Super Bowl: Wielu graczy 49ers przyznało, że nie znało nowych zasad, gdy rozpoczynała się dogrywka

W niedzielę zapoznaliśmy się z nowymi zasadami obowiązującymi w lidze NFL w dogrywce w fazie play-off, a główny trener Niners, Kyle Shanahan, zdecydował się przejąć piłkę jako pierwszy w dogrywce po tym, jak drużynie San Francisco 49ers nie udało się wygrać Super Bowl 2024 przeciwko Kansas City Chiefs. Pierwsze (i jedyne) posiadanie piłki przez San Francisco po dogrywce zakończyło się golem z gry.

To pierwszy raz, kiedy w meczu play-off doszło do dogrywki, odkąd NFL przyjęła w 2022 roku nowe zasady, które dają obu drużynom szansę na utrzymanie piłki. Wcześniej mecz wygrywała drużyna, która jako pierwsza zdobyła przyłożenie w dogrywce.

Mimo że nowe zasady obowiązują przez dwa sezony, niektórzy gracze 49ers nadal żyją w 2021 roku. Po porażce 25:22 wielu powiedziało Lindsay Jones z The Ringer Tym bardziej, że play-offy nie znają nowych zasad dotyczących dogrywek.

Kilku zawodników z San Francisco powiedziało po meczu, że nie wiedzieli, że zasady dotyczące dogrywki w fazie play-off różnią się od zasad obowiązujących w sezonie zasadniczym i że strategiczne dyskusje na temat sposobu radzenia sobie z dogrywką nie toczyły się jako zespół. Defensywny liniowy Eric Armstead powiedział, że poznał szczegóły zasad obowiązujących po sezonie, kiedy zostały one pokazane na telebimie Allegiant Stadium podczas przerwy telewizyjnej po regulaminowym czasie gry. Obrońca Kyle Juszczyk powiedział, że poprosił 49ers o otrzymanie nagrody, gdy wygrają losowanie, ponieważ tak się robi, gdy w sezonie zasadniczym wygrywa się mecz przez przyłożenie. „Nie sądzę. Nie znam tak naprawdę tej strategii” – powiedział Juszczyk.

Wielu zawodników 49ers przyznało po porażce w Super Bowl, że nie rozumieją nowych zasad dotyczących dogrywek posezonowych.  (Stephen R. Silvani – USA TODAY Sports)

Wielu zawodników 49ers przyznało po porażce w Super Bowl, że nie rozumieją nowych zasad dotyczących dogrywek posezonowych. (Stephen R. Silvani – USA TODAY Sports)

Shanahan znał strategię, ale nie dotyczyła ona wszystkich graczy. Z drugiej strony drużyna Chiefs prowadziła treningi w godzinach nadliczbowych podczas Super Bowl od obozu przygotowawczego i przez ostatnie kilka tygodni dużo czasu spędziła na omawianiu strategii.

Plan szefów na nadgodziny zadziałał dokładnie tak, jak oczekiwali – i nie był to przypadek. Bezpieczeństwo w Kansas City powiedział Justin Reid Dzwonnik Chiefs po raz pierwszy omówili nowe zasady dotyczące nadgodzin aż do obozu przygotowawczego. Defensywny liniowy Chris Jones powiedział mi, że gracze są przygotowani na to, czego się spodziewać, jeśli Super Bowl dojdzie do dogrywki.

„Rozmawialiśmy o tym przez dwa tygodnie” – powiedział Jones. „Jak mamy zamiar oddać piłkę przeciwnikowi; Gdyby oni strzelili gola, na koniec meczu zdobylibyśmy dwa serie. Ćwiczyliśmy to.

Ostatnie pięć czy dziesięć minut meczu mogło potoczyć się inaczej, gdyż kilku zawodników Niners przyznało, że nie znało zasad dogrywki. Gdyby San Francisco strzeliło niszczyciela przy pierwszym posiadaniu zamiast gola z gry, wielu zawodników świętowałoby na ławce rezerwowych, jakby wygrali Super Bowl, podczas gdy w rzeczywistości wciąż musieli oddać piłkę. Liderzy.

READ  DeSantis mówi, że ma „zero” szans na wycofanie się ze sporu z Disneyem

Przynajmniej tak się okazało, zamiast przegrać Super Bowl, Niners musieli jedynie poradzić sobie z przegraną Super Bowl i zawstydzeniem wynikającym z nieznajomości zasad gry, w którą grają na życie. Każda chmura burzowa ma dobrą podszewkę, prawda?