Wśród sporu z DeSantis, Disney anulował inwestycję na Florydzie o wartości 1 miliarda dolarów

Kampus Lake Nona, około 20 mil od Disney World w pobliżu międzynarodowego lotniska w Orlando, został zastąpiony przez Boba Chabecka, który pełnił funkcję dyrektora naczelnego Disneya od 2020 r. do zwolnienia w zeszłym roku. Przeszedł na emeryturę, by odzyskać władzę nad Disneyem, Mr. Mniej entuzjastycznie nastawiony do projektu był jednak Iger – poinformowała firma p. Przed pogrążeniem się w bitwie z DeSantisem. Po powrocie do Disneya, Mr. Iger zaczął na przykład mówić porucznikom, że nie ma sensu przenosić Imagineering zbyt daleko od studiów filmowych Disneya. Naprawdę chciał, aby „zespoły kreatywne pozostały razem”.

Pan. Panie Igerze Wnioski Chabecka są systematycznie modyfikowane. Na przykład w lutym Disney ogłosił, że zrestrukturyzuje swoje wewnętrzne operacje, co Mr. Zakończenie ram ustanowionych przez Chapka. W marcu, w ramach szerszej rundy zwolnień, Mr. 50-osobowy projekt Metawares rozpoczęty przez p. Igier zatrzymał się.

Disney stara się obniżyć koszty o 5,5 miliarda dolarów, aby poprawić rentowność, spłacić dług i przywrócić dywidendy. Na przykład w późny czwartek Disney powiedział, że zamknie nieczynny luksusowy hotel w Disney World. Obiekt ze 100 pokojami, ogłoszony w 2017 roku i otwarty w zeszłym roku, symulował dwudniowy rejs statkiem kosmicznym „Gwiezdne wojny”. Rezerwacje zaczynają się od 6000 $ dla czteroosobowej rodziny; Cena ograniczona zainteresowanie. Disney wydał setki milionów dolarów na opracowanie i wprowadzenie na rynek tej szybkiej oferty, zwanej Galactic Starship.

Akcje Disneya zamknęły się w czwartek na poziomie około 94 USD, co oznacza spadek o około 45 procent w porównaniu z dwoma laty.

Pan. DeSantis i Disney walczą od ponad roku o specjalny okręg podatkowy obejmujący Disney World. Kiedy agencja skrytykowała prawo edukacyjne na Florydzie, które protestujący nazwali „Don’t Say Gay”, ograniczyło nauczanie w klasie na temat tożsamości płciowej i orientacji seksualnej — Mr. Rozwścieczony DeSantis.

READ  Wyborcy w Gruzji udali się w sobotę do urn do Senatu

Od tego czasu ustawodawcy z Florydy, w tym p. Za namową DeSantisa zaatakowali Disneya – największego podatnika stanu – różnymi wrogimi działaniami. W lutym p. Przyznając DeSantis, zakończyli zdolność Disneya do samodzielnego zarządzania kurortem o powierzchni 25 000 akrów jako dystryktem.

Wkrótce odkryto, że poprzedni zarząd kontrolowany przez Disneya zatwierdził umowy deweloperskie wpisane w plan rozwoju ośrodka. Wysiłki mające na celu unieważnienie tych umów zaowocowały serią procesów sądowych, w tym pana Disneya w sądzie federalnym. DeSantis i jego sojusznicy złożyli pozew, a przedstawiciele okręgu podatkowego gubernatora zwolnili w sądzie stanowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *