Ślad huraganu Lee: obecnie cyklon posttropikalny, który przynosi deszcz do Nowej Anglii i Atlantyku w KanadzieCNN

Obecnie, po burzy posttropikalnej, Lee w dalszym ciągu wywołuje huraganowy wiatr do wczesnego sobotniego poranka, dostarczając jednocześnie opadów do południowo-wschodniej Nowej Anglii i części Atlantyku w Kanadzie, podało Narodowe Centrum Huraganów.

Oczekuje się, że Lee, huragan kategorii 1, który wystąpił przed sobotą, nadal będzie miał wpływ na region pomimo zmiany statusu.

„Oczekuje się, że siła Lee będzie równa lub niższa od huraganu, kiedy dzisiaj później dotrze do Nowej Szkocji. „Przewiduje się, że Lee osłabnie dziś wieczorem i w niedzielę w miarę przemieszczania się przez Atlantyk w Kanadzie” – podało Narodowe Centrum ds. Huraganów w sobotę o 5 rano, dodając, że burza straciła na tyle cechy tropikalne, że można ją uznać za huragan.

Do najbardziej znaczących skutków w USA należą powodzie na wybrzeżach i możliwość wystąpienia wiatrów tropikalnych o sile burzy, a także ogłoszenie stanu nadzwyczajnego na wybrzeżu Nowej Anglii, zwłaszcza w stanie Maine. Na południowym wybrzeżu kanadyjskich prowincji Nowy Brunszwik i Nowa Szkocja obowiązuje zegarek huraganowy.

Centrum huraganów podało, że według stanu na 5 rano w sobotę Lee znajdował się około 320 km na południowy wschód od Eastport w stanie Maine, a maksymalna prędkość wiatru osiągała 80 mil na godzinę. Lee znajdował się 365 kilometrów na południowy zachód od Halifax w Nowej Szkocji.

Nie oczekuje się, że Lee wyląduje w Stanach Zjednoczonych.

Choć setki mil od wschodniego wybrzeża USA, burza tropikalna nawiedziła wybrzeża Massachusetts i Nowej Szkocji wczesnym rankiem w sobotę, z podobnymi skutkami jak w Maine, podają synoptycy ośrodków huraganów.

„Te warunki doprowadzą do powalonych drzew i możliwych przerw w dostawie prądu” – ostrzegło centrum huraganów.

Wiatry o sile huraganu można było odczuwać w promieniu do 240 km od centrum Lee, podczas gdy wiatry o sile burzy tropikalnej sięgały do ​​590 mil.

READ  Zobacz, jak rosyjscy astronauci testują europejskie ramię robota w piątek

Według Hurricane Center ostatnio w Tennis w stanie Massachusetts zmierzono porywy wiatru o prędkości 43 mil na godzinę i 59 mil na godzinę.

Oprócz silnych wiatrów Lee może w sobotę sprowadzić do 6 cali deszczu w północnym stanie Maine, a w sąsiednich New Hampshire, Massachusetts i Rhode Island istnieje ryzyko wystąpienia jeszcze większych opadów. Gubernator Massachusetts Maura Healey ogłosiła w piątek stan wyjątkowy z powodu burzy.

Ostrzeżenia przed burzą tropikalną obowiązują na wybrzeżach Massachusetts na północ od stanu Maine, w tym na popularnych wyspach Martha’s Vineyard i Nantucket u wybrzeży Massachusetts. Ostrzeżenie rozciąga się także dalej na północ, do Kanady.

Jeśli fala sztormowa Lee połączy się z przypływem, wzdłuż wybrzeża od Long Island Sound na północ do Maine, może nastąpić powódź na wysokość od 1 do 3 stóp nad poziomem gruntu, mówi Michael Brennan, dyrektor National Hurricane Center.

Mieszkańców wybrzeża Kanady i Stanów Zjednoczonych wezwano do pozostania w domach

Jamie Rome, zastępca dyrektora Narodowego Centrum ds. Huraganów, ostrzegł ludzi, aby unikali jazdy w pobliżu wybrzeża i nalegał, aby pozostali w domu, aby przetrwać burzę. Zauważył również wysokie ryzyko wystąpienia prądów rozrywających rozciągających się na tysiące kilometrów od południowej Florydy na północ do Maine.

„Fale tego wielkiego huraganu tworzą prąd, który wypływa do morza i wyciąga ludzi” – oznajmił Rzym w piątkowy wieczór. Krótki film Aktualizacja. „Więc jeśli wybierasz się na plażę w ten weekend, pływaj w pobliżu ratownika”.

Jak wynika z komunikatu prasowego władz lokalnych, w oczekiwaniu na te niebezpieczne fale lokalne władze w Toms River w stanie New Jersey nałożyły w ten weekend zakaz pływania w Ardley Beach. Osoby naruszające zasady mogą zostać ukarane mandatem.

„Ratownicy będą pełnić służbę od 9:00 do 17:00 w soboty i niedziele, aby egzekwować zakaz pływania czerwoną flagą. Plaża pozostaje otwarta” – poinformowali urzędnicy w piątkowym komunikacie prasowym.

Tymczasem w Kanadzie urzędnicy w Nowym Brunszwiku ostrzegli ludzi, aby przygotowali się na przerwy w dostawie prądu oraz gromadzili żywność i lekarstwa przez co najmniej 72 godziny.

„Pamiętajcie, że gdy zacznie się burza, jeśli to możliwe, zostańcie w domu” – powiedział Kyle Leavitt, dyrektor Organizacji ds. Środków Nadzwyczajnych w Nowym Brunszwiku. „Nic dobrego nie wynika ze sprawdzania dużych fal i sprawdzania, jak silny jest naprawdę wiatr. Nie tylko narażasz się na ryzyko, ale także narażasz życie personelu służb ratowniczych, który musi ci pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *