Według Mikala Thompsona Jerry West „uratował” dynastię Warriors, zatrzymując Klaya – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Po środowej śmierci Jerry’ego Westa Mikal Thompson wyjaśnił, jak ogromny wpływ miała Hall of Famer na organizację Warriors i jego syna Klaya Thompsona.

rozmawiam dalej „Pokaz Murpha i Marcusa” W czwartkowym programie KNBR Michel opisał, jak integralną częścią Westa było zatrzymanie Klaya w Golden State, mimo że Warriors rozważali wymianę go na początku jego kariery w NBA.

„To w zasadzie facet, który ocalił dynastię Warriors, ponieważ gdyby nie Jerry West, Clay nie byłby wojownikiem” – powiedział Thompson. „Kilka lat później on i Harrison Barnes grali w Minnesocie [Timberwolves].

Jak zostało dobrze udokumentowane, krążą plotki, że Warriors rozważali możliwość zamiany Thompsona na rzecz Timberwolves za napastnika All-Star Kevina Love’a.

Jednak jak zauważył na początku tego tygodnia były prezes i dyrektor generalny Warriors, Bob Myers, Golden State nigdy nie było bliskie zawarcia takiej transakcji, ponieważ nigdy nie żądało dokumentacji medycznej Love.

West był częścią zespołu wykonawczego Golden State, dołączając do franczyzy w 2011 roku i pozostając tam do 2017 roku, pomagając Warriors zbudować rdzeń mistrzowskiej dynastii.

Starszego Thompsona zapytano, czy historia o Westie grożącym opuszczeniem Wojowników w przypadku wymiany Klaya jest prawdziwa, po czym Michel wyjaśnił, jak West wycofał się z potencjalnej wymiany na Miłość.

„Był bardzo przeciwny tej transakcji, mimo że Kevin Love był wówczas graczem NBA, a jego średni wiek wynosił wówczas 27 lat. [points per game] I 14 [rebounds per game] Minnesota Timberwolves – wyjaśnił Michel.

„Był dominującym zawodnikiem na ataku i Warriors myśleli, że podzieli się tym ze Stephem [Curry] To przeniesie ich na wyższy poziom. Kto wie, może tak było, może wspólnie zdobyliby tytuł. Ale Jerry West dostrzegł potencjał w Splash Brothers i powiedział: „Jeśli przeniesiesz jednego z tych gości, ja też się stąd wyniosę”. „

READ  Williams: Dla Boba Hugginsa z Wirginii Zachodniej taki koniec był nieunikniony

Przeczucie Westa okazało się słuszne, gdy młodszy Thompson utworzył z Currym jeden z najwspanialszych duetów na polu obrony w historii NBA, a obfite strzelaniny do Splash Brothers zmieniły oblicze ligi i pomogły Golden State osiągnąć status dynastii.

Mychal rozmawiał ze swoim synem o słynnym treningu Westa przed draftem, a starszy Thompson opisał, jak szybko ówczesny dyrektor Warriors podjął decyzję.

„Byłem z Klayem na treningu w Los Angeles, a Jerry West i Joe Lacob oceniali Klaya” – powiedział Michel. „Pamiętam, że Jerry podszedł do mnie po dwóch lub trzech minutach treningu i powiedział: «Wybierzemy go w drafcie». I nie musiał już patrzeć dalej. Taki był, mógł po prostu na ciebie patrzeć natychmiast powiedz: „Tak, ten dzieciak to ma”.

Po legendarnej karierze w Los Angeles Lakers West stał się jednym z najlepszych oceniających talenty w NBA. Po objęciu stanowiska dyrektora generalnego Lakers w 1982 roku West zbudował większość marki „Showtime”, która w ciągu dekady zdobyła pięć tytułów mistrza NBA. Po zmaganiach w połowie lat 90. West odbudował franczyzę, podpisując kontrakt z wolnym agentem Shaquille O’Nealem i pobierając Kobe Bryanta w 1996 r., co doprowadziło do serii trzech mistrzostw z rzędu.

West pomógł zmienić Golden State w pretendenta po dołączeniu do franczyzy w 2011 roku, gdzie odegrał kluczową rolę w wyborze młodszego Thompsona, który w drafcie NBA 2011 zajął 11. miejsce. Draft do NBA 2012 był kolejnym mistrzowskim kursem w West’s, a Golden State wybrało takie osoby Harrisona Barnesa, Festusa Ezeli i Draymonda Greena.

Mając już swój rdzeń, Warriors wznieśli się do stratosfery NBA kilka lat później, wygrywając finały NBA w 2015 roku i rozpoczynając passę pięciu występów z rzędu w finałach.

Kto wie, co by się stało z Wojownikami, gdyby Zachód nie wkroczył, by zatrzymać Claya w Bay Area.

READ  Były pierwszy zawodnik, Mark Appel, który zadebiutował w MLS, miał 30 lat i jest dziewiąty bez bramek w Filadelfii.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *