Sędzia federalny Travis McMichael odrzucił petycję w sprawie oskarżenia o przestępstwo z nienawiści

Sędzia okręgowy USA Lisa G. Wood w poniedziałek odrzucił porozumienie zawarte między prokuratorami federalnymi a Travisem McMichaelem w sprawie oskarżenia o przestępstwo z nienawiści. Sąd 10 minut odpoczynku.

[Previous story, published at 2:17 p.m. ET]

Gregory i Travis McMichael, ojciec i syn oskarżeni o zabójstwo Ahmeda Arbury, składają petycję. Federalne oskarżenia o przestępstwa z nienawiści Prawnik matki Arbery powiedział w poniedziałek, że chcą wydłużyć swój czas w bezpiecznym, mniej zatłoczonym więzieniu.

Wanda chce sprzeciwić się umowie Cooper-Jones na poniedziałkowym przesłuchaniu, według adwokata S.J. – powiedział Lee Merritt. Cooper-Jones i ojciec Arbery byli w sądzie w poniedziałek rano. Płakała na początku procesu.

Merritt przemawiał po tym, jak dokumenty zostały złożone w sądzie federalnym w niedzielę, tuż przed zaplanowanym na 7 lutego procesem mężczyzn, pokazującym, że oskarżeni osiągnęli porozumienie z prokuratorami. Szczegóły transakcji nie zostały wspomniane, ale Merritt powiedział, że rodzina była „zrozpaczona”.

McMichaels został skazany na dożywocie na początku stycznia w hrabstwie Cline w stanie Georgia, bez możliwości zwolnienia warunkowego. Zabijanie Arbery, 25-letni czarny joker. Mężczyźni zostali oskarżeni o przestępstwo kryminalne.

Sędzia okręgowy USA Lisa Godby Wood powiedziała, że ​​sprawy związane z umową w sprawie petycji zostaną wysłuchane w poniedziałek po południu. Podczas porannych zajęć obaj McMichaels nosili garnitury. Trzecia osoba skazana za udział w morderstwie, William „Roddy” Bryan, siedział w sądzie w pomarańczowym więziennym kombinezonie.

Travis McMichael ma stawić się w sądzie o godzinie 14, a proces jego ojca zaplanowano na 14:45.

Cooper-Jones zwrócił się do Prokuratury USA, która prowadzi śledztwo w sprawie, o pozwolenie McMichaelsowi na odbycie dożywocia w więzieniu stanowym. powiedział Merritt.

„To bardzo lekceważące” – powiedziała po porannym przesłuchaniu.

„Zdradzony przez prawników Departamentu Sprawiedliwości”

Porozumienie w sprawie petycji zostało przesłane do rozpatrzenia w amerykańskim okręgu południowej Gruzji, sąd przesłuchał w niedzielę. Adwokat Gregory’ego McMichaela odmówił komentarza w sprawie transakcji.

READ  Artemi Panarin, zwycięzca trzeciego meczu dogrywki, na krótko odpycha Hurricanes

„(Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych) poszedł za moimi plecami, aby udzielić kontraktu na złagodzenie kary więzienia dla tych, którzy zabili mojego syna” – powiedział Cooper-Jones w oświadczeniu. „W każdej możliwej chwili wyjaśniałem, że zgadzam się udzielić tym mężczyznom jakiegokolwiek rodzaju ugody o roszczenia. Zostałem całkowicie zdradzony przez prawników Departamentu Sprawiedliwości”.

7 stycznia, przed skazaniem McMichaela w sądzie stanowym, Merritt powiedział matce Arbery’ego Jedna petycja odrzuciła umowę Przedstawiony przez prokuratorów federalnych odłożyłby McMichaela na 30 lat.

„Odrzucił ofertę, ponieważ wierzymy, że dziś rząd wyda wyrok dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego i uważamy, że jest to słuszny wyrok” – powiedział wtedy Merritt CNN.

Brian nie został wymieniony w niedzielnej sprawie sądowej. Brian, który nakręcił wideo z morderstwem Arbery’ego, został skazany na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia w sądzie stanowym.

Odnosząc się do porozumienia w sprawie petycji merytorycznych jako „zaplecza”, powiedział, że jest to „przykład tego, jak sądownictwo faktycznie wyrwało porażkę z paszczy sukcesu”.

Federalna ustawa o ofiarach przestępstw gwarantuje Cooperowi-Jonesowi „słuszne prawo do bycia wysłuchanym w każdej publicznej sprawie dotyczącej petycji”, a Merritt powiedział, że chciałby skorzystać z tego prawa w poniedziałkowej akcji.

Zanim pojawiły się informacje o rozdaniu petycji, arbitraż w procesie trzech mężczyzn miał się rozpocząć 7 lutego. Sędzia Wood wyjaśnił w poniedziałek, jak rozpocznie się proces: każdego ranka zasiadało 25 potencjalnych jurorów, a po południu kolejny panel. Wybór 12 jurorów i czterech rezerwowych. Prawnikom i obrońcom dozwolona będzie ograniczona liczba strajków.

Proces zwrócił uwagę całego kraju

Trzech oskarżonych Ukarani za swoje role W morderstwie z 23 lutego 2020 r. McMichaels powiedział policji, że wierzy, iż Arbery był podejrzanym o ostatnie kradzieże i przegonił go. Brian, sąsiad, wsiadł do samochodu i poszedł za nim, gdy Arbury biegał.

Travis McMichael wysiadł z pojazdu po złapaniu Arbor i zastrzelił Arbor, gdy obaj walczyli z pistoletem McMichaela.

READ  Na Hawajach Blinken dąży do zjednoczenia frontu z sojusznikami w Korei Północnej

McMichaels został aresztowany 7 maja 2020 r., zaledwie kilka dni po ukazaniu się nagrania z strzelaniny, a Brian został aresztowany dwa tygodnie później.

ten Następna próba Przyciąga uwagę narodową. Okoliczności związane z zabójstwem obejmowały rasę, dowody wideo oraz użycie broni palnej w celu określenia praw i ograniczeń.
Pozew został prawdopodobnie sfinansowany z morderstwa trzech czarnoskórych osób: Priony Taylor w Louisville w Kentucky, George’a Floyda w Minneapolis i Racharda Brooksa w Atlancie. Obawy o niesprawiedliwość rasową I wzbudza niepokoje w całym kraju.
Wiele powiedziano o procesie przygotowawczym – który został uwzględniony Wielu prawników temu zaprzecza – jak również taktyka stosowana przez niektórych adwokatów oskarżonych podczas procesu była kwestionowana przez biegłych.
Obrót silnika. Al Sharpton i ks. Był obecny podczas procesu liderów praw obywatelskich, takich jak Jesse Jackson i skazany Zarzuty o nieuzasadniony wpływ Komentarze na temat paznokci Arbery od co najmniej jednego obrońcy, innego obrońcy Spowodował ostrą krytykę Z rodziny Arbery i innych.

Alta Spells z CNN i Travis Caldwell przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *