Robotowi Atlas firmy Boston Dynamics wyrastają ręce, próbując pracować na budowie

Atlas firmy Boston Dynamics — najbardziej zaawansowany robot na świecie — uczy się kilku nowych sztuczek. Firma w końcu dała Atlasowi odpowiednie ręce i Boston Dynamics najnowszy film z youtubaAtlas próbuje wykonać jakąś rzeczywistą pracę. Wypuszczono też kolejny Wideo zza kulis Prezentacja niektórych prac zawartych w atlasie. A kiedy sprawy nie idą dobrze, widzimy niesamowite ataki robotów w ich wysiłkach na rzecz opracowania humanoidalnych robotów.

Jako robot Atlas koncentrował się głównie na ruchu, zaczynając od chodzenia po laboratorium, następnie chodzenia po wszelkiego rodzaju niestabilnych terenach, jakie można sobie wyobrazić, a następnie wykonywania Sztuczki parkour są chore. Powiedziawszy to, akcja dotyczy nóg, a górna połowa wydaje się być refleksją, a ramiona służą tylko do kołysania się dla zachowania równowagi. Atlas go wcześniej nie miał ręce –Kiedy widzieliśmy ją ostatnim razem, na końcach jej ramion znajdowały się tylko dwie niekompletne gałki kulowe.

Ta nowsza wersja robota ma dwa rzeczywiste chwytaki. Są to proste przypinane dłonie z jednym ruchomym nadgarstkiem i palcem, ale to wystarczy, aby podnieść rzeczy. Celem tego filmu jest przemieszczanie obiektów o „inercyjnym znaczeniu” — nie tylko jasnych kwadratów, ale obiektów tak ciężkich, że mogłyby wytrącić Atlasa z równowagi. Obejmuje to takie rzeczy, jak duża deska, torba pełna narzędzi i 10-funtowa sztanga. Atlas dowiaduje się wszystkiego o tych „równych i przeciwnych siłach” na świecie.

Jak wszystko w robotyce, podnoszenie i przenoszenie przedmiotu jest bardziej skomplikowane, niż się wydaje. Atlas musi określić swoje miejsce na świecie w stosunku do przedmiotu, który podnosi, opracować plan chwytania za ręce oraz podnosić przedmiot i manipulować nim, jednocześnie obliczając, jak ta dodatkowa masa wpłynie na jego równowagę. Jak wyjaśnia w filmie inżynier oprogramowania Boston Dynamics, Robin Deits, „Kiedy próbujemy manipulować czymś w rodzaju deski, musimy po prostu zgadywać, gdzie ta deska się znajduje, jak szybko się porusza, jak musimy poruszać ramionami, aby uzyskać deska tak szybko obróci się o 180 stopni, a jeśli się pomylimy… Według tych szacunków, skończymy robiąc głupie rzeczy i przewracając się”.

Ale Atlas to nie tylko zbieranie rzeczy i niezdarne noszenie ich. Biega, skacze i kręci się, niosąc ciężkie przedmioty. W pewnym momencie skacze rzuca Ciężka skrzynka narzędziowa jej partnera budowlanego, a wszystko to bez utraty równowagi. Robi to wszystko na rozklekotanych rusztowaniach, a także na prowizorycznych drewnianych pomostach, dzięki czemu przy każdym kroku Atlas nieustannie porusza się pod stopami. Podnoszenie przedmiotów to początek nauki robota do wykonywania rzeczywistej pracy i wydaje się, że na nierównym placu budowy czuje się jak w domu. Proste sprzęgło pazurowe oznacza, że ​​Atlas miażdży wszystko, co podniesie, a rzeczy takie jak deska wykazują widoczne uszkodzenia, gdy wbijają się w nią ręce. Być może następny zestaw eksperymentów nauczy Atlasa, że ​​jest mniej niż gigantycznym gorylem.

READ  Samsung Galaxy M54 może mieć chipset Snapdragon 888 i baterię 6000 mAh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.