Stany Zjednoczone – Ghana 4:0 (17 października 2023 r.) Analiza meczu

Giovani Reyna strzelił swojego pierwszego gola dla Stanów Zjednoczonych od 2021 roku w towarzyskim zwycięstwie 4:0 nad Ghaną na stadionie Geodis Park w Nashville w stanie Tennessee we wtorek wieczorem.

Amerykanie dobrze odbili się po sobotniej porażce z Niemcami 3:1, a gole strzelili Christian Pulisic i Folarin Balogan po strzeleniu bramki przez Reinę w 10. minucie.

– Były kapitan reprezentacji USA Bradley odchodzi z końcem sezonu na emeryturę

– Cele Rainy związane z zakończeniem suszy mogą zwiastować nową erę

Był to drugi mecz Reyny z USA od zeszłorocznych mistrzostw świata – był rzadko używany ze względu na problemy poza boiskiem – i wykorzystał swoje miejsce w podstawowej jedenastce Gregga Berhaltera, aby strzelić swojego pierwszego gola w reprezentacji. Skład na mecz z Kostaryką 9 czerwca 2021 r

Raina powróciła do formy po złamaniu nogi w czerwcu ubiegłego roku i rozegrała drugą z rzędu pierwszą połowę. Pierwszy mecz 20-letniego pomocnika pod wodzą Berhaldera rozegra w sobotę z Niemcami po porażce drużyny w Katarze.

„Geo, z pierwszego treningu na tym obozie widziałem ogromne skupienie i umiejętności” – powiedział Berhalter. „Więc kiedy gra w ten sposób, tak jak robił to przez cały obóz, z pewnością jest gościem, który może pomóc drużynie i wspaniale jest widzieć, jak reaguje w ten sposób”.

Reyna powiedział Federacji Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych, że po meczu nie chce rozmawiać z reporterami. Nie rozmawiał z mediami po meczach reprezentacji po mistrzostwach świata.

Raina dodał swojego drugiego gola po tym, jak Amerykanie otrzymali rzut wolny pośredni w pole karne Ghany, a Pulisic przetoczył piłkę przed kolegą z drużyny i zapewnił Amerykanom prowadzenie 4:0 do przerwy. .

Gio Raina świętuje wraz ze swoimi kolegami z drużyny z USA po strzeleniu gola przeciwko Ghanie w towarzyskim meczu w Nashville.

Po tym, jak Stany Zjednoczone rozpoczęły drugą kadencję czterema meczami towarzyskimi, Berhalter prowadzi Amerykanów do ćwierćfinału dwukrotnej Ligi Narodów CONCACAF i miejsca na Copa America 2024 w przyszłym miesiącu.

READ  Wybory w Polsce: jak Prawo i Sprawiedliwość obróciło szanse głosowania na swoją korzyść

Ghana wyeliminowała USA z Pucharu Świata w 2006 i 2010 roku, a Amerykanie otworzyli turniej w 2014 roku zwycięstwem nad Black Stars. Zajmujące 11. miejsce Stany Zjednoczone osiągnęły najwyższy margines zwycięstwa nad afrykańską opozycją w 2000 r. przeciwko Republice Południowej Afryki.

Amerykanie wyszli na prowadzenie po tym, jak Sergino Test rzucił się w stronę bramki i podał szeroko do Baloguna, którego dośrodkowanie odbiło się od obrońcy Nicholasa Opoku. Piłka wpadła do Rainy, która podkręciła strzał prawą nogą z 12 jardów.

Pulisic trafił do siatki z rzutu karnego, minął Gideona Mensaha i Tima Weaha i zdobył swojego 28. gola w międzynarodowym meczu.

Będąc pod presją Stanów Zjednoczonych, Weah strzelił trzeciego gola, gdy Jerome Oboku nie zdołał opanować podania z flanki. Weah przyjął piłkę i wyśrodkował Baloguna, który obrócił się po dotknięciu piłki i strzelił trzeciego gola w sześciu występach ze środka pola karnego.

Raina strzelił drugiego gola po rzucie wolnym pośrednim z 10 jardów, przyznanym, gdy Opoku usiadł na piłce. Reina podała piłkę do Pulisica, który ją wbił, a Reina kopnęła piłkę w siatkę.

„Oprócz bramek, także to, jak popycha zawodników do ataku” – powiedział Berhalter – „jak potrafi zachować spokój przy piłce i zapewnić nam spokój i równowagę, których czasami potrzebujemy, ale w finałach ma to decydujące znaczenie. Asy.”

Na amerykańskiego bramkarza Matta Turnera nie wywierano niewielkiej presji, ale w 41. minucie strzał Mohameda Kudusa przeleciał nad poprzeczką.

Urodzony w Niemczech pomocnik Leonard Maloney (24 l.) wszedł w 65. minucie po swoim 60. debiucie w USA pod wodzą Berhaltera.

Nr 60 Ghana przegrała 2:0 z Meksykiem i przełamała serię pięciu meczów bez porażki pod wodzą Chrisa Hughtona, który objął stanowisko trenera w lutym. Kwalifikacje do Black Stars Open World Cup odbędą się w przyszłym miesiącu.

READ  Najwyżsi urzędnicy administracji Bidena spotkali się z prezydentem Meksyku podczas zarejestrowanych przejść granicznych

Stany Zjednoczone, jako jeden ze współgospodarzy, automatycznie zyskują szansę na rywalizację w Pucharze Świata.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.