Safari traci udział w rynku z powodu innych przeglądarek internetowych na komputery stacjonarne

Przeglądarka internetowa Safari firmy Apple nigdy nie była tak popularna jak Google Chrome, która ma dominujący udział w rynku na całym świecie, ale została skonsolidowana jako druga najczęściej używana przeglądarka przez długi czas. Nowe dane wskazują jednak, że Safari niedługo straci drugie miejsce w rankingu na rzecz swoich konkurentów.

Jak pokazano wcześniej StatCounter (W poprzek radar techniczny), Safari pozostaje drugą na świecie najczęściej używaną przeglądarką internetową na komputery stacjonarne od stycznia 2022 r., ale dwóch jego konkurentów jest tym razem bliskie zajęcia drugiego miejsca.

Podczas gdy 9,84% użytkowników komputerów stacjonarnych korzysta z Safari, Microsoft Edge jest tuż za nim z udziałem w rynku wynoszącym 9,54%. Firefox, który miał zaledwie 8,1% udziału w styczniu 2021 r., zyskał nowych użytkowników w ciągu ostatnich kilku miesięcy i obecnie posiada 9,18% udziału w rynku komputerów stacjonarnych. Nic dziwnego, że Google Chrome nadal znajduje się na pierwszym miejscu z 65,38% udziałem.

Dla porównania, 10,38% użytkowników komputerów stacjonarnych przeglądało sieć za pomocą Safari w styczniu 2021 roku, co wskazuje, że przeglądarka internetowa Apple zaczyna tracić grunt na tle innych alternatyw. Jeśli Safari nadal będzie tracić użytkowników, prawdopodobnie spadnie na trzecie lub czwarte miejsce w rankingu w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Biorąc pod uwagę rynek amerykański, Safari nadal ma przewagę nad Microsoft Edge na poziomie odpowiednio 18,12% wobec 12,09%. Jednak Safari straciło już drugie miejsce jako najczęściej używana przeglądarka internetowa na komputery w Europie. Warto zauważyć, że Safari jest dostępne tylko na macOS (jeśli chodzi o pulpit), podczas gdy inne przeglądarki internetowe można zainstalować na komputerach Mac i Windows.

Weź 9to5Mac

Chociaż StatCounter, a nawet Apple nie dostarczają szczegółowych informacji o tym, dlaczego Safari nie ma użytkowników, możemy łatwo poczynić pewne założenia na ten temat. Safari to domyślna przeglądarka internetowa dla urządzeń Apple, takich jak iPhone i Mac, co zdecydowanie przyczynia się do tego, że jest drugą najczęściej używaną przeglądarką internetową na świecie.

READ  Odpowiedzi do krzyżówki NYT na czwartek, 6 lipca 2023 r

W zeszłym roku Apple wprowadził plik Całkowicie przeprojektowana wersja Safari To połączyło pasek adresu z paskiem kart. Jednak aktualizacja sprawiła, że ​​niektórzy użytkownicy byli niezadowoleni, przez co Apple Przywracanie Safari starego wyglądu i uczynić nowy interfejs opcjonalnym dla użytkowników. To oczywiście nie wystarczyło, aby uniemożliwić wielu użytkownikom przejście na inne przeglądarki internetowe.

Jednocześnie w Safari brakuje również niektórych ważnych funkcji, które zostały dodane jako pierwsze w innych przeglądarkach internetowych, niektórzy programiści nazywają nawet przeglądarkę internetową firmy Apple „nowym Internet Explorerem”. i od tego czasu Safari jest połączone z iOS i macOSWydanie aktualizacji z nowymi funkcjami i poprawkami bezpieczeństwa zajmuje trochę czasu.

Safari w macOS Monterey.

O ile firma nie traktuje Safari poważnie, nieuniknione jest, że więcej osób zwróci się w stronę innych opcji — mimo że Safari ma funkcje i ulepszenia prywatności, których nie oferuje żadna inna przeglądarka.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *