Ukraińska policja twierdzi, że obywatel USA był jednym z zabitych podczas rosyjskiego ostrzału w Czernihowie

Twitter poinformował w środę, że jego interwencje przeciwko rosyjskim mediom państwowym skutecznie ograniczyły zakres tych treści i zredukowały go do 30% na platformie.

Ogłoszenie jest następstwem próby Twittera pod koniec zeszłego miesiąca, aby uniemożliwić użytkownikom udostępnianie rosyjskich treści w mediach państwowych. W tym czasie użytkownicy Twittera udostępniali linki do ponad 45 000 rosyjskich placówek rządowych dziennie, co stanowi więcej niż liczba udostępnień rzeczywistych kont rosyjskich mediów państwowych na Twitterze.

Firma nie odpowiedziała od razu w czwartek na pytania o to, jak szeroko rosyjskie media państwowe są obecnie oglądane na platformie.

Twitter zaczął używać etykiet ostrzegawczych na wszystkich linkach do stron rosyjskich mediów państwowych 28 lutego i zaczął algorytmicznie ograniczać te treści. Do tej pory w ramach zmiany oznaczono 61 000 tweetów, podała firma Post na blogu Środa.

Świergot Powiedział też: W środę zaczęła oznaczać rachunki rządu Ukrainy i Białorusi jako należące do rządu.

Twitter usunął ponad 75 000 kont po inwazji za manipulacje platformami i niewiarygodne zachowanie, a firma dodała 50 000 wprowadzających w błąd treści na temat wojny, takich jak rzekome filmy przedstawiające konflikt na Ukrainie. Twitter nie odpowiedział od razu na pytania o to, ile wprowadzających w błąd treści mogło zostać usuniętych z jego witryny.

Nie jest jasne, czy wszystkie z 75 000 usuniętych kont zawierają treści związane z Ukrainą, ale Twitter powiedział, że nie znalazł na nich żadnego konkretnego, zintegrowanego z rządem wpływu.

READ  Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022 rozpoczęły się w Birmingham wielką ceremonią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *