Spirit kończy współpracę z liniami Frontier Airlines

Po wycofaniu się z umowy fuzji z Frontier Airlines, Spirit Airlines będą kontynuować rozmowy na temat potencjalnej fuzji z JetBlue. Akcje Trzy linie lotnicze Niewiele zmieniło się w handlu po godzinach po ogłoszeniu.

„Idąc dalej, rada dyrektorów Spirit będzie kontynuować nasze rozmowy z JetBlue, aby zapewnić, że nadal podążamy najlepszą ścieżką dla Spirit i naszych akcjonariuszy” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Spirit Ted Christie.

Samolot JetBlue Airways na pasie startowym. (iStock) (iStock/iStock)

Prezes Frontier, William Franke, powiedział: „Chociaż jesteśmy rozczarowani, że udziałowcy Spirit Airlines nie docenili nieodłącznej wartości i potencjału konsumenckiego naszej proponowanej kombinacji, zarząd Frontier przyjął zdyscyplinowane podejście podczas negocjacji z Spirit. Skupiliśmy się na dostarczaniu. Odpowiednia wartość dla Spirit, podczas gdy konsumenci i Frontier, naszym priorytetem jest najlepszy interes pracowników i udziałowców”.

Frank powiedział, że jego linia lotnicza jest dobrze przygotowana do dostarczania akcjonariuszom znaczącej wartości, jednocześnie obsługując rosnący popyt na niedrogie podróże lotnicze.

Frontier poinformował w środę, że przychody operacyjne wzrosły o 43% do 909 mln USD w porównaniu do drugiego kwartału 2019 r. sprzed Covid.

Frontier i JetBlue od miesięcy licytują o konkurencyjnego taniego przewoźnika Altia.R Siedziba główna znajduje się w Miramar na Florydzie.

serce Bezpieczeństwo Po Zmiana % konwersji
Ratować SPIRIT AIRLINES INC. 24.30 +0.92 +3,93%
JBLU JetBlue Airways Corp. 8.40 +0,29 +3,58%
ULCC Holdingi Frontier Group 11.27 +0,68 +6,42%

Akcjonariusze Spirit zastanawiali się nad ofertą akcji i gotówki Frontiera o wartości około 22 USD za akcję, czyli 2,4 mld USD, co dałoby akcjonariuszom Spirit łącznie 48,5% łącznej liczby linii lotniczych, a wrogą ofertą JetBlue o wartości 33,50 USD za akcję, czyli 3,6 mld USD. .

Wojna licytacyjna dla największego amerykańskiego przewoźnika budżetowego rozpoczęła się w lutym po ogłoszeniu przez spółkę macierzystą Frontier Airlines, Frontier Group Holdings i Spirit. Ostateczna umowa afiliacyjna „W ramach tego firmy połączą się i stworzą najbardziej konkurencyjną, ultraniskokosztową linię lotniczą w Ameryce”.

JETBLUE nie ustąpi i kontynuuje walkę o Spirit Airlines

W ogłoszeniu Frontier powiedział, że zaoszczędzi miliony, oferując więcej bardzo niskich taryf do większej liczby miast.

Duch i granice w wojnie licytacyjnej

Lot taksówką Frontier Airlines obok lotu Spirit Airlines na międzynarodowym lotnisku Indianapolis w Indianapolis w stanie Indiana, poniedziałek, 7 lutego 2022 r. (Luke Sharrett / Bloomberg przez Getty Images / Getty Images)

Spirit Airlines poinformował w kwietniu, że otrzymał „niezamówioną propozycję” od JetBlue zakupu wszystkich wyemitowanych akcji Spirit. Przy cenie 33 USD za akcję, oferta stanowiła 50% premię w stosunku do ceny zamknięcia akcji Spirit na dzień przed ogłoszeniem.

Mimo że Oryginalna oferta JetBlue została odrzuconaFirma następnie wydała kilka zmienionych planów.

Obie linie wielokrotnie próbowały przekonać przewoźnika budżetowego do odrzucenia konkurencyjnych ofert i wydały oświadczenia, dlaczego ich linia lotnicza zaoferuje większą wartość akcjonariuszom i klientom.

JetBlue dołączył do wojny licytacyjnej w kwietniu

Lot JetBlue zbliża się do odrzutowca Spirit Airlines podczas kołowania na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale Hollywood, poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r. (Joe Cavaretta / Sun Sentinel / Tribune News Service za pośrednictwem Getty Images / Getty Images)

Decyzja nie była łatwa dla Spirita Referendum zostało opóźnione kontynuowanie rozmów o fuzji między udziałowcami a dwoma rywalizującymi liniami lotniczymi w ramach dwukrotnie proponowanej fuzji z Frontier.

„W przeciwieństwie do wymuszonej kombinacji Spirit-Frontier, przejęcie Spirit przez drogiego przewoźnika JetBlue przyniesie mniej opcji dla konsumentów i droższe podróże”, ogłosił Frontier w notatce publicznej skierowanej do akcjonariuszy Spirit w maju.

Akcjonariusze Spirit zostali wezwani do głosowania na słodzoną ofertę limitowaną

Tymczasem JetBlue powiedział akcjonariuszom Spirit w czerwcu, że jeśli chcą „większej wartości i pewności, wcześniej”, powinni głosować „przeciw transakcji granicznej”.

Dyrektor generalny JetBlue, Robin Hayes, twierdził wcześniej, że „transakcja JetBlue-Spirit stworzy prawdziwego krajowego konkurenta dla Wielkiej Czwórki i zapewni wartość wszystkim naszym interesariuszom”, zapewniając jednocześnie „niższe ceny i lepsze wrażenia dla większej liczby klientów”.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Główne różnice w opinii lekarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.