Wprowadzenie strojów Nike do ligi MLB osiąga nowy poziom frustracji — brak spodni

Napisane przez Stephena J. Nesbitta, Patricka Mooneya i C. Trenta Rosecransa

GOODYEAR, Arizona – Kiedy gracze weszli do klubu Cincinnati Reds w czwartek rano, na krzesłach w szafkach znaleźli biało-szare spodenki baseballowe. Na stole pośrodku pokoju leżało więcej spodni, a na ekranie powyżej pojawiła się wiadomość z prośbą do graczy o ich przymierzenie. Spowodowało to znajome uczucie noszenia starych spodni.

Bo właśnie tacy są.

Wśród wielu problemów związanych z wprowadzeniem na wiosnę nowych strojów Nike do ligi MLB jest brak spodni. Niektóre drużyny ponownie wykorzystują spodnie z poprzednich sezonów — wykonane przez firmę Nike lub byłego oficjalnego dostawcę Major League Baseball, firmę Majestic — ponieważ nie mają wystarczającej liczby nowych spodni Nike dla wszystkich zawodników i stałych bywalców. The Reds poprosili zawodników, aby przez resztę wiosennych treningów założyli stare spodnie.

„Globalne zainteresowanie słabnie” – powiedział Tony Clark, dyrektor wykonawczy MLBPA.

Nike nie odpowiedziała bezpośrednio na pytania, ale zaproponowała, że ​​to zrobi Sportowiec To pierwsze oświadczenie od czasu, gdy w zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze skargi graczy.

„Zawsze stawiamy sportowca w centrum wszystkiego, co robimy” – stwierdziła Nike w oświadczeniu. „Ściśle współpracowaliśmy z graczami, drużynami i ligą MLB, aby stworzyć najbardziej zaawansowany strój w historii MLB, który jest lżejszy i bardziej elastyczny.

„Jakość i wydajność naszego produktu jest dla nas najważniejsza. Będziemy nadal współpracować z ligą MLB, zawodnikami i naszym partnerem produkcyjnym w celu opracowania strojów dla zawodników.

Za pośrednictwem rzecznika oświadczenie wydała także Major League Baseball. „Jak podczas każdego wiosennego treningu przedstawiciele Fanatics Team Services, Nike i MLB odwiedzają obozy, aby spotkać się ze wszystkimi zawodnikami, przeprowadzić z nimi sesje przymierzania strojów i uzyskać od nich opinie na temat tego, jak ich stroje będą pasować” – czytamy w oświadczeniu MLB. „Na podstawie życzeń graczy dostosowujemy rozmiar koszulki, talię, nogawkę, długość, obwód bioder i dół spodni.

„Celem tych spotkań jest zapewnienie graczom najwygodniejszego stroju dostępnego na dzień otwarcia. Ściśle współpracujemy z naszymi klubami i partnerami zajmującymi się umundurowaniem, aby zapewnić klubom to, czego potrzebują na dzień otwarcia.

Kiedy Clark i działacze związku zawodowego zawodników krążą po wiosennych treningach, nadal słyszą powszechne skargi. Po spotkaniu z zawodnikami Chicago Cubs w czwartek rano w Mesa w Arizonie Clark przyznał: „To rozczarowujące, że dotarliśmy do miejsca, w którym tematem dyskusji są stroje”. Nawet negatywne reakcje na mundury nie skupiają się wokół jednej kwestii.

READ  Skoro przyszłość Lonzo Balla jest zagrożona, dokąd zmierzają Bulls?

„Każda rozmowa z mężczyznami dostarcza więcej informacji” – stwierdziła Clark. „Większa część przemówienia (środa) polegała na zapewnieniu, że spodnie wydają się przezroczyste”.

Jednak szerszym problemem – poza przezroczystym charakterem, zmianami w projekcie, niespójną jakością i problemami z dopasowaniem, na które narzekali gracze – jest brak spodni, które zespoły mogłyby dystrybuować.

„Są zespoły, które mają spodnie i T-shirty” – powiedział Clark. „Są drużyny, które nie noszą spodni. Są inne drużyny, które powinny otrzymać pewne rzeczy przed rozpoczęciem roku. Są inne – na wypadek, gdyby miały problem ze spodniami i zawodnik potrzebował nowej pary – które nie mam nic w rezerwie.

Nike rozpoczęło 10-letni kontrakt jako oficjalny dostawca strojów dla ligi MLB przed sezonem 2020. Fanatics produkuje koszulki Nike od 2020 roku w tej samej fabryce w Easton w Pensylwanii, gdzie produkowane są stroje Majestic. Rzecznik firmy Fanatics, która produkuje mundury, ale nie ma żadnego wpływu na projektowanie ani inżynierię, odmówił komentarza.

W zeszłym tygodniu w swoim przemówieniu w Grapefruit League komisarz MLS Rob Manfred bronił Nike i jej nowych strojów, chwaląc osiągnięcia firmy i obawy graczy.

„Myślę, że gdy ludzie będą go nosić przez krótki czas, stanie się bardzo popularny” – powiedział.

Jednak wraz z rozpoczęciem wiosennych meczów treningowych zawodnicy i trenerzy nadal noszą stare spodnie – niektórzy z wyboru, inni z konieczności.

Jedna z gwiazd Ligi Narodowej na razie nie chciała założyć nowych spodni. Jeden z gwiazd ligi amerykańskiej miał umiarkowane doświadczenia ze swoją budową ciała: za ciasno w jednym miejscu, za luźno w innym, tuż przy trzeciej pozycji. Jeden z trenerów pierwszego dnia treningów przymierzył nowy strój Nike, a potem wrócił do domu i znalazł starą parę, którą nosi od tamtej pory. Zawodnik noszący strzemiona ubolewa nad faktem, że może wybrać krój spodni wysoki lub niski, ale nic pomiędzy. W środę jeden z klubów otrzymał tylko jeden zestaw nowych spodenek Nike, który przypadkowo miał na sobie w dniu oficjalnej sesji zdjęciowej.

W ubiegłych latach gracze byli wyposażeni na początku wiosennych treningów i mogli poprosić o wszelkiego rodzaju personalizację, a finalny produkt otrzymali na kilka tygodni przed dniem otwarcia. Obecnie, według kilku zawodników, którzy niedawno przeszli dopasowanie, prośby o zmniejszenie materiału o kilka centymetrów na udzie lub bicepsie zostały odrzucone. Zamiast tego gracze są dzieleni na kategorie według czterech typów budowy ciała na podstawie skanu ciała ponad 300 zawodników przeprowadzonego przez Nike i Fanatics zeszłej wiosny i mają do wyboru trzy opcje – szczuplejsze, regularne i duże rozmiary – z pięcioma różnymi otworami na spodnie. Firma Nike dostosuje długość rękawów i spodni, ale nie będzie dostosowywać konkretnych obszarów.

READ  Podsumowanie meczu fantasy Football z drugiego tygodnia przedsezonowego: Baltimore Ravens kontra Washington Commanders | Wiadomości, rankingi i prognozy dotyczące fantasy football

W czwartek na początku pierwszego meczu Cactus League zapolowy Padres, Joe Musgrove, założył zeszłoroczne spodnie. Zapytany, kiedy otrzyma nowe jednostki, Musgrove odpowiedział: „Mam nadzieję, że stanie się to w dniu otwarcia”. Musgrove wspomina swoje pierwsze przymierzenie nowej koszulki Nike, zwanej Nike Vapor Premier, zeszłej wiosny. Powiedział, że dostarczone próbki nie miały odpowiedniej długości dla każdego gracza, więc trudno było wówczas ocenić dopasowanie.

„Spodnie to spodnie” – powiedział Musgrove. „Będziemy je nosić. Jeśli nie będą pasować, poradzisz sobie z tym. Nie to jest najważniejsze. …Szczerze mówiąc, naszą pracą jest wyjść tam i grać w baseball. Więc możesz – jedyne, czego chcesz, to nie lubić spodni, ale musisz sobie z tym poradzić.

Niektórzy gracze obawiają się, że jeśli Nike nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej liczby spodni, aby zaspokoić bieżące potrzeby klubów, gracze nie będą mogli ich nosić w tygodniach poprzedzających sezon zasadniczy.

„Chłopaki będą wściekli” – powiedział gracz. „Nie chcesz się martwić tymi bykami w dniu otwarcia”.

„To jest jak… przedstawienie” – powtórzył inny gracz.

Łapacz The Reds Luke Maile nie ma nic przeciwko nowemu strojowi. Pasuje dobrze. Czuć się dobrze. Jest sfrustrowany faktem, że zamieszanie w mundurach trwa, a osobami odpowiedzialnymi za rozwiązanie bałaganu są pracownicy klubu. Pozostało im przebierać graczy i szperać w magazynach, aby znaleźć wystarczającą liczbę starych spodni, aby zaopatrzyć skład.

„Myślę, że obecnie największym błędnym przekonaniem jest to, że gracze nie tylko narzekają, ale po prostu reagują w związku ze spodniami, które noszą” – powiedziała Miley. „Codziennie współpracujemy z naszymi klubowiczami. Dbają o prawie wszystko w naszym życiu i o ilość pracy, jaką musieli wykonać, a widok tego rodzaju zaniedbań jest bardzo rozczarowujący – nie tylko z naszej strony, ale i dla nich również.

READ  Walker Buehler pod koniec sezonu przejdzie operację łokcia

Nike – stwierdził w oświadczeniu W zeszłym tygodniu nowa koszulka była rozwijana przez kilka lat. Koszulki zostały wręczone drużynom podczas wiosennych treningów 2022 roku. Według portalu MLB.comZwiązek Graczy również dokonał przeglądu strojów. Clark potwierdził, że rozmowy na temat nowych mundurów trwają „kilka lat”, jednak nie uważa, że ​​sugestie związku zostały wzięte pod uwagę.

„Przekazaliśmy uwagi — i zasugerowaliśmy, jakie są wyzwania — i należało się nimi zająć od razu. Tak nie było” – powiedział Clark. „W zeszłym tygodniu ogłoszono informację na temat Nike i ligi, a potem wszyscy nagle zacząłeś słyszeć od graczy, co widzieli na parkiecie. (Było) bardzo niewiele odpowiedzi.

„Dlatego mówię, że była to ciągła rozmowa, podczas której każdy dzień przynosi coś nowego, co nie ma takiego sensu, jak byś sobie tego życzył”.

Nie jest jasne, czy Nike zamierza dokonać zmian w strojach przed dniem otwarcia. Clark powiedział, że niektóre zmiany w projekcie są zrozumiałe. Na przykład cieńszy i lżejszy materiał Nike Vapor Premier wymaga mniejszych cyfr i liter na koszulce.

„Jednak z opinii, które otrzymaliśmy, wynika, że ​​niektórzy gracze są rozczarowani czołówką” – powiedział Clark. „Inni chłopaki sobie z tym poradzą”.

Clark powiedział, że spodnie stanowią większy problem dla większości graczy. „Ale nie jestem pewien, jakie jest rozwiązanie i jak szybko będziemy w stanie tam dotrzeć”.

The Reds mieli pod ręką zapas starych spodni na wypadek czkawki. Czerwone koszulki noszą także podczas wiosennych treningów, więc w ich przypadku noszenie starych spodni nie będzie kolidować z nowymi koszulkami (które są lekko białe). Nikt nie jest pewien, co stanie się do dnia otwarcia, ale The Reds mają przynajmniej miesięczny sposób na obejście tej sytuacji.

Miley wyjaśniła, że ​​nie oczekuje perfekcji, oczekuje tylko spodni.

„Czy nam się uda?” „Oczywiście” – powiedział. „Czy stary sposób był lepszy?” prawdopodobnie. Ale powtarzam, naszym zadaniem jest być konkurencyjnym. To jest to, co musimy zrobić. Zrobimy to ponad wszystko.”

SportowiecDennis Lin przyczynił się do powstania tego raportu.

(Miotacze i pomocnicy The Reds na wiosennym treningu: Karim El Gazzar/The Inquirer/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *