Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że straż graniczna mogła przeżyć ostatnią walkę na Snake Island

Zełenski przytoczył historię strażnika z czwartku, podkreślając jednocześnie ukraiński opór wobec rosyjskiej inwazji, mówiąc, że 13 strażników „heroicznie zginęło”. Powiedział, że każdego z nich uzna tytułem mistrza Ukrainy.

„Niech pamięć o tych, którzy oddali życie za Ukrainę, żyje na zawsze” – powiedział Zełenski.

Działania strażników przyciągnęły międzynarodową uwagę po tym, jak na stronie Ukraiński serwis informacyjny Ukraińska Prawda. Ukraiński urzędnik potwierdził w czwartek Washington Post o jej stanie zdrowia.

W klipie rosyjski głos ostrzega strażników granicznych, aby ich zaatakowali, jeśli się nie poddadzą.

Głos najeźdźców mówi: „Jestem rosyjskim okrętem wojennym”. „Proszę cię o złożenie broni i poddanie się, aby uniknąć niepotrzebnego rozlewu krwi i śmierci. W przeciwnym razie zostaniesz zbombardowany.”

Ukraińcy odważnie zareagowali, zanim ich zaatakowali.

„Rosyjski okręt wojenny”, nadeszła odpowiedź, „Idź sam”.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli w sobotnim poście na Facebooku, że straż graniczna została zaatakowana przez rosyjskie samoloty i broń ze statku, a ukraińscy urzędnicy stracili kontakt ze strażnikami po zniszczeniu infrastruktury. Teraz wydaje się, że strażnicy mieli zostać zabici.

W sobotę ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że pracują nad ustaleniem, co stało się ze strażnikami i pochwalili wiercenie. Nie było jasne, ilu strażników było na wyspie, kiedy rozpoczął się atak, ani czy któryś z nich został zabity.

Przesłanie straży granicznej do Rosjan szybko się rozprzestrzeniło, a wielu porównało je do słynnych okrzyków tłumu z poprzednich wojen. Generał dywizji Mick Ryan, australijski oficer wojskowy, porównał je do „orzechów!” W odpowiedzi powiedział ówczesny generał brygady armii amerykańskiej. Generał Anthony McAuliffe został wysłany do sił nazistowskich w celu poddania się Ameryki podczas bitwy pod Bastogne podczas II wojny światowej.

„Dzisiaj nikt z nas nigdy nie zapomni, co tam robili słudzy ich narodu” Ryan napisał na Twitterze.

READ  BBC na pokładzie łodzi ściganej przez Chiny na Morzu Południowochińskim

Poczta Kijowska Wspomniałem o sobotę Komunikat rosyjskiego statku pojawił się na cyfrowym znaku drogowym wiszącym na ukraińskiej autostradzie.

Paul Son przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *