Rick Pitino pochwalił Marka Pope'a po zwycięstwie BYU nad Baylor

Długoletni trener koszykówki w college'u, Rick Pitino, znalazł się w centrum uwagi w tym tygodniu, odkąd został trenerem Publicznie skrytykował niektórych graczy St. John's Red Storm w niedzielę po porażce z Seton Hall Pirates.

Jednak we wtorkowy wieczór Pitino był w stanie pochwał po tym, jak zajmująca 25. miejsce drużyna BYU Cougars pokonała zajmującą 11. pozycję Baylor Bears.

Pochwały Pitino były skierowane szczególnie do głównego trenera Cougars, Marka Pope'a, dla którego grał w połowie lat 90. w Kentucky.

„Jestem bardzo dumny i szczęśliwy z powodu niesamowitego zwycięstwa trenera @BYUCoachMarkPope nad rozstawionym z 11. Baylorem” – napisał Pitino na Twitterze X.

„Nasz kapitan jednej z najlepszych drużyn uniwersyteckich, jakie kiedykolwiek zebrano – Mistrzów z 1996 roku!!! Kochamy Cię, Mark, bardzo się cieszymy z Twojego powodu!!

Pope, obecnie 51-letni, rozpoczął karierę na uczelni w Waszyngtonie, a po dwóch sezonach w drużynie Husky przeniósł się do Kentucky.

Po opuszczeniu roku ze względu na ówczesne zasady transferowe, Pope spędził ostatnie dwa lata w Wildcats i zdobywał średnio 7,6 punktu w 20,3 minuty na mecz w sezonie 1995/96 (jego ostatnim roku), gdy Kentucky zdobyło mistrzostwo kraju.

Był wówczas numerem 52. w drafcie NBA w 1996 roku przez Indiana Pacers i grał w NBA do 2005 roku z drużynami Pacers, Milwaukee Bucks i Denver Nuggets.

W międzyczasie Pitino przeniósł się do NBA z Kentucky w 1997 roku, gdzie do 2001 roku był głównym trenerem drużyny Boston Celtics.

Następnie wrócił na studia i był głównym trenerem Louisville w latach 2001–2017, zanim został zwolniony w wyniku skandalu.

READ  Tiger Woods zajął 39. miejsce w JP McManus Pro-Am, a Xander Schauffele wygrał

W latach 2018-2020 trenował w Grecji, po czym wrócił na szeregi uczelni, gdzie był głównym trenerem Iony aż do zeszłej wiosny, kiedy to został zatrudniony w St. John's.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *