Technologia i ogromny wzrost akcji napędzają Wall Street; Wysokość Twittera

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 4 kwietnia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Twitter poszybował w górę po tym, jak Elon Musk ujawnił swoje 9,2% udziałów
  • Starbucks odmawia w związku z planem wstrzymania skupu akcji
  • Sektory obronne są słabe, a obiekty najbardziej spadają
  • Indeksy w górę: Dow 0,3%, Standard & Poor’s 0,81%, Nasdaq 1,9%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street wzrosły w poniedziałek, wzmocnione przez gigantów technologicznych, wzrostowe akcje i wzrost Twittera po tym, jak Elon Musk ujawnił swoje udziały w spółce w związku z sygnałami ostrzegawczymi na rynku obligacji i mówi o dalszych sankcjach wobec Rosji. nad Ukrainą.

Zyski były stosunkowo skoncentrowane, tak jak sektor finansowy (.SPSY) Upadły, podobnie jak grupy obronne, takie jak eskorty (.SPLRCU) i opieki zdrowotnej (.SPXHC).

Akcje Twittera wzrosły o 27,1% po Tesli (TSLA.O) CEO Musk ujawnił 9,2% udziałów w witrynie mikroblogowania, co czyni go jej największym udziałowcem. Wzrosły również udziały innych firm zajmujących się mediami społecznościowymi. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Akcje Tesli wzrosły o 5,6% po tym, jak firma w sobotę poinformowała o rekordowych dostawach pojazdów elektrycznych w pierwszym kwartale. Czytaj więcej

„Wiele informacji, które widzimy dzisiaj, jest ogólnie pozytywnych dla technologii” – powiedziała Mona Mahajan, główny analityk inwestycyjny w Edward Jones.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s wzrósł o 103,61 punktu, czyli 0,3 procent, do 34 921,88 (.SPX) Wzrósł o 36,78 punktu, czyli 0,81%, do 4582,64, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 271,05 punktu, czyli 1,9%, przy 14532,55.

Oprócz Tesli zyski w Apple (AAPL.O)Amazon.com Inc (AMZN.O) i Microsoft Corporation (MSFT.O) Wzmocnił indeks S&P 500.

READ  Biden oferuje wsparcie logistyczne w celu uzupełnienia niedoborów formuł

Jednak siedem z 11 sektorów indeksu S&P 500 było słabszych, zarówno w sektorze usług użyteczności publicznej, jak i opieki zdrowotnej o około 0,8%.

Indeks wzrostu S&P 500 (.IGX) Zyskał 1,7%, podczas gdy S&P 500 wzrósł (.IVX) Zmniejszyło się o 0,1%.

Na rynku obligacji rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła w poniedziałek, a krzywa rentowności 2-letnich/10-letnich pozostała odwrócona. Odwrócenie krzywej postrzegane jest jako zwiastun recesji w ciągu najbliższych dwóch lat.

„Wszystko mówi o odwróconej krzywej dochodowości io tym, co można by przewidzieć w zakresie potencjalnego spowolnienia gospodarczego, które ponownie zwiększa premię na akcjach wzrostowych”, powiedział Chuck Carlson, dyrektor generalny Horizon Investment Services w Hammond w stanie Indiana.

Akcje odbiły w ostatnich tygodniach po trudnym początku roku w związku z obawami, że Rezerwa Federalna zaostrzy politykę pieniężną w celu walki z inflacją i wojną na Ukrainie. S&P 500 spadł do tej pory o około 4% w 2022 r., po spadku aż o 12,5%.

Inwestorzy nadal byli zaniepokojeni kryzysem na Ukrainie, który spowodował wzrost cen surowców i zaostrzył oczekiwania na i tak już wysoką inflację.

Globalne oburzenie rozprzestrzeniło się w poniedziałek po tym, jak cywile zginęli na północnej Ukrainie, gdy masowy grób i postrzelone kulami zwłoki zostały znalezione w bliskiej odległości w mieście wyrwanym siłom rosyjskim. Zgony prawdopodobnie skłonią Stany Zjednoczone i Europę do nałożenia dodatkowych sankcji na Moskwę. Czytaj więcej

W wiadomościach firmy Starbucks Corp. (SBUX.O) Akcje spadły o 3,7 procent po tym, jak były prezes Howard Schultz ogłosił zawieszenie programu skupu akcji spółki. Czytaj więcej

Akcje chińskich spółek notowanych w Stanach Zjednoczonych, takich jak Alibaba, wzrosły po tym, jak Chiny zaproponowały przegląd zasad poufności związanych z zagranicznymi notowaniami. Czytaj więcej

Emisje Advance przewyższyły liczebnie przegranych na giełdzie nowojorskiej o 1,32 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,74 do 1 na korzyść zaawansowanych traderów.

READ  Elon Musk napisał na Twitterze, że skonfrontował się z Billem Gatesem w sprawie krótkiej sprzedaży Tesli

S&P 500 osiąga nowe 52-tygodniowe maksima i trzy nowe minima; Nasdaq odnotował 51 nowych maksimów i 59 nowych minimów.

Na giełdach amerykańskich notowano około 11 miliardów akcji, w porównaniu ze średnią dzienną 13,5 miliarda akcji w ciągu ostatnich 20 sesji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Louisa Krauskopfa w Nowym Jorku, burmistrza Bansari Kamdara i Praveena Paramasivama w Bengaluru; Edytowanie przez Shunaka Dasguptę i Richarda Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.