Rosenthal: Miotacz Blue Jays przyznaje, że obracał się w starciu z Aaronem Judge

Blue Jays mają prawo do anegdoty o Jayu Jacksonie. Cóż, przynajmniej miał jednego, dopóki Aaron Judge z Yankees nie zabrał go w poniedziałek wieczorem, co skłoniło miotacza do powrotu do Triple A.

Zanim Jackson zajął ustaloną pozycję, podniósł ręce do ucha, gdy łapał piłkę. Według wielu źródeł Jays, pięść, wskazująca rodzaj rzutu, który zamierzał rzucić, była widoczna dla trenera pierwszej bazy Yankees, Travisa Chapmana. Jackson przyznał w rozmowie telefonicznej we wtorek wieczorem, że miał tendencję do ślizgania się, ale powiedział, że czas jego dostawy był większym problemem niż jego przyczepność.

Więc proszę bardzo. Sędzia nie kradł nielegalnie znaków, kiedy komentatorzy Jays, Dan Shulman i Buck Martinez, zauważyli, że podczas swojej ósmej rundy przeciwko Jacksonowi spoglądał w bok. Najwyraźniej patrzył na Chapmana, który mógł przekazać słowa Jacksona za pomocą sygnałów ręcznych, co jest zachowaniem całkowicie dozwolonym przez przepisy Major League Baseball.

Sędzia chyba jednak nie musiał być aż tak krytyczny.

„Z tego, co mi powiedziano, trochę zmieniłem boisko” – powiedział Jackson po uderzeniu pierwszych dwóch pałkarzy w ósmej rundzie. Sędzia rzucił sześć prostych slajdów, ostatni na 3-2. „To był[niższy]mój uchwyt, kiedy szedłem za uchem. Wtedy wyciągał mnie z mojej ustawionej pozycji, od rękawicy przechodzącej od mojej głowy do bioder. Na szybkich piłkach robiłem to szybciej niż na suwaki. Były trochę Podnoszą go.

Takie zachowanie wpisuje się w etos gier, w których sprytne drużyny gonią za każdą możliwą przewagą. Blue Jays nie powiedzieli, że Yankees zrobili coś skandalicznego, poza być może nieprawidłowym ustawieniem swoich autokarów. Nikt nie oskarżył Jankesów o używanie jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, który został zakazany w Major League Baseball w następstwie skandalu związanego z kradzieżą sygnału Astros.

„Gdyby wiedzieli, że to nadchodzi, a on mnie przyciął,[wtedy]mnie przyciął” – powiedział Jackson. „Cieszę się, że uderzył ją tak bardzo, jak to zrobił”.

READ  Arch Manning zobowiązuje się do kontraktu z Teksasem: Pięciogwiazdkowy rozgrywający, pierwszy potencjalny gracz, który wyląduje z szybkim poborem

Komentarze Jacksona powinny dać pewien wgląd w tę sprawę, ale w erze paranoi w baseballu fani uwierzą w to, w co chcą wierzyć, a liga nie będzie egzekwować swoich zasad i powstrzymać nielegalnej kradzieży znaków elektronicznych pod koniec 2010 roku.

W dzisiejszych czasach w mediach społecznościowych mnożą się konspiracje, a kiedy Schulman i Martinez zauważyli ruch oka sędziego i głośno zastanawiali się, na co patrzy, był to wyzwalacz.

Jednak w tym przypadku zbiorowe oko boczne jest nieuzasadnione. Nawet jeśli trenerzy Yankees nie mają swoich pudełek, co we wtorek urzędnicy Jays przynieśli do ligi, miotacze z Toronto muszą pozostać konsekwentni w przekazywaniu, ukrywać uściski i robić wszystko, co konieczne, aby zamaskować swoje narzuty. Podobnie łapacze muszą maskować lokalizacje, ale menedżer Blue Jays, John Schneider, powiedział, że „nic nie widział” z Alejandro Kirkiem, łapaczem jego zespołu.

Schneider odmówił komentarza sportowiecCaitlin McGrath, kiedy dowiedziała się o uwagach Jacksona. Ale przed meczem porozmawiaj o tym, jak ważne jest, aby drużyny potrzebowały ochrony przed przeciwnikami, którzy przyjmują ich nastawienie.

„Jeśli robisz rzeczy na widoku, myślę, że musisz być w stanie zrobić to dobrze i musisz być gotów ponieść konsekwencje, gdy nadejdą” – powiedział Schneider. „Jeśli jest to zrobione uczciwie, jest to częścią gry, wszyscy chcą pomóc swoim kolegom z drużyny, wszyscy chcą wyczuć skłonności, więc wszystko, co dzieje się na boisku we właściwy sposób, jest absolutnie uczciwą grą”.

Odnosząc się do sytuacji trenerów Yankees, Schneider powiedział: „Myślę, że nie bez powodu na boisku są pudła. I tak, myślę, że kiedy jest 30 stóp, gdzie cię nie ma, dodajesz trochę dwa do dwóch. … Jeśli rzeczy są odbierane od Ludzi, których nie ma tam, gdzie powinny, to właśnie tam należy wytyczyć granicę ”.

READ  Źródła: Patriots wypuszczą DeVante Parkera i Antoino Gibsona

Próbując upewnić się, że linia została narysowana we wtorek wieczorem, Blue Jays poprosili trenera trzeciej bazy Yankees, Luisa Rojasa, aby pozostał w swoim boksie. Yankees złożyli później tę samą prośbę do trzeciego trenera Blue Jays, Luisa Rivery. Ale większe pytanie, dotyczące ruchów gałek ocznych Al-Qadiego, wydaje się już ucichnąć.

– poinformowało źródło ligowe sportowiecBrendan Cotey: „Nic nie wskazuje na to, by cokolwiek, co wydarzyło się ostatniej nocy, było naruszeniem naszych zasad”. Menedżer Yankees, Aaron Boone, dodał, że nie spodziewa się śledztwa ze strony ligi. A Schneider z pewnością nikogo nie wzywał.

Jackson powiedział, że Gęsi po raz pierwszy powiedziały mu, że mógł się pochylić po tym, jak wyszedł z gry w poniedziałek. We wtorek pracował w Rogers Center, wkrótce po tym, jak dowiedział się, że został przeniesiony z powrotem do Triple A, kiedy temat powrócił.

„Jeden gracz powiedział mi, że być może filtruję swoje programy” – powiedział Jackson. A potem facet od wideo wrócił później i powiedział: „Hej, może wybraliśmy coś zamiast różnicy między suwakiem a szybką piłką”. Może to było coś, czym ci faceci dali się ponieść emocjom. Po prostu bądź tego świadomy. Może następnym razem zechcesz to zmienić”.

Często, gdy przeciwnik wykryje przewracający się miotacz, to biegacz z drugiej bazy działa jako badacz i przekazuje informacje pałkarzowi. Jackson powiedział, że łatwiej zaakceptowałby taki wynik niż pałkarz, który „gdzieś zajrzał”. Jak powiedzieli trenerzy: „Oni nie powinni nadawać sygnałów”. Ale dodał: „Jeśli rozdaję narzuty, to moja wina. Muszę to naprawić i niezależnie od sytuacji zrobić lepszego miotacza 3-2. Zostawiłem go na środku pola”.

Regulamin Major League Baseball, którego kopię uzyskano wcześniej sportowiec, zabrania dostarczania sygnałów lub informacji o nachyleniu z ziemianki. Wprowadzenie PitchCom, który umożliwia bezpośrednią komunikację między miotaczem a łapaczem, sprawiło, że kradzież streamerów stała się przestarzała. Ale regulamin, który jest co roku aktualizowany, jasno mówi, że trener bazowy lub biegacz na boisku może przekazać inne wiadomości.

READ  George Odom aktywowany przeciwko Packersom; Wyjdź z Clelin Ferrell – obszar NBC Sports Bay i Kalifornia

Przepis 1-1(b) stanowi, że „podczas meczu żaden członek klubu nie może w żaden sposób przekazywać sygnałów drużyny przeciwnej ani informacji o narzucie pałkarzowi, baserunnerowi lub trenerowi na boisku”. „Jedyny wyjątek od tej reguły jest to, że Baserunner lub trener rozgrywający, który identyfikuje sygnały kija przeciwnego lub informacje o narzucie poprzez obserwację miotacza, łapacza lub ziemianki drużyny przeciwnej bez wsparcia, może przekazać te informacje pałkarzowi lub innemu trenerowi na boisku.

„Informacje o prezentacji” oznaczają wszelkie informacje o rodzaju lub lokalizacji nadchodzącego narzutu lub wszelkie sygnały skierowane do miotacza, które mogą pomóc pałkarzowi w rozpoznaniu informacji o narzucie (na przykład informacje o „przechylaniu”).

Przeszłość Jankesów nie jest do końca czysta. Komisarz Rob Manfred ukarał ich grzywną w wysokości 100 000 dolarów za używanie ich ukrytego telefonu do przekazywania informacji o sygnałach drużyn przeciwnych w sezonie 2015 i części 2016. W 2015 roku Yankees korzystali z pokoju odtwarzania wideo, aby poznać sekwencje sygnałów innych drużyn, co jest powszechną praktyką używane przez kluby przed ligą zmierzyły się z takim zachowaniem przed sezonem 2018.

Liga kontynuowała ustanawianie nowych zasad i nowych metod egzekwowania po skandalu Astros. Yankees w tej trudniejszej epoce należą do klubów najsprytniejszych w legalnym wykrywaniu skłonności miotaczy. Wybrali miotacza Tygrysów, Elvina Rodrigueza, który w zeszłym sezonie był typowanym środkowym obrońcą, co skłoniło praworęcznego do powiedzenia: „Mają mnie”. A w poniedziałek wieczorem, złapali Jacksona.

„Tak właśnie jest” – powiedział Jackson. „Muszę to posprzątać, wrócić po to następnym razem”.

(Górne zdjęcie: Joe Robbins/Icon Sportswire przez Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *