Sprzedaż The Last of Us Part 1 wzrosła o 238% po uruchomieniu programu telewizyjnego | brytyjskie wykresy

Mamy nasz pierwszy nowy numer 1 na brytyjskich listach przebojów, Nintendo ze swoją turową strategią RPG Fire Emblem Engage.

Sprzedaż premierowa tytułu jest o 31% niższa niż w przypadku poprzednika (Fire Emblem Three Houses z 2019 roku). Nowa gra ma bardziej przypominający anime wygląd grafiki, co może nieco ograniczać jej zachodnią atrakcyjność. Jednak nadal jest to druga co do wielkości premiera serii w Wielkiej Brytanii, przed hitem 3DS Fire Emblem Awakening.

Oznacza to, że FIFA 23 spadła na drugie miejsce po tym, jak jej sprzedaż spadła o 21% tydzień do tygodnia, podczas gdy God of War Ragnarok spadł na trzecie miejsce ze spadkiem o 26%. Mario Kart 8: Deluxe zajmuje czwarte miejsce z 3% wzrostem sprzedaży tydzień po tygodniu, a pierwszą piątkę zamyka Call of Duty: Modern Warfare 2, które spadło o dwa miejsca po spadku sprzedaży o 29%.

Największy wzrost w tym tygodniu to The Last of Us Part 1, który powraca na listy przebojów na 20. miejsce z 238% wzrostem sprzedaży tydzień do tygodnia. Grę wzbogaca nowy serial telewizyjny oparty na tytule, który można oglądać w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Sky Atlantic.

Wersja gry na PS4, The Last of Us: Remastered, również ponownie weszła na listy przebojów na 32. miejsce ze wzrostem sprzedaży o 322%.

Inne duże piony to Mario + Rabbids Kingdom Battle. Gra z 2017 roku zajęła 12. miejsce w tym tygodniu z 104% wzrostem sprzedaży. Było to spowodowane sprzedażą gry za jedyne 11 funtów w sklepach takich jak Argos i Amazon.

Battlefield 2042 wrócił na 25. miejsce z 177% wzrostem sprzedaży. Ponownie było to spowodowane tym, że tytuł był dostępny za 10 funtów od Argos i Amazon. Protokół Callisto powrócił na listy przebojów na 16. miejscu. Horror, oparty na serii Dead Space, odnotował wzrost sprzedaży o 83% po spadku do zaledwie 30 funtów w niektórych sklepach.

READ  Oto ktoś noszący zegarek Pixel Watch i pasek Google 20 mm

Oto lista Top Ten GfK UK Boxed Top Ten na tydzień kończący się 21 stycznia 2023 r.:

zeszły tydzień w tym tygodniu przezwisko
Nowe wejście 1 Zaręczyny Fire Emblem
1 2 FIFA 23
2 3 God of War Ragnarok
4 4 Mario Kart 8: Deluxe
6 5 Call of duty modern warfare 2
6 6 Pokemon Violet
5 7 Sport na Nintendo Switch
7 8 Minecraft (Przełącznik)
8 9 Animal Crossing: Nowe horyzonty
9 10 Szkarłatny Pokemon

Subskrybuj GI Daily tutaj Otrzymuj najważniejsze artykuły prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.