Tym razem nowa, niska liczba graczy w Destiny 2 jest inna

Destiny 2 miało za sobą ciężki rok po intensywnych i brutalnych dwóch tygodniach, podczas których doszło do zwolnień i ujawnień na temat kondycji gry i firmy. Na spadek liczby nowych graczy złożyło się wiele czynników, przynajmniej według wskaźników, które możemy śledzić.

Sądząc po liczbach Steamaduża część bazy graczy, W ciągu ostatnich 30 dni Średnia liczba graczy w grze wyniosła 34 816, a maksymalna liczba graczy 59 076. Obydwa te wyniki są najniższymi wartościami w historii, odkąd gra została po raz pierwszy udostępniona na platformie Steam.

Tak, dwie rzeczy są prawdą. Listopad to zawsze przerwa w działaniu Destiny 2. To koniec środkowej pory roku i tutaj możesz zobaczyć inne spadki w innych latach. Prawdą jest również, że ta gra ma sześć lat, więc spodziewaj się spadków.

Należy jednak zwrócić uwagę na cztery ważne rzeczy dotyczące tego nowego spadku.

Po pierwsze, jest to… nowy minim. Niski koniec sezonów. Listopad jest niski. Ale to mniej niż… to wszystko. Już samo to jest ważne, biorąc pod uwagę inny kontekst.

Po drugie, nie jestem pewien, ile osób zdaje sobie sprawę, że osiem miesięcy temu Lightfall wygenerował największą w historii liczbę jednoczesnych graczy w grze – 316 651 graczy w momencie premiery. Więc nie, to nie jest „no cóż, na szóstym roku nikt nie przejmuje się losem”. Są bardzo akt Sponsoring Do czasu premiery Lightfall szkody, jakie rozszerzenie wyrządziło graczom, były oczywiste, przenosząc grę z najwyższego poziomu do najniższego w historii w ciągu niespełna roku. Uważam, że jest to niezwykle mocny sezon w Sezonie Czarownic, w którym następuje ten spadek.

Znamy już obecny stan Bungie. Stracili już 45% przychodów za rok, a biorąc pod uwagę pogorszenie sytuacji od czasu przesłania tego raportu, jest to poważny problem. Z moich raportów wynika już, że niektórym pracownikom powiedziano, że tegoroczne wyniki gry mogłyby narazić na ryzyko całą firmę, gdyby nadal zachowywali niezależność, i nie jest jasne, jaki wpływ to ma na ich relacje z Sony.

READ  Gracze Elden Ring, którzy wybrali zhakowaną bieliznę, zostali zbanowani

Wreszcie to, co przed nami. Mamy Sezon Pragnień, co z pewnością brzmi interesująco, ale poza tym istnieje zbliżające się opóźnienie w ostatecznej formie, które nie zostało jeszcze potwierdzone, ale Sezon Pragnień prawdopodobnie rozciągnie się do 6-7 miesięcy, przy czym nie będzie wystarczająco dużo czasu na zbudowanie pewne rzeczy. Pośrodku duża kropla w stylu 0 z okazji 30. rocznicy. Trudno się dziwić, że w kolejnych miesiącach w przeszłości prawdopodobnie będziemy świadkami spadku niż obecnie. I tak będzie Zanim Final Form, dodatek do gry będący zwieńczeniem dekady historii. Ale zamawianie w przedsprzedaży jest „łatwe” i nie chcesz, aby liczba graczy osiągnęła najniższy poziom, zanim wypuścisz coś takiego.

Kiedy spojrzę na to z szerszej perspektywy, jestem naprawdę zaniepokojony. Po tym, co już było bardzo złym rokiem, nie wydaje się prawdopodobne, aby od teraz sytuacja miała się poprawić. Jeśli chodzi o długoterminową kondycję gry, nie wiem, jakie jest magiczne rozwiązanie, aby odwrócić te spadki. Może gdyby Lightfall był kiepskim rozszerzeniem, które zagłuszyło bazę graczy, naprawdę niesamowity dodatek, taki jak The Final Shape, mógłby go znacząco wzmocnić. Ale to także „zakończenie” dużej części Destiny, co samo w sobie doprowadzi do porzucenia gracza i nie jestem przekonany, czy osobne „odcinki” zastępujące model sezonowy faktycznie będą wzmocnieniem, pomijając sezonowe zmęczenie.

To nie jest dobrze. To są główne wnioski. I nie jest dobrze na dużo większym poziomie niż dotychczas, biorąc pod uwagę te zwolnienia i niezwykły spadek przychodów, o którym wiemy. Coś musi się zmienić, ale obawiam się, że zanim będzie lepiej, najpierw się pogorszy. Jeśli poczujesz się lepiej.

Chodź za mną Na Twitterze, Wątki, youtube, I Instagrama.

Sięgnij po moje powieści science fiction Seria Bohaterów Zabójców I Trylogia Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *