmości, w której „ludzie… [are] „Pracujemy razem, aby osiągnąć dobre rzeczy” – powiedział. Dodał, że ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest także to, po której stronie stoi dany kraj w przypadku wybuchu konfliktu międzynarodowego.

Podkreślił, że największym błędem popełnianym przez inwestorów jest „wiara, że ​​rynki, które radzą sobie dobrze, to dobre inwestycje, a nie droższe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *