Spadki ropy na rozmowach z Rosją i Ukrainą, dane o zapasach w USA

Pojemniki do przechowywania oleju są widoczne podczas pandemii koronawirusa (COVID-19) w Los Angeles, Kalifornia, USA, 7 kwietnia 2021 r. REUTERS / LUCY NICHOLSON / PLIKI

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Rosja twierdzi, że niektóre umowy z Ukrainą są bliskie porozumienia”
  • Liczba nowych przypadków COVID-19 przenoszonych lokalnie w Chinach zmniejszyła się prawie o połowę
  • Międzynarodowa Agencja Energii obniża prognozę wzrostu popytu na ropę w 2022 r.
  • Dane EIA pokazują większy niż oczekiwano wzrost zapasów

16 marca (Reuters) – Ropa spadła z ziemi po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu dni w środę, gdy handlowcy zareagowali na spodziewany postęp w rozmowach pokojowych między Rosją a Ukrainą i niespodziewane zwiększenie zapasów amerykańskich.

Rynek ropy od ponad dwóch tygodni znajduje się w dekoniunkturze, a oba główne benchmarki notowały w ciągu ostatnich 30 dni w swoim największym przedziale od maksimum do minimum więcej niż kiedykolwiek od połowy 2020 roku.

Środa nie była inna, z globalnym benchmarkiem ropy Brent w przedziale 6 USD, od 97,55 USD do 103,70 USD, po czym ustabilizował się na poziomie 98,02 USD, co oznacza spadek o 1,89 USD za baryłkę, czyli 1,9%. Ropa naftowa West Texas Intermediate w USA zamknęła się na poziomie 1,40 USD, czyli 1,5%, do 95,04 USD za baryłkę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Gorączkowy rajd z zeszłego tygodnia zmusił Brenta do chwilowego przekroczenia 139 dolarów za baryłkę w obawie przed przedłużającymi się zakłóceniami dostaw rosyjskich. Od tego momentu cena ropy Brent spadła o ponad 40 USD, a niektórzy analitycy ostrzegają, że odzwierciedla to duży optymizm, że wojna wkrótce się skończy.

Stany Zjednoczone i inne kraje nałożyły na Rosję surowe sankcje od czasu, gdy ponad dwa tygodnie temu najechała ona na Ukrainę. Zakłóciło to rosyjski handel ropą na poziomie ponad 4-5 milionów baryłek ropy dziennie.

READ  Dlaczego wszyscy mówią o Bed Bath & Beyond Stock?

Ropa Brent wzrosła o 28% w ciągu sześciu dni, a następnie spadła o 24% w ciągu kolejnych sześciu sesji od środy. 7 marca ceny osiągnęły najwyższy poziom od 14 lat, po czym się cofnęły.

Do tej zmiany doprowadziło wiele czynników, w tym skromne nadzieje na porozumienie pokojowe między Rosją a Ukrainą oraz słabe oznaki postępu między Stanami Zjednoczonymi a Iranem w celu ożywienia porozumienia z 2015 r., które pozwoliłoby Republice Islamskiej na eksport ropy, gdyby zgodziła się ograniczyć swojego programu jądrowego. ambicje.

Oczekuje się, że chiński popyt zwolni ze względu na wzrost liczby przypadków koronawirusa, chociaż dane wykazały mniej nowych przypadków, a chińskie nadzieje na bodźce stymulujące zwiększyły zapasy.

„Idąc dalej, czekamy na nagłówki dotyczące negocjacji w Rosji, zawieszenia broni lub wycofania się lub rozprzestrzeniania się COVID w Chinach” – powiedział Robert Yoger, dyrektor ds. kontraktów terminowych na energię w Mizuho.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała w środę, że jeśli wojna będzie trwała, dalsze dostawy zostaną przerwane. Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała, że ​​trzy miliony baryłek dziennie rosyjskiej ropy i produktów mogą nie trafić na rynek od kwietnia, biorąc pod uwagę skutki sankcji i opóźnienia kupujących. MAE stwierdziła również, że popyt spadnie, ale nie tak bardzo, jak możliwy spadek dostaw z Rosji.

Akcje amerykańskie wzrosły o 4,3 miliona baryłek, wbrew oczekiwaniom na stratę, podczas gdy akcje w Cushing Center w stanie Oklahoma również wzrosły, co łagodzi obawy związane z niskim poziomem zapasów w tym kraju.

Rezerwa Federalna podniosła amerykańskie stopy procentowe po raz pierwszy od trzech lat, podnosząc stopę funduszy federalnych o ćwierć punktu procentowego, zgodnie z oczekiwaniami. Po wiadomościach fundamentalna ścieżka rynku ropy nie zmieniła się.

Oznaki postępu w rozmowach pokojowych między Rosją a Ukrainą dodały niedźwiedziego tonu. Prezydent Ukrainy powiedział, że stanowisko Ukrainy i Rosji wydaje się bardziej realistyczne, ale potrzebny był czas. Rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że niektóre umowy z Ukrainą są bliskie porozumienia. Czytaj więcej

Dodatkowe raporty Emily Chow. Montaż przez Barbarę Lewis, Louise Heavens, Davida Gregorio, Tima Ahmanna i Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *