Stoli Vodka ogłasza rebranding – CNN

Firma poinformowała w oświadczeniu, że wódka, która jest najbardziej znana z tego, że jest sprzedawana jako rosyjska, będzie sprzedawana i sprzedawana po prostu jako Stoli.

Założyciel Grupy Stoli, urodzony w Rosji miliarder Jurij Scheffler, został wygnany z tego kraju w 2000 roku za sprzeciw wobec Putina. Likier od dawna jest sprzedawany jako rosyjska wódka, ale od tego roku jego zakłady produkcyjne znajdują się na Łotwie. Stoli Group jest jednostką należącą do SPI Group z siedzibą w Luksemburgu.

Firma cytowała również Chęć jej pracowników do podjęcia działań i dokładnego przedstawienia korzeni wódki na Łotwie.

Na początku tego tygodnia firma Stoli Group ogłosiła, że ​​będzie korzystać wyłącznie ze źródeł słowackich, aby się upewnić Żaden z jego składników nie pochodził z Rosji.

Urzędnicy ze stanów od Ohio do New Hampshire wzywają do sklepów monopolowych Aby usunąć produkty rosyjskiej lub rosyjskiej marki Z ich półek – czyli w większości przypadków wódka. Niektórzy właściciele barów mają nawet? porzucony Wódka przejmie władzę na znak protestu.
Zastępuje właścicieli barów
Te bojkoty i protesty prawdopodobnie nie będzie miał znaczącego wpływu, Jednakże. Według Distilled Liquor Council (DISCUS), krajowej organizacji handlowej reprezentującej producentów napojów spirytusowych, rosyjska wódka stanowi bardzo mały procent rocznej sprzedaży wódki, wynoszący około 7 miliardów dolarów.

W Stanach Zjednoczonych mniej niż 1% konsumpcji wódki pochodzi z Rosji. Ponad połowa wszystkich spożywanych w kraju wódek jest faktycznie wytwarzana w Stanach ZjednoczonychA Według danych IWSR Drinks Market Analysis, globalnej firmy śledzącej sprzedaż alkoholu.

Jordan Valinsky z CNN przyczynił się do powstania tej historii.

READ  Sygnalista twierdzi, że Boeing 787 Dreamliner jest uszkodzony. FAA prowadzi dochodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *