Ukraińska żółta kuchnia jest rozbierana, odsłaniając zaskakujący wpływ rosyjskiej wojny na niewinne życie

Tak to wygląda, gdy 38-metrowa rakieta przeznaczona do zniszczenia lotniskowca przecina budynek mieszkalny na pół. Budynek był domem dla setek rodzin we wschodnim mieście Dniepr na Ukrainie. Mieszkanie z żółtą kuchnią było domem Korenowskich.

Żółta kuchnia Ukraina.  jpg
Kuchnia należąca do rodziny Koronevskich została rozebrana po tym, jak rosyjski pocisk zniszczył dużą część budynku mieszkalnego we wschodnim mieście Dniepr 14 stycznia 2023 r.

Jabłka wciąż leżące na ladzie, tuż przy krawędzi szczeliny pozostałej części budynku, stanowią jaskrawy przykład nagłej Okrutna wojna Rosji na Ukrainie Życie cywilów może zostać zniszczone.

Przed Rosja uderzyła w Dniepr Zaporą powietrznych i morskich pocisków manewrujących trener boksu Mychajło Koronewski świętował w tej kuchni urodziny swojej córeczki. a Wideo zostało szeroko udostępnione W tym tygodniu pojawia się w mediach społecznościowych, gdy zdmuchuje cztery świeczki na torcie przed swoimi charakterystycznymi żółtymi szafkami.

żółta-kuchnia-ukraina-dziewczyna.  jpg
Na filmie szeroko rozpowszechnionym w mediach społecznościowych widać, jak jedna z córek Mychajła Koronewskiego zdmuchuje urodzinowe świeczki na torcie w swoim mieszkaniu w Dnieprze.

W sobotę Mychajło został w domu, podczas gdy jego żona i córki poszły na spacer. Ukraińska Narodowa Federacja Bokserska potwierdziła, że ​​zginął, gdy rosyjska rakieta wybiła dziurę w wysokim bloku. Reszta jego rodziny przeżyła.

Amerykański urzędnik powiedział Davidowi Martinowi z CBS News, że rosyjskie wojsko prawdopodobnie zbombardowało budynek mieszkalny w Dnieprze za pomocą wystrzelonej z powietrza rakiety AS-4 „Kuchnia”. Związek Radziecki zaprojektował pociski do atakowania lotniskowców i towarzyszących im okrętów wojennych.


Ukraina została dotknięta nową serią rosyjskich ataków rakietowych

02:02

We wtorek potwierdzona liczba ofiar śmiertelnych weekendowego ataku na apartamentowiec wzrosła do 45, gdy rodzina Koronevskich pochowała męża i teścia, a ekipy poszukiwawcze kontynuowały przeczesywanie gruzów. Według regionalnego urzędnika wojskowego Dnipro wśród zabitych było co najmniej sześcioro dzieci.

Inni ocaleni z ataku i okoliczni mieszkańcy zorganizowali małą demonstrację przed ogromną stertą poskręcanego metalu i kruszącego się betonu pod dziurą w budynku. a Opublikuj wideo w Internecie przez doradcę ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazuje, jak błagają społeczność międzynarodową o zaopatrzenie Ukrainy w więcej broni taktycznej i wprowadzenie strefy zakazu lotów nad ich krajem, aby zapobiec spadaniu pocisków na ich domy.

Dnipro-demonstracja-Rosja-pocisk.  jpg
Miejscowi organizują małą demonstrację w Dnieprze na Ukrainie, prosząc zwolenników kraju o dostarczenie większej ilości broni i wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Ukrainą, aby powstrzymać rosyjskie bombardowania infrastruktury cywilnej, 17 stycznia 2023 r.

Telegram / Anton Gerashchenko


„Tutaj ludzie gotują, rozmawiają w kuchni, świętują święta, śmieją się i kłócą” – napisała Zoya Yarosh, członkini Rady Najwyższej. Opublikowano na jej stronie na Facebookuktóry zawierał zdjęcie zniszczonej kuchni. „To są rany na ciele Ukrainy. Rany są w naszych domach”.

Andrij Jermak, szef sztabu Ukrainy, powiedział we wtorek delegatom na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, że jego kraj zgłosił co najmniej 80 000 zgonów. rosyjskie zbrodnie wojenne Odkąd Władimir Putin rozpoczął wojnę prawie 11 miesięcy temu.

„Odnotowaliśmy 80 000 przestępstw popełnionych przez rosyjskich najeźdźców, a ponad 9 000 cywilów, w tym 453 dzieci, zostało zabitych” – powiedział Yermak. „Nie wybaczymy ani jednej tortury ani zabicia duszy. Każdy przestępca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności”.


Śledczy ds. zbrodni wojennych na Ukrainie odkrywają ślady tortur

02:51

Gdy Koronevscy i inni mieszkańcy Dniepru chowali swoich bliskich, nadeszły doniesienia, że ​​kolejne rosyjskie bomby uderzają w miasta Kobyańsk i Chersoń. Nie było natychmiastowych doniesień o ofiarach, ale ponownie zbombardowano infrastrukturę cywilną, niszcząc Kupyansk Transport College.

Uhonorowanie ofiar strajku w Dnieprze, w tym rodziny z „kuchnią w kolorze słońca”, ukraiński poseł Jarosz zakończył przysięgą, że pomimo ran, jakie Rosja zadaje „ukraińskie ciało i dzieci… t zabij nas wszystkich… wygramy.”

READ  Papież uzurpuje sobie rosyjskie „okrucieństwo” na Ukrainie, mówi, że inwazja narusza prawa narodu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.