Rosja-Ukraina na żywo: Putin zbliża się do decyzji o secesji Ukrainy

Wideo

Prezydent Władimir W. Putin zapowiedział, że rozważy wniosek przywódców dwóch separatystycznych regionów wschodniej Ukrainy o uznanie się za niepodległe narody. Stany Zjednoczone powiedziały, że taki ruch może doprowadzić do rozmieszczenia wojsk rosyjskich na spornych terytoriach.długdług…Via Sputnik / Reuters

Moskwa – Prezydent Władimir V. Świat z niecierpliwością oczekiwał na plany Putina inwazji na Ukrainę, ogłaszając w poniedziałek, że pod koniec dnia zdecyduje, czy uznać niepodległość obu części Ukrainy.

Ponieważ rosyjskie media państwowe publikują niepotwierdzone doniesienia o okupacji Ukrainy, amerykańscy urzędnicy ostrzegają, że Moskwa wykorzysta to jako pretekst do interwencji wojskowej. Putin wykorzystuje swoje telewizyjne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Porozumienie pokojowe Ponieważ wspierane przez Rosję terytoria separatystów zostały sparaliżowane.

Wszyscy, którzy pod nim pracowali, pragnęli uznania i wykorzystali tłum do obwiniania Stanów Zjednoczonych o eskalację napięć. Jednak sekretarz stanu Rosji powiedział, że jest gotowy na spotkanie ze swoim sekretarzem stanu USA na rozmowy w Genewie w tym tygodniu.

Celem Stanów Zjednoczonych w ich polityce zagranicznej, w tym Ukrainy, jest „upadek Federacji Rosyjskiej”. Powiedział sekretarz obrony Putina Nikołaj Badruszew. „Naród Ukrainy jest temu przeciwny” – powiedział. Badruszew mówił o prozachodniej ścieżce kraju. „Oni się boją. Są zmuszeni iść tą ścieżką”.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy obawiają się, że uznanie przez Moskwę dwóch obszarów w regionie, znanych jako Donbas, otworzy Rosji drzwi do przemieszczenia większej liczby wojsk na Ukrainę. Urzędnicy amerykańscy szacują, że Rosja zgromadziła 190 000 żołnierzy na Ukrainie i wokół niej, w tym w Donbasie, w długotrwałej bitwie między siłami ukraińskimi a prorosyjskimi rebeliantami.

Podkreślając możliwość uznania tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za niepodległe państwa, p. Kiedy Putin zadenuncjował swojego szefa zagranicznego wywiadu, Siergieja Narishkina, wydawał się niechętny, by to zrobić. Opowiadał się wówczas za aneksją terytoriów.

READ  Inflacja w strefie euro: marzec 2022 Polityka EBC

69-letni pan Pod koniec swojej kariery politycznej Putin jest zdeterminowany, by naprawić i spalić spuściznę byłego Związku Radzieckiego, przez długi czas uważanego za jedną z największych katastrof XX wieku. Umocnienie władzy Moskwy nad 44-milionową Ukrainą, która dzieli z Rosją granicę o długości 1200 mil, jest częścią jego misji przywrócenia pozycji Rosji jako jednego z wielkich mocarstw świata. Stany Zjednoczone i Chiny.

Sygnalizując, że może rozpoznać dwa obszary, które się rozdzieliły, pan. Putin nadal wywierał presję na małego sąsiada Rosji. Jego starania pomogły, gdy Białoruś w poniedziałek zasugerowała stacjonowanie tam sił rosyjskich w celu przeszkolenia wojskowego. Będzie na czas nieokreślony.

Ogłoszenie pojawiło się, ponieważ był otwarty, aby omówić możliwe uznanie dla obu obszarów Stany Zjednoczone powiedziały Takie działanie naruszałoby porozumienie pokojowe z samozwańczymi terytoriami.

Pan. Putin powiedział na początku swojego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa, że ​​„dla wszystkich jest jasne, że tego rodzaju działania nie zadziałają”. Porozumienia mińskie. Powiedział jednak, że Rosja próbuje „rozwiązać wszystkie problemy”.

Rada Bezpieczeństwa zażądała, aby oprócz trwających inspekcji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Iranie monitorowała przestrzeganie przez Iran „kroków wymaganych przez Radę MAEA”. powiedział Putin. Sojusz.

Stany Zjednoczone określiły kluczowe żądania Rosji jako inicjatywy, ale oświadczyły, że chciałyby omówić inne kwestie bezpieczeństwa, takie jak wystrzeliwanie rakiet.

Rosja stara się przedstawiać siebie jako obrońcę rosyjskich grup etnicznych żyjących na dwóch separatystycznych terytoriach, ale oskarżyła Stany Zjednoczone i ich sojuszników o szukanie usprawiedliwienia dla ewentualnej okupacji Ukrainy przez Moskwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *