Wall Street kończy się wyżej, analizując tygodniowe zyski przed posiedzeniem Fed

  • PCE: Inflacja spada wraz z wydatkami konsumentów
  • American Express, Visa rosną przy solidnym popycie
  • Chevron spada po tym, jak zysk chybia szacunków
  • Indeksy w górę: Dow 0,08%, S&P 0,25%, Nasdaq 0,95%

NOWY JORK, 27 stycznia (Reuters) – W piątek Wall Street odnotowała wzrosty, co oznacza koniec trudnego tygodnia, w którym dane gospodarcze i prognozy zysków przedsiębiorstw wskazywały na słabnący popyt, ale spowolnienie gospodarcze przed przyszłotygodniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA zakończyły sesję na zielono, a Nasdaq odnotował największe wzrosty, napędzany przez akcje megacap momentum.

Od zamknięcia w zeszły piątek, S&P i Dow odnotowały swoje trzecie tygodniowe wzrosty w ciągu czterech, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq odnotował czwarty z rzędu tygodniowy wzrost.

Jak dotąd w pierwszych tygodniach 2023 roku Nasdaq wzrósł o 11%, podczas gdy S&P 500 i Dow odpowiednio o 6% i 2,5%.

„To dobre zakończenie kolejnego solidnego tygodnia, który zapowiada się na historycznie mocny miesiąc” – powiedział Ryan Dedrick, główny strateg rynkowy w The Carson Group w Omaha. „Uświadomienie sobie, że inflacja nadal szybko spada, co łagodzi wiele obaw dotyczących gospodarki”.

Długo oczekiwany raport Departamentu Handlu na temat osobistych wydatków konsumpcyjnych (PCE) pokazał konsensus wskazujący na słabnący popyt i ostudzenie inflacji – co mają osiągnąć powściągliwe podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

„(Raport PCE) jest kolejnym budulcem danych o inflacji, które ostatnio widzieliśmy” – dodał Detrick. „Łańcuchy dostaw nadal się otwierają i poprawiają, otwierając drzwi bankowi centralnemu do zakończenia cyklu agresywnych podwyżek stóp procentowych”.

Jednak prezes Fed, Jerome Powell, dał jasno do zrozumienia, że ​​walka Fed z dziesięcioleciami wysokiej inflacji jest daleka od zakończenia. Rynki finansowe nadal wierzą, że bank centralny podniesie docelową stopę funduszy Fed o kolejne 25 punktów bazowych pod koniec spotkania politycznego w przyszłym tygodniu.

READ  Twitter cierpi na kolejną awarię, ponieważ Musk skarży się, że strona jest „bardzo delikatna”

Sezon wyników za czwarty kwartał nabiera tempa, a 143 spółki znalazły się w raportach S&P 500. Spośród nich 67,8% przewyższyło oczekiwania Street, nieco lepiej niż 66% długoterminowa średnia, ale mniej niż 76% wskaźnik uderzeń w ciągu ostatnich czterech kwartałów, według Refinitiv.

Analitycy widzą teraz, że całkowite zwroty z S&P 500 spadają o 2,9% rok do roku, w porównaniu z łagodnym rocznym spadkiem o 1,6% odnotowanym 1 stycznia według Refinitiv.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) S&P 500 wzrósł o 28,67 punktu, czyli 0,08%, do 33 978,08. (.SPX) Nasdaq Composite wzrósł o 10,13 punktu, czyli 0,25%, do 4 070,56. (.IXIC) Dodał 109,30 punktów, czyli 0,95%, do 11 621,71.

Wśród 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 preferencje konsumentów (.SPLRCD) Energia prowadziła w tym samym procencie (.SPNY) Spadł o 2% i odnotował największą stratę procentową.

Akcje Intel Corp (INTC.O) Chipmaker spadł o 6,4% po podaniu słabych prognoz zysków.

Chevron Corp (CVX.N) Odnotował rekordowy zysk w 2022 r., ale jego zyski w czwartym kwartale nie spełniły oczekiwań, obniżając akcje o 4,4 proc.

Konkurencyjne firmy to American Express Co (AXP.N) i Visa Inc (WN) Odnotował wyniki przekraczające konsensus, które złagodziły obawy o spowolnienie popytu konsumpcyjnego. Akcje wzrosły tam odpowiednio o 10,5% i 3,0%.

W przyszłym tygodniu, oprócz posiedzenia Fed i styczniowych danych o zatrudnieniu, pojawi się szereg głośnych raportów o zarobkach, w szczególności z Apple Inc. (AAPL.O)Amazon.com (AMZN.O)Alfabet Inc (GOOGL.O) i metaplatformy (META.O)pośród innych.

Postępujące emisje przewyższają liczbę malejących emisji na NYSE o stosunek 1,40 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,34 do 1 na korzyść awansujących.

S&P 500 odnotował 15 nowych 52-tygodniowych maksimów i ani jednego dołka; Nasdaq Composite zanotował 94 nowe maksima i 32 nowe minima.

READ  Desmond Tutu, którego głos pomógł zabić rasizm, zmarł w wieku 90

Akcje amerykańskie sprzedawały 11,88 miliarda akcji, w porównaniu do średniej 11,10 miliarda z ostatnich 20 dni sesyjnych.

Raportowanie Stephena Culpa; Dodatkowe raporty Bansari Mayura Kamdara, Johana M Cheriana i Shreyashiego Sanyala w Bangalore; Montaż przez Aurorę Ellis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *