Statek przewożący 1100 Porsche i innych luksusowych samochodów płonie

Gigantyczny statek towarowy, który miał przewozić tysiące pojazdów, w tym 1100 żołnierzy, stanął w ogniu i unosił się u wybrzeży Azorów w czwartek po tym, jak jego 22 załoga została uratowana ze statku.

W środę rano wybuchł pożar w ładowni Felicity Ace, statku, który 10 lutego opuścił Emden w Niemczech i miał przybyć do portu Davisville w środę. Według strony internetowej śledzenia statków. Kiedy w środę siły portugalskie wyruszyły, aby ewakuować załogę, statek znajdował się około 200 mil od wyspy Tersira na portugalskiej wyspie Azory.

Ani ratownicy, ani załoga nie odnieśli obrażeń w operacji, która wymagała „bardzo wydajnej i ręcznej pracy”, w której śmigłowiec zabrał załogę do kartoteki pobliskiej portugalskiej wyspy. Według urzędników.

Nie jest jasne, ile 650 stóp, 60 000 ton Ładunek statku towarowego zginął w ogniu i jak oficerowie poradziliby sobie z zaatakowanym statkiem. Nie można było natychmiast skontaktować się z firmą spedycyjną.

Kierowca, Serwis motoryzacyjnyZespół Volkswagena szacuje, że na pokładzie było około 4000 pojazdów, w tym 189 Bentley. Na wiadomości e-mail wysyłane do Grupy Volkswagen nie otrzymuje się natychmiastowej odpowiedzi.

Pożar został spowodowany przez salony wystawowe w całym kraju, które próbują zaspokoić popyt konsumentów, pośród częściowych problemów w łańcuchu dostaw spowodowanych epidemią. Niskie stopy procentowe, wyższe stopy oszczędności i zachęty rządowe zwiększyły popyt, podczas gdy producenci samochodów borykają się z niedoborem chipów komputerowych.

Matt Farah, entuzjasta samochodów i autor Opona do paleniaCzekam na 2022 Mrożony metal jagodowy Boxster Spyder, cena detaliczna to około 123 000 dolarów i została zmieniona na jego dokładną specyfikację od sierpnia. „Najlepszy samochód sportowy wszech czasów, oddany” On napisał.

Otrzymał Rozczarowujące wieści W środę powiedział: „Dostałem telefon od mojego dealera. Mój samochód stoi teraz na środku oceanu, prawdopodobnie się pali.

READ  Unia Europejska posuwa się naprzód z planami zakazu nowych samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi

W czwartkowym oświadczeniu przedstawiciel Porsche potwierdził, że jego samochód był na łodzi i przeprosił za niedogodności.

„To było wczoraj i nie słyszałem żadnych aktualizacji” – powiedział. „Nikt nie został ranny w pożarze i cieszę się, że wszyscy są bezpieczni, a to najważniejsze. Cokolwiek wydarzy się w przyszłości, mocno wierzę, że Porsche zrobi dokładnie to ze swoimi klientami.

Rzecznik Porsche Cars North America powiedział w czwartkowym wieczornym oświadczeniu, że na pokładzie znajdowało się 1100 samochodów firmy, ale los pojazdów jest nieznany. Zachęcał klientów, którzy obawiają się o swój samochód, aby skontaktowali się ze swoim dealerem.

„Nasze natychmiastowe myśli są takie, że 22 członków załogi na pokładzie Felicity Ace jest bezpiecznych i zdrowych” – napisano w oświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *