Sprzedaż The Last of Us Part 1 wzrosła o 238% po uruchomieniu programu telewizyjnego | brytyjskie wykresy

Mamy nasz pierwszy nowy numer 1 na brytyjskich listach przebojów, Nintendo ze swoją turową strategią RPG Fire Emblem Engage.

Sprzedaż premierowa tytułu jest o 31% niższa niż w przypadku poprzednika (Fire Emblem Three Houses z 2019 roku). Nowa gra ma bardziej przypominający anime wygląd grafiki, co może nieco ograniczać jej zachodnią atrakcyjność. Jednak nadal jest to druga co do wielkości premiera serii w Wielkiej Brytanii, przed hitem 3DS Fire Emblem Awakening.

Oznacza to, że FIFA 23 spadła na drugie miejsce po tym, jak jej sprzedaż spadła o 21% tydzień do tygodnia, podczas gdy God of War Ragnarok spadł na trzecie miejsce ze spadkiem o 26%. Mario Kart 8: Deluxe zajmuje czwarte miejsce z 3% wzrostem sprzedaży tydzień po tygodniu, a pierwszą piątkę zamyka Call of Duty: Modern Warfare 2, które spadło o dwa miejsca po spadku sprzedaży o 29%.

Największy wzrost w tym tygodniu to The Last of Us Part 1, który powraca na listy przebojów na 20. miejsce z 238% wzrostem sprzedaży tydzień do tygodnia. Grę wzbogaca nowy serial telewizyjny oparty na tytule, który można oglądać w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Sky Atlantic.

Wersja gry na PS4, The Last of Us: Remastered, również ponownie weszła na listy przebojów na 32. miejsce ze wzrostem sprzedaży o 322%.

Inne duże piony to Mario + Rabbids Kingdom Battle. Gra z 2017 roku zajęła 12. miejsce w tym tygodniu z 104% wzrostem sprzedaży. Było to spowodowane sprzedażą gry za jedyne 11 funtów w sklepach takich jak Argos i Amazon.

Battlefield 2042 wrócił na 25. miejsce z 177% wzrostem sprzedaży. Ponownie było to spowodowane tym, że tytuł był dostępny za 10 funtów od Argos i Amazon. Protokół Callisto powrócił na listy przebojów na 16. miejscu. Horror, oparty na serii Dead Space, odnotował wzrost sprzedaży o 83% po spadku do zaledwie 30 funtów w niektórych sklepach.

READ  Według SK Hynix kompaktowe moduły pamięci CAMM trafią do komputerów stacjonarnych

Oto lista Top Ten GfK UK Boxed Top Ten na tydzień kończący się 21 stycznia 2023 r.:

zeszły tydzień w tym tygodniu przezwisko
Nowe wejście 1 Zaręczyny Fire Emblem
1 2 FIFA 23
2 3 God of War Ragnarok
4 4 Mario Kart 8: Deluxe
6 5 Call of duty modern warfare 2
6 6 Pokemon Violet
5 7 Sport na Nintendo Switch
7 8 Minecraft (Przełącznik)
8 9 Animal Crossing: Nowe horyzonty
9 10 Szkarłatny Pokemon

Subskrybuj GI Daily tutaj Otrzymuj najważniejsze artykuły prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *