„To jest rzecz, której nie mogłem uniknąć”.

Ken Wommack powiedział, że gdyby nie był Alabamą i nie był Kalenem DeBoerem, nadal byłby głównym trenerem Południowej Alabamy.

Wommack oficjalnie opuścił Jaguary we wtorek i został koordynatorem obrony Crimson Tide, dołączając do sztabu swojego starego przyjaciela DeBoera w Tuscaloosa. DeBoer i Wommack pracowali razem w Indianie w 2019 roku, przy czym DeBoer był koordynatorem ofensywy, a Wommack koordynatorem obrony.

POWIĄZANE: Kandydaci na miejsce Kena Womacka na stanowisku głównego trenera Południowej Alabamy

Spotkali się ponownie pięć lat później w Alabamie, gdzie DeBoer przejął kierownictwo po przejściu Nicka Sabana na emeryturę. 36-letni Wommack powiedział, że opuszczenie Jaguarów było trudną decyzją po trzech sezonach, bilansie 22-16 i pierwszym zwycięstwie w programie, ale czuł, że to szansa, której nie może odmówić.

„Jest bardzo niewiele rzeczy, które mogłyby trzymać mnie z dala od pracy głównego trenera w Południowej Alabamie” – powiedział Womack – „ponieważ kocham miasto Mobile. Kocham ten uniwersytet, kocham tych zawodników i wierzę w to, co może tutaj zostać dokonane. Wiedząc, że nasze najlepsze dni dopiero nadejdą.” Przed nami. Ale to było coś, czego nie mogłem uniknąć.

„Ludzie w całym kraju wiedzą, że to, co dzieje się w Tuscaloosa, jest wyjątkowe, a możliwość zrobienia tego z jednym z moich najlepszych przyjaciół w branży i kimś, komu bardzo ufam i w co wierzę jako osoba i jako trener, nie mogłem pomiń to.” Do tego możliwość zrobienia tego z najlepszymi w kraju.

Womack powiedział, że zatrudnienie go w Alabamie nastąpiło w niecałe 24 godziny i późnym poniedziałek poinformował swój sztab trenerski o swojej decyzji. Następnie poinformował zawodników i wszystkie inne osoby związane z programem podczas pośpiesznie zwołanego zebrania drużyny we wtorek rano w obiekcie piłkarskim w południowej Alabamie.

Po spotkaniu z zespołem i krótkiej rozmowie z reporterami Wommack odbył ostatnią rozmowę końcową z dyrektorem lekkoatletycznym Południowej Alabamy Joelem Erdmannem. Następnie uda się do Tuscaloosa, gdzie zacznie pomagać DeBoerowi i reszcie personelu, starając się utrzymać na portalu transferowym mocno dotknięty skład Alabamy.

READ  Power Slap League, prowadzona przez Dana White'a z UFC, miała opóźniony debiut telewizyjny

„Myślę, że ludzie podejmują się tego zawodu, wiedząc i rozumiejąc, czym jest i że jest bardzo trudny” – powiedział Womack. „Najtrudniejszą rzeczą w karierze w okresie przejściowym jest to, że nie poświęcasz czasu, aby naprawdę przyznać i docenić to, co każda osoba oznacza, ponieważ zmienia się to tak szybko. Dlatego trzeba rozumieć futbol uniwersytecki. Angażujesz się w to, ponieważ jesteś konkurentem i chcesz robić wszystko na poziomie „Wysokim. Oznacza to także radzenie sobie z pewnymi trudnościami i presją, to jeden z nich. …Ale oni niesamowicie mnie wspierali”.

„Chcesz porozmawiać z każdą pojedynczą osobą, a nie jest to możliwe, gdy tak szybko skupiam się na upewnieniu się, że my (Alabama) jesteśmy w stanie… postawić nas w sytuacji, w której możemy teraz zmaksymalizować nasz skład i zapewnić personelowi odpowiednie miejsce i upewnij się, że kontynuujemy „Z naszymi graczami. Te rzeczy muszą się dziać w bardzo krótkim czasie”.

Nazwisko Wommacka pojawiło się po raz pierwszy publicznie w związku z pracą w Alabamie około południa w poniedziałek, a pierwsze doniesienia o przyjęciu przez niego stanowiska pojawiły się około 21:30. Powszechnie donoszono, że DeBoer bezskutecznie próbował zatrzymać Travarisa Robinsona – byłego obrońcę Alabamy wspierającego trenera zatrudnionego jako współkoordynator obrony Gruzji – zanim skupił się na Wommacku.

Wommack powiedział, że kiedy DeBoer zaproponował mu tę pracę, nie czekał długo, aby ją przyjąć.

„Myślę, że jeśli zrozumiesz Kallena de Boera, kim jest jako człowiek, kim jest jako trener i pewność, jaką czujesz wokół siebie, że wykonamy swoją pracę, to była to bardzo łatwa decyzja. z tej strony” – powiedział Womack. „To było trudne, ale decyzja o zrobieniu tego z Kalenem DeBoerem w Alabamie była łatwa. Rozmawialiśmy wczoraj przez telefon, odebrałem, a on powiedział: Czy jesteś na to gotowy? Potem zaproponował mi tę pracę i wyczułem podekscytowanie w jego głosie.

READ  Notatki z gry Warriors-Mavericks po grze: Nintendo Clay, Steve Trophy Hunt, Luca Long View

„Wiedziałem, że on i ja pracowaliśmy nad taką szansą i zawsze marzyliśmy o zrobieniu tego razem i nie mieliśmy pojęcia, że ​​to będzie taka szansa, ale to tak, jakby gwiazdy ułożyły się w jedną stronę, aby wielu z nas zrobiło coś naprawdę wyjątkowego w Alabamie.”

Oczekuje się, że południowa Alabama będzie szybko szukać następcy Wommacka, opóźniając termin podpisania kontraktu za trzy tygodnie i ponownie otwierając portal transferowy dla zawodników Jaguars, ponieważ ich trener odszedł, aby podjąć inną pracę (tak jak ma to miejsce również w Alabamie). Dyrektor ds. lekkoatletyki Joel Erdmann obiecał „otwarte poszukiwania”, które uwzględnią wszystkich kandydatów, ale także, że zostaną przeprowadzone „tak szybko, jak to możliwe”, przy jednoczesnym upewnieniu się, że „podejmujemy właściwą decyzję”.

Erdman nie zidentyfikował żadnego kandydata, ale obecny koordynator ofensywy w Południowej Alabamie, major Applewhite – były główny trener drużyny Houston – z pewnością znalazłby się na krótkiej liście. Inni trenerzy, którzy mogliby zostać rozważeni, to były trener UAB Bill Clark, trener linii defensywnej Alabamy (i były asystent Południowej Alabamy) Freddie Roach, asystent Baltimore Ravens (i mobilny mieszkaniec) Tee Martin, główny trener Jacksonville State Rich Rodriguez, były koordynator ofensywy Alabamy Tommy . Reese, asystent A&M w Teksasie (i były asystent Auburn), żołnierz Taylor i trener z Północnej Alabamy (pochodzący z pracy) Brent Dearmon.

To niezwykłe stanowisko dla Jaguarów, ponieważ główny trener dobrowolnie odszedł do innej pracy. Erdmann powiedział, że nie jest zmartwiony faktem, że Wommack opuszcza południową Alabamę w celu objęcia stanowiska koordynatora, i choć starał się zatrzymać trenera, szybko zdał sobie sprawę, że Wommack podjął już taką decyzję.

„Biorąc pod uwagę to, do czego doszło i istniejące wcześniej relacje, jakie miał z trenerem DeBoerem, masz bliski związek z tradycją i historią Alabamy i mogę to zrozumieć” – powiedział Erdman. „…Pomyślałem, że szansa jest na tyle atrakcyjna, że ​​stanie się rzeczywistością”.

READ  Podsumowanie meczu fantasy Football z drugiego tygodnia przedsezonowego: Baltimore Ravens kontra Washington Commanders | Wiadomości, rankingi i prognozy dotyczące fantasy football

Wommack jest synem Dave’a Wommacka, który przez długi czas był koordynatorem obrony w szkołach takich jak Arkansas, Ole Miss, Georgia Tech i Southern Miss. Kane był wcześniej koordynatorem obrony we wschodnim Illinois (2014–2015), południowej Alabamie (2016–2017) i Indianie. (2018-2020), gdzie w swoim ostatnim sezonie był finalistą nagrody Broyles Award, przyznawanej corocznie najlepszemu asystentowi trenera w futbolu uniwersyteckim (jak na ironię, koordynator ofensywy Alabamy Steve Sarkisian – obecnie główny trener drużyny Teksas – zdobył nagrodę Broyles Award w tamtym roku).

Oczekuje się, że Wommack będzie zarabiał ponad 2 miliony dolarów rocznie jako koordynator defensywy Alabamy, czyli ponad dwukrotnie więcej niż jego pensja wynosząca 810 000 dolarów w Południowej Alabamie. Co ważniejsze, będzie miał okazję trenować drużynę składającą się z 4- i 5-gwiazdkowych rekrutów.

„Wspaniałość futbolu uniwersyteckiego jest nagrodą, a rezultatem zwycięstw i porażek jest utrata trenerów, zawodników i tak dalej” – powiedział Womack. „Dlatego doceniam świadomość, że masz wystarczający wpływ, aby ludzie dbali o twoje wyjście.

„Kiedy spojrzałem na tę szansę i na to, co futbol Alabamy oznacza dla futbolu uniwersyteckiego, na zasoby, oczekiwania i na zawodników, których masz okazję trenować, mój tata miał 38-letnią karierę, miał jedną z najlepszych defensyw w lidze kraju i nigdy nie miałem okazji trenować zawodników jego kalibru. Zawodników wagi ciężkiej przygotowuję do codziennych treningów. A robienie tego z kimś, w kogo wierzę, komu ufam i z którym mam przyjemność pracować każdego dnia, to szansa, której nie mogłem przepuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *