Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że straż graniczna mogła przeżyć ostatnią walkę na Snake Island

Zełenski przytoczył historię strażnika z czwartku, podkreślając jednocześnie ukraiński opór wobec rosyjskiej inwazji, mówiąc, że 13 strażników „heroicznie zginęło”. Powiedział, że każdego z nich uzna tytułem mistrza Ukrainy.

„Niech pamięć o tych, którzy oddali życie za Ukrainę, żyje na zawsze” – powiedział Zełenski.

Działania strażników przyciągnęły międzynarodową uwagę po tym, jak na stronie Ukraiński serwis informacyjny Ukraińska Prawda. Ukraiński urzędnik potwierdził w czwartek Washington Post o jej stanie zdrowia.

W klipie rosyjski głos ostrzega strażników granicznych, aby ich zaatakowali, jeśli się nie poddadzą.

Głos najeźdźców mówi: „Jestem rosyjskim okrętem wojennym”. „Proszę cię o złożenie broni i poddanie się, aby uniknąć niepotrzebnego rozlewu krwi i śmierci. W przeciwnym razie zostaniesz zbombardowany.”

Ukraińcy odważnie zareagowali, zanim ich zaatakowali.

„Rosyjski okręt wojenny”, nadeszła odpowiedź, „Idź sam”.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli w sobotnim poście na Facebooku, że straż graniczna została zaatakowana przez rosyjskie samoloty i broń ze statku, a ukraińscy urzędnicy stracili kontakt ze strażnikami po zniszczeniu infrastruktury. Teraz wydaje się, że strażnicy mieli zostać zabici.

W sobotę ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że pracują nad ustaleniem, co stało się ze strażnikami i pochwalili wiercenie. Nie było jasne, ilu strażników było na wyspie, kiedy rozpoczął się atak, ani czy któryś z nich został zabity.

Przesłanie straży granicznej do Rosjan szybko się rozprzestrzeniło, a wielu porównało je do słynnych okrzyków tłumu z poprzednich wojen. Generał dywizji Mick Ryan, australijski oficer wojskowy, porównał je do „orzechów!” W odpowiedzi powiedział ówczesny generał brygady armii amerykańskiej. Generał Anthony McAuliffe został wysłany do sił nazistowskich w celu poddania się Ameryki podczas bitwy pod Bastogne podczas II wojny światowej.

„Dzisiaj nikt z nas nigdy nie zapomni, co tam robili słudzy ich narodu” Ryan napisał na Twitterze.

READ  Niemcy mówią, że Zachód zgadza się na dalsze sankcje wobec Rosji po zabójstwie Buchy

Poczta Kijowska Wspomniałem o sobotę Komunikat rosyjskiego statku pojawił się na cyfrowym znaku drogowym wiszącym na ukraińskiej autostradzie.

Paul Son przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *